Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Kujawsko-Pomorskie

Wyniki matur 2023 w województwie kujawsko-pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Bydgoszcz Toruń

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 63%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 69%

Zdawalność 94%

Język angielski

Śr. wynik 84%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 84% 98%
Język francuski 80% 100%
Język hiszpański 69% 0%
Język niemiecki 61% 99%
Język polski 63% 98%
Język rosyjski 92% 100%
Matematyka 69% 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 70%
Język francuski 43%
Język hiszpański 47%
Język niemiecki 55%
Język polski 40%
Język rosyjski 73%
Język włoski 67%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 49%
Chemia 45%
Filozofia 45%
Fizyka 43%
Geografia 50%
Historia 43%
Historia muzyki 47%
Historia sztuki 40%
Informatyka 44%
Matematyka 51%
WOS 38%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
aleksandrowski 60.95% 99.38% 71.58% 92.59% 80.95% 98.15%
brodnicki 65.63% 99.58% 74.58% 97.5% 81.65% 97.9%
bydgoski 51.55% 91.78% 47.77% 82.19% 72.03% 91.3%
Bydgoszcz 62.5% 97.64% 72.28% 95.35% 88.72% 98.71%
chełmiński 58.63% 96.15% 70.55% 96.15% 78.89% 98.46%
golubsko-dobrzyński 66.82% 100% 78.77% 100% 83.16% 100%
Grudziądz 61.6% 96.98% 66.56% 96.05% 82.13% 98.05%
grudziądzki 68.71% 100% 65.57% 100% 90.6% 100%
inowrocławski 65.97% 97.32% 71.38% 93.68% 83.31% 97.88%
lipnowski 64.06% 98.21% 65% 94.64% 72.04% 95.5%
mogileński 58.55% 98.32% 57.31% 90.76% 78.06% 94.96%
nakielski 61.82% 100% 56.65% 91.4% 75.82% 96.72%
radziejowski 63.27% 100% 72.48% 97.18% 75.65% 98.59%
rypiński 61.48% 99.18% 73.44% 96.72% 80.39% 99.17%
sępoleński 62.56% 100% 59.83% 92.86% 78.16% 98.55%
świecki 61.17% 95% 57.73% 87.5% 79.63% 97.49%
Toruń 64.25% 99.03% 73.12% 95.45% 88.12% 98.88%
toruński 57.82% 96.3% 51.07% 85.19% 79.3% 96.3%
tucholski 59.08% 100% 61.61% 92.08% 79.52% 98.02%
wąbrzeski 66.1% 100% 66.57% 89.66% 80.1% 94.83%
Włocławek 65.08% 98.76% 68.5% 92.55% 79.95% 96.35%
włocławski 56.33% 95.96% 56.84% 82.83% 71.87% 93.26%
żniński 62.63% 98.05% 60.55% 86.36% 78.02% 98.01%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie kujawsko-pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Uniwersyteckie - Toruń 75.88%100% 93.39%100% 97.78%100%
🥈 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 74.1%100% 90.28%100% 96.89%100%
🥉 VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 69.28%100% 92.05%99.45% 96.74%100%
4. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 69.79%100% 89%100% 97.58%100%
5. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Toruń 79.32%100% 80.42%100% 94.89%100%
6. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. C. K. Norwida - Bydgoszcz 70.94%100% 85.28%100% 95.01%100%
7. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Inowrocław 73.46%100% 84.08%100% 92.05%100%
8. I Liceum im. Ziemi Kujawskiej - Włocławek 75.28%100% 83.48%98.28% 90.01%100%
9. IV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz 69.4%99.34% 80.95%100% 94.01%100%
10. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Inowrocław 70.65%99.34% 83.97%100% 89.36%99.34%
11. X Liceum - Toruń 66.27%99.18% 84.27%100% 93.4%99.17%
12. Katolickie Liceum Księży Pallotynów Collegium Culmense - Chełmno 62.4%100% 86.9%100% 93.15%100%
