Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Kujawsko-Pomorskie

Wyniki matur 2020 w województwie kujawsko-pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Bydgoszcz Toruń

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 50%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 50%

Zdawalność 77%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 92%
Język francuski 91% 100%
Język hiszpański 83% 94%
Język niemiecki 47% 80%
Język polski 50% 94%
Język rosyjski 47% 72%
Język włoski 74% 83%
Matematyka 50% 77%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 55%
Język francuski 73%
Język hiszpański 61%
Język łaciński 61%
Język niemiecki 47%
Język polski 54%
Język rosyjski 58%
Język włoski 70%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 23%
Chemia 28%
Filozofia 30%
Fizyka 25%
Geografia 16%
Historia 24%
Historia muzyki 36%
Historia sztuki 27%
Informatyka 24%
Matematyka 32%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Bydgoszcz 50% 89% 52% 79% 74% 93%
Toruń 56% 95% 56% 82% 75% 94%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie kujawsko-pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Uniwersyteckie - Toruń 76%100% 86%100% 95%99%
🥈 VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 69%99% 85%100% 94%100%
🥉 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 66%100% 77%100% 93%100%
4. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz 66%97% 74%99% 93%100%
5. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 60%99% 78%99% 91%99%
6. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. C. K. Norwida - Bydgoszcz 64%99% 74%100% 91%100%
7. V Liceum im. Jana Pawła II - Toruń 61%100% 74%100% 89%100%
8. X Liceum - Toruń 67%100% 71%98% 86%100%
9. IV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz 65%99% 65%98% 90%100%
10. Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego - Bydgoszcz 53%99% 77%100% 86%100%
11. VIII Liceum im. Dra Emila Warmińskiego - Bydgoszcz 65%99% 62%99% 84%100%
12. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Bydgoszcz 62%99% 61%97% 84%99%
13. VII Liceum im. Janusza Kusocińskiego - Bydgoszcz 57%98% 68%99% 81%100%
14. Technikum nr 5 - Toruń 55%99% 61%98% 77%99%
15. IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bydgoszcz 55%97% 48%87% 89%100%
16. Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza - Bydgoszcz 55%97% 56%90% 77%99%
17. VIII Liceum - Toruń 61%99% 54%90% 73%98%
18. Technikum Ekonomiczne nr 6 - Bydgoszcz 51%97% 59%98% 73%12.1%
19. V Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego - Bydgoszcz 55%97% 47%89% 81%100%
20. Technikum Budowlane nr 3 Jurija Gagarina - Bydgoszcz 52%95% 58%97% 68%99%
21. Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego - Bydgoszcz 44%86% 51%84% 78%100%
22. VII Liceum im. Wandy Szuman - Toruń 56%93% 40%70% 73%97%
23. III Liceum im. Samuela Bogumiła Lindego - Toruń 52%93% 42%77% 74%95%
24. Technikum nr 1 im. Elżbiety Zawackiej - Toruń 53%96% 50%84% 63%95%
25. Technikum nr 8 - Toruń 58%100% 42%79% 64%94%
26. XI Liceum im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego - Bydgoszcz 42%90% 54%96% 66%97%
27. XV Liceum im. Jeremiego Przybory z Oddziałami Mistrzowstwa Sportowego - Bydgoszcz 49%99% 43%75% 70%95%
28. Technikum nr 4 - Toruń 55%97% 45%81% 61%95%
29. Technikum Drzewne nr 5 im. Stanisława Staszica - Bydgoszcz 47%100% 49%83% 52%83%
30. XII Liceum - Bydgoszcz 43%89% 45%94% 60%100%
31. II Liceum im. Królowej Jadwigi - Toruń 48%93% 37%66% 61%92%
32. Technikum Samochodowe nr 12 - Bydgoszcz 36%76% 44%83% 65%97%
33. XIII Liceum - Toruń 40%90% 43%67% 60%81%
34. Technikum Gastronomiczne-Hotelarskie nr 8 im. Jarosława Iwaszkiewicza - Bydgoszcz 42%91% 40%75% 60%91%
35. Technikum im. Sybiraków - Bydgoszcz 44%91% 38%63% 59%85%
36. VI Liceum im. Zesłańców Sybiru - Toruń 42%90% 35%65% 64%93%
37. IX Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka - Toruń 48%93% 37%70% 55%90%
38. Technikum nr 13 - Toruń 40%97% 37%74% 61%89%
39. Technikum nr 9 im. Marii Dąbrowskiej z Oddziałami Sportowymi - Bydgoszcz 41%84% 36%62% 60%92%
40. Technikum nr 9 - Toruń 44%84% 33%47% 59%88%
41. XXI Liceum Integracyjne im. Synów Pułków - Bydgoszcz 49%100% 27%45% 59%91%
42. Technikum nr 3 - Toruń 45%87% 31%48% 58%80%
43. Technikum Elektryczno-Energetyczne nr 2 im. Jana III Sobieskiego - Bydgoszcz 40%85% 38%63% 54%80%
44. Technikum nr 7 - Toruń 41%87% 40%63% 51%83%
45. Technikum Fryzjersko-Kosmetyczne nr 1 - Bydgoszcz 48%88% 31%47% 52%88%
46. XIII Liceum im. gen. J. Hallera - Bydgoszcz 32%62% 21%15% 59%69%
47. Technikum Logistyczno-Spożywcze nr 13 - Bydgoszcz 29%54% 27%35% 52%76%