Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Kujawsko-Pomorskie

Wyniki matur 2017 w województwie kujawsko-pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Bydgoszcz Toruń

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 93%
Język francuski 79% 100%
Język hiszpański 83% 100%
Język niemiecki 59% 93%
Język polski 56% 97%
Język rosyjski 55% 89%
Język włoski 91% 100%
Matematyka 54% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Kujawsko-Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 59%
Język francuski 68%
Język hiszpański 50%
Język łaciński 64%
Język niemiecki 47%
Język polski 49%
Język rosyjski 55%
Język włoski 79%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 35%
Chemia 41%
Filozofia 43%
Fizyka 42%
Geografia 30%
Historia 31%
Historia muzyki 38%
Historia sztuki 45%
Informatyka 41%
Matematyka 35%
WOS 24%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Bydgoszcz 55% 96% 57% 84% 73% 93%
Toruń 59% 98% 65% 87% 78% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie kujawsko-pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 71%100% 88%100% 93%100%
🥈 IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 68%99% 83%99% 94%100%
🥉 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 66%100% 79%100% 92%100%
4. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. C. K. Norwida - Bydgoszcz 70%100% 72%100% 93%100%
5. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz 65%99% 75%98% 93%100%
6. Technikum Elektroniczne nr 7 im. Wojska Polskiego - Bydgoszcz 61%100% 81%100% 88%99%
7. X Liceum - Toruń 61%100% 78%100% 91%100%
8. IV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz 65%100% 71%100% 91%100%
9. V Liceum im. Jana Pawła II - Toruń 65%100% 71%100% 89%100%
10. VIII Liceum im. Dra Emila Warmińskiego - Bydgoszcz 62%100% 69%100% 86%100%
11. VII Liceum im. Janusza Kusocińskiego - Bydgoszcz 55%100% 76%100% 85%100%
12. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Bydgoszcz 64%100% 64%98% 82%99%
13. V Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego - Bydgoszcz 61%99% 59%96% 83%99%
14. IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bydgoszcz 57%100% 51%90% 91%100%
15. VIII Liceum - Toruń 63%100% 59%95% 73%98%
16. III Liceum im. Samuela Bogumiła Lindego - Toruń 61%100% 50%90% 78%99%
17. XXI Liceum Integracyjne im. Synów Pułków - Bydgoszcz 61%100% 51%86% 76%100%
18. Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza - Bydgoszcz 57%100% 55%93% 73%98%
19. Technikum nr 5 - Toruń 50%99% 65%96% 70%94%
20. Technikum Budowlane nr 3 Jurija Gagarina - Bydgoszcz 56%99% 58%93% 65%97%
21. XV Liceum im. Jeremiego Przybory z Oddziałami Mistrzowstwa Sportowego - Bydgoszcz 52%100% 52%94% 71%98%
22. VII Liceum im. Wandy Szuman - Toruń 58%99% 45%83% 71%98%
23. Technikum Ekonomiczne nr 6 - Bydgoszcz 51%100% 58%96% 64%99%
24. Technikum Mechaniczne nr 10 im. Franciszka Siemiradzkiego - Bydgoszcz 48%97% 54%91% 69%95%
25. Technikum nr 8 - Toruń 58%100% 48%91% 65%100%
26. Technikum nr 1 im. Elżbiety Zawackiej - Toruń 55%99% 49%85% 66%95%
27. Technikum nr 4 - Toruń 59%97% 48%81% 60%97%
28. Technikum nr 9 im. Marii Dąbrowskiej z Oddziałami Sportowymi - Bydgoszcz 52%99% 48%92% 66%96%
29. Technikum nr 9 - Toruń 61%99% 42%76% 62%94%
30. Technikum Elektryczno-Energetyczne nr 2 im. Jana III Sobieskiego - Bydgoszcz 48%91% 48%84% 61%81%
31. VI Liceum im. Zesłańców Sybiru - Toruń 50%100% 45%81% 62%92%
32. XI Liceum im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego - Bydgoszcz 44%90% 50%90% 62%95%
33. Technikum nr 13 - Toruń 50%95% 41%82% 63%100%
34. Technikum Drzewne nr 5 im. Stanisława Staszica - Bydgoszcz 46%100% 45%75% 60%100%
35. Technikum Gastronomiczne-Hotelarskie nr 8 im. Jarosława Iwaszkiewicza - Bydgoszcz 46%98% 47%86% 58%87%
36. Technikum Samochodowe nr 12 - Bydgoszcz 44%84% 43%78% 63%90%
37. IX Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka - Toruń 45%100% 33%63% 63%93%
38. II Liceum im. Królowej Jadwigi - Toruń 48%95% 34%67% 55%89%
39. Technikum nr 7 - Toruń 43%84% 41%78% 46%72%
40. Technikum Mechaniczno-Elektryczne nr 11 im. Tytusa Hubera - Bydgoszcz 40%77% 36%57% 52%80%
41. Technikum Logistyczno-Spożywcze nr 13 - Bydgoszcz 49%89% 36%78% 43%76%
42. Technikum nr 3 - Toruń 49%94% 27%32% 51%81%
43. XIII Liceum - Toruń 34%95% 40%86% 51%86%
44. Technikum Fryzjersko-Kosmetyczne nr 1 - Bydgoszcz 48%86% 24%36% 43%82%