Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Lublinie

Wyniki matur 2020 w Lublinie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - Lublin

Język polski

Śr. wynik 56.9%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 45.83%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 75.77%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Lublin - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 75.77% 95%
Język francuski 82.67% 100%
Język hiszpański 75.04% 95%
Język niemiecki 64.76% 96%
Język polski 56.9% 96%
Język rosyjski 83.81% 94%
Język włoski 88% 100%
Matematyka 45.83% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Lublin - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 60%
Język francuski 53%
Język hiszpański 54.47%
Język łaciński 13%
Język niemiecki 61%
Język polski 55%
Język rosyjski 80%
Język włoski 46.8%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 51%
Chemia 50%
Filozofia 44%
Fizyka 40%
Geografia 26%
Historia 37%
Historia muzyki 58%
Historia sztuki 41%
Informatyka 35%
Matematyka 42%
WOS 38%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Lublinie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 72%100% 87%100% 94%100%
🥈 II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 71%100% 83%100% 93%100%
🥉 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 70%100% 79%100% 93%100%
4. XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 65%100% 80%100% 91%100%
5. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 68%100% 73%100% 89%100%
6. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 60%100% 78%100% 89%100%
7. Technikum Elektroniczne - Lublin 59%100% 75%100% 87%100%
8. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 64%100% 60%97% 78%100%
9. XXX Liceum im. Jana Twardowskiego - Lublin 57%100% 57%94% 80%96%
10. XXIX Liceum im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego - Lublin 52%100% 60%97% 81%100%
11. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 54%100% 51%94% 77%99%
12. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 55%97% 51%93% 75%97%
13. Technikum Budowlano-Geodezyjne - Lublin 57%95% 54%84% 67%94%
14. XIX Liceum im. M. i J. Kuncewiczów - Lublin 60%96% 41%83% 76%98%
15. Technikum Ekonomiczne - Lublin 57%97% 51%85% 68%95%
16. XV Liceum - Lublin 57%98% 46%83% 69%94%
17. XVI Liceum - Lublin 54%100% 43%85% 73%100%
18. Technikum Chemiczne - Lublin 56%98% 51%89% 60%91%
19. VI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Lublin 54%95% 41%75% 69%97%
20. Technikum Energetyczno-Informatyczne - Lublin 45%95% 51%90% 68%97%
21. XXIV Liceum - Lublin 56%98% 44%87% 