13. V Liceum im. Jana Pawła II - Toruń 67.98%100% 78.91%98.44% 95.08%100%
14. III Liceum im. Marii Konopnickiej - Włocławek 69.4%100% 82.49%100% 88.26%100%
15. II Liceum im. Krola Jana III Sobieskiego - Grudziądz 68.2%99.24% 80.42%100% 90.32%100%
16. VII Liceum im. Janusza Kusocińskiego - Bydgoszcz 68.09%100% 81.2%100% 88.62%100%
17. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Bydgoszcz 66.27%99.19% 74.13%100% 92.95%100%
18. Publiczne Liceum im. ks. Jana Długosza - Włocławek 69.53%100% 73.76%100% 90.02%100%
19. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz 65.11%100% 74.39%95.69% 92.84%100%
20. I Katolickie Liceum im. Króla Jana IIII Sobieskiego - Bydgoszcz 64.31%100% 73.06%100% 94.06%100%
21. Liceum im. Anny Wazówny - Golub-Dobrzyń 66.82%100% 78.77%100% 83.16%100%
22. I Liceum im. Floriana Ceynowy - Świecie 70.81%98.65% 67.8%97.3% 89.59%100%
23. Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko - Bydgoszcz 59.35%95% 78.48%100% 90.3%100%
24. III Liceum - Brodnica 66.46%100% 76.73%100% 84.21%97.22%
25. Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. Kardynała Augusta Hlonda - Aleksandrów Kujawski 66.97%100% 77.12%95.6% 83.22%97.8%
26. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Grudziądz 66.58%99.25% 71.58%98.51% 88.69%99.24%
27. Liceum - Łasin 68.71%100% 65.57%100% 90.6%100%
28. I Liceum im. Filomatów Ziemi Michłowskiej - Brodnica 66.87%99.14% 76.05%97.41% 81.71%98.25%
29. VIII Liceum - Toruń 62.27%98.99% 75.45%99.5% 86.65%100%
30. I Liceum im. Braci Śniadeckich - Żnin 67.54%100% 68.38%96.74% 87.2%100%
31. Liceum im. Władysława Łokietka - Radziejów 65.09%100% 74.32%95.74% 83.06%97.87%
32. VIII Liceum im. Dra Emila Warmińskiego - Bydgoszcz 63.26%98.66% 70.38%96.64% 88.59%99.33%
33. Społeczne Liceum Językowe GEM - Toruń 63.78%88.89% 67%88.89% 90.67%88.89%
34. Liceum im. Tadeusza Kotarbińskiego - Sępólno Krajeńskie 70.18%100% 66.25%96.43% 84.93%100%
35. III Liceum im. Krolowej Jadwigi - Inowrocław 66.38%100% 67.84%97.4% 84.65%100%
36. Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia - Bydgoszcz 57.56%100% 71.69%100% 88.44%100%
37. Liceum - Rypin 61.48%99.18% 73.44%96.72% 80.39%99.17%
38. Liceum im. Stanisława Staszica - Ciechocinek 55.37%100% 72.83%100% 86.43%100%
39. Liceum im. Zygmunta Działowskiego - Wąbrzeźno 66.1%100% 66.57%89.66% 80.1%94.83%
40. Liceum - Lipno 66.46%98.99% 68.41%96.97% 75.68%97.96%
41. III Liceum im. Samuela Bogumiła Lindego - Toruń 61.83%98.77% 59.34%94.44% 87.65%100%
42. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Chełmno 59.34%98.98% 70.55%97.96% 77.18%100%
43. II Liceum - Świecie 60.85%98.63% 63.15%95.89% 82.34%97.26%
44. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Nakło nad Notecią 63.03%100% 60.46%94.62% 80.62%97.8%
45. V Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego - Bydgoszcz 55.8%97.94% 60.03%90.72% 87.81%100%
46. IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bydgoszcz 56.75%97.01% 56.81%89.55% 89.65%100%
47. III Liceum - Nakło nad Notecią 64.7%100% 55.7%91.3% 81.65%100%
48. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Nowe 66.62%100% 57.46%92.31% 77.92%100%
49. VII Liceum im. Wandy Szuman - Toruń 59.77%97.92% 59.27%94.79% 81.97%98.96%
50. Liceum im. Franciszka Becińskiego - Lubraniec 61.42%97.62% 64.26%92.86% 74.56%89.74%