Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Kujawsko-Pomorskie

Wyniki matur 2018 w województwie kujawsko-pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Bydgoszcz Toruń

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 82%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 95%
Język francuski 86% 100%
Język hiszpański 78% 95%
Język niemiecki 55% 90%
Język polski 53% 96%
Język rosyjski 53% 86%
Język włoski 95% 100%
Matematyka 54% 82%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 78%
Język hiszpański 46%
Język łaciński 55%
Język niemiecki 51%
Język polski 43%
Język rosyjski 48%
Język włoski 62%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 30%
Chemia 38%
Filozofia 37%
Fizyka 35%
Geografia 29%
Historia 31%
Historia muzyki 31%
Historia sztuki 52%
Informatyka 39%
Matematyka 26%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Bydgoszcz 53% 95% 57% 83% 75% 95%
Toruń 54% 96% 60% 86% 76% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie kujawsko-pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Uniwersyteckie - Toruń 77%100% 96%100% 97%100%
🥈 VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 65%99% 92%100% 94%100%
🥉 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 73%100% 80%100% 92%100%
4. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 65%99% 85%100% 92%100%
5. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. C. K. Norwida - Bydgoszcz 69%100% 76%99% 92%100%
6. X Liceum - Toruń 60%99% 79%100% 89%100%
7. V Liceum im. Jana Pawła II - Toruń 62%99% 77%100% 88%100%
8. IV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz 60%100% 72%99% 92%100%
9. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz 58%100% 74%99% 90%100%
10. Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego - Bydgoszcz 56%99% 77%100% 85%99%
11. IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bydgoszcz 60%100% 61%100% 95%100%
12. VII Liceum im. Janusza Kusocińskiego - Bydgoszcz 58%100% 73%99% 83%100%
13. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Bydgoszcz 59%100% 65%99% 84%100%
14. VIII Liceum im. Dra Emila Warmińskiego - Bydgoszcz 53%97% 67%100% 83%100%
15. Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego - Bydgoszcz 52%98% 61%94% 79%99%
16. V Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego - Bydgoszcz 55%100% 52%96% 85%100%
17. Technikum Ekonomiczne nr 6 - Bydgoszcz 59%99% 60%94% 72%98%
18. III Liceum im. Samuela Bogumiła Lindego - Toruń 53%99% 52%90% 78%99%
19. Technikum Budowlane nr 3 Jurija Gagarina - Bydgoszcz 51%96% 61%92% 70%97%
20. VIII Liceum - Toruń 51%98% 58%96% 73%99%
21. Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza - Bydgoszcz 52%100% 55%92% 74%97%
22. Technikum nr 5 - Toruń 49%96% 57%83% 74%97%
23. XXI Liceum Integracyjne im. Synów Pułków - Bydgoszcz 57%100% 45%83% 72%90%
24. XV Liceum im. Jeremiego Przybory z Oddziałami Mistrzowstwa Sportowego - Bydgoszcz 53%99% 45%86% 75%97%
25. VII Liceum im. Wandy Szuman - Toruń 52%97% 42%85% 72%98%
26. XII Liceum - Bydgoszcz 58%100% 44%89% 64%96%
27. Technikum nr 9 im. Marii Dąbrowskiej z Oddziałami Sportowymi - Bydgoszcz 48%99% 47%89% 71%99%
28. Technikum nr 4 - Toruń 49%97% 49%81% 66%95%
29. XI Liceum im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego - Bydgoszcz 45%100% 53%89% 63%99%
30. Technikum Gastronomiczne-Hotelarskie nr 8 im. Jarosława Iwaszkiewicza - Bydgoszcz 47%100% 46%81% 65%96%
31. IX Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka - Toruń 42%90% 43%88% 69%100%
32. Technikum Samochodowe nr 12 - Bydgoszcz 37%84% 49%81% 65%91%
33. Technikum nr 1 im. Elżbiety Zawackiej - Toruń 45%88% 45%84% 61%93%
34. Technikum nr 13 - Toruń 47%98% 40%68% 64%89%
35. Technikum im. Sybiraków - Bydgoszcz 53%100% 39%67% 58%94%
36. VI Liceum im. Zesłańców Sybiru - Toruń 53%100% 38%67% 58%89%
37. Technikum Elektryczno-Energetyczne nr 2 im. Jana III Sobieskiego - Bydgoszcz 37%78% 45%83% 63%93%
38. Technikum nr 9 - Toruń 45%94% 39%68% 60%96%
39. Technikum Drzewne nr 5 im. Stanisława Staszica - Bydgoszcz 47%100% 40%79% 55%85%
40. Technikum nr 7 - Toruń 36%74% 46%79% 58%88%
41. Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 11 im. Tytusa Hubera - Bydgoszcz 38%85% 40%57% 58%87%
42. Technikum Logistyczno-Spożywcze nr 13 - Bydgoszcz 44%93% 34%62% 58%93%
43. II Liceum im. Królowej Jadwigi - Toruń 41%85% 37%67% 57%93%
44. Technikum nr 3 - Toruń 40%84% 35%61% 59%98%
45. XIII Liceum - Toruń 50%100% 48%90% 20%95%
46. Technikum Fryzjersko-Kosmetyczne nr 1 - Bydgoszcz 35%73% 24%27% 40%80%