Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Kujawsko-Pomorskie

Wyniki matur 2016 w województwie kujawsko-pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Bydgoszcz Toruń

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 95%
Język francuski 77% 97%
Język hiszpański 88% 100%
Język niemiecki 68% 98%
Język polski 59% 98%
Język rosyjski 54% 90%
Język włoski 92% 100%
Matematyka 55% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 54%
Język francuski 66%
Język hiszpański 66%
Język niemiecki 51%
Język polski 57%
Język rosyjski 54%
Język włoski 74%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 33%
Chemia 38%
Filozofia 47%
Fizyka 41%
Geografia 38%
Historia 41%
Historia muzyki 41%
Historia sztuki 51%
Informatyka 48%
Matematyka 29%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
aleksandrowski 56% 96% 47% 71% 62% 90%
brodnicki 56% 98% 55% 88% 66% 96%
bydgoski 55% 98% 41% 70% 58% 92%
Bydgoszcz 58% 96% 59% 85% 75% 95%
chełmiński 59% 100% 59% 91% 69% 95%
golubsko-dobrzyński 57% 99% 55% 83% 60% 90%
Grudziądz 56% 97% 54% 81% 69% 94%
grudziądzki 56% 97% 42% 68% 71% 93%
inowrocławski 56% 97% 53% 76% 67% 94%
lipnowski 61% 100% 49% 77% 65% 95%
mogileński 58% 97% 51% 83% 69% 97%
nakielski 59% 99% 47% 74% 69% 94%
radziejowski 57% 96% 49% 77% 56% 89%
rypiński 61% 100% 53% 83% 65% 98%
sępoleński 61% 99% 44% 74% 61% 90%
świecki 59% 96% 49% 78% 64% 93%
Toruń 63% 98% 60% 87% 74% 97%
toruński 57% 94% 46% 74% 60% 95%
tucholski 58% 98% 49% 80% 67% 96%
wąbrzeski 57% 99% 54% 87% 67% 99%
Włocławek 60% 98% 55% 81% 68% 93%
włocławski 54% 98% 41% 66% 53% 89%
żniński 59% 98% 48% 73% 66% 95%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie kujawsko-pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 72%100% 91%100% 95%100%
🥈 IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 76%99% 86%100% 93%100%
🥉 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 78%100% 81%100% 91%100%
4. I Liceum im. Ziemi Kujawskiej - Włocławek 69%100% 85%100% 89%100%
5. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. C. K. Norwida - Bydgoszcz 72%99% 75%99% 90%100%
6. X Liceum - Toruń 69%100% 79%100% 88%100%
7. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz 69%99% 75%100% 92%100%
8. II Liceum im. Krola Jana III Sobieskiego - Grudziądz 69%100% 76%98% 88%100%
9. Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego - Bydgoszcz 65%100% 80%100% 86%100%
10. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Inowrocław 61%99% 81%100% 87%99%
11. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Inowrocław 64%99% 79%100% 85%100%
12. V Liceum im. Jana Pawła II - Toruń 68%100% 72%100% 87%100%
13. IV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz 65%100% 70%98% 90%100%
14. VII Liceum im. Janusza Kusocińskiego - Bydgoszcz 66%100% 76%100% 83%100%
15. I Liceum im. Floriana Ceynowy - Świecie 69%10.7% 68%97% 84%100%
16. III Liceum im. Marii Konopnickiej - Włocławek 70%100% 68%95% 81%100%
17. VIII Liceum im. Dra Emila Warmińskiego - Bydgoszcz 61%98% 71%99% 84%100%
18. Liceum - Rypin 68%100% 70%96% 75%99%
19. Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. Kardynała Augusta Hlonda - Aleksandrów Kujawski 66%99% 67%99% 77%100%
20. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Chełmno 64%100% 66%93% 79%100%
21. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Nakło nad Notecią 67%100% 60%92% 81%99%
22. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Bydgoszcz 63%99% 63%95% 80%99%
23. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Grudziądz 61%100% 66%99% 78%100%
24. Liceum im. Zygmunta Działowskiego - Wąbrzeźno 64%100% 66%97% 75%100%
25. Technikum nr 4 - Włocławek 59%99% 68%97% 78%97%
26. IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bydgoszcz 57%100% 57%92% 90%100%
27. I Liceum im. Braci Śniadeckich - Żnin 65%100% 62%94% 76%98%
28. Technikum - Solec Kujawski 68%100% 52%100% 80%100%
29. I Liceum im. Filomatów Ziemi Michłowskiej - Brodnica 62%100% 62%93% 75%99%
30. Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza - Bydgoszcz 65%100% 65%92% 68%100%
31. III Liceum im. Krolowej Jadwigi - Inowrocław 59%98% 63%96% 76%99%
32. Liceum - Tuchola 60%99% 60%89% 78%100%
33. Technikum Budowlane nr 3 Jurija Gagarina - Bydgoszcz 56%100% 68%100% 72%99%
34. III Liceum - Brodnica 61%100% 62%94% 72%98%
35. Liceum - Mogilno 63%99% 56%82% 76%98%
36. VIII Liceum - Toruń 60%99% 60%97% 74%99%
37. I Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Szubin 63%100% 61%93% 70%100%
38. Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego - Bydgoszcz 50%95% 65%98% 78%97%
39. V Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego - Bydgoszcz 57%99% 57%91% 79%98%
40. XV Liceum im. Jeremiego Przybory z Oddziałami Mistrzowstwa Sportowego - Bydgoszcz 61%100% 57%97% 75%100%
41. Technikum w ZS Ekonomicznych im. Oskara Langego - Grudziądz 56%100% 63%97% 74%100%
42. Liceum im. Anny Wazówny - Golub-Dobrzyń 58%98% 65%98% 68%94%
43. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Nowe 70%100% 49%87% 72%100%
44. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Włocławek 62%0% 59%92% 70%97%
45. Liceum im. Stanisława Staszica - Ciechocinek 55%100% 58%98% 77%100%
46. Liceum - Barcin 64%100% 59%80% 66%100%
47. Liceum im. Władysława Łokietka - Radziejów 65%100% 60%91% 64%94%
48. Liceum - Solec Kujawski 61%100% 53%100% 75%100%
49. Technikum Ekonomiczne nr 6 - Bydgoszcz 61%100% 60%97% 67%97%
50. Technikum w ZS Technicznych im. J. J. Śniadeckich - Grudziądz 56%95% 59%92% 73%95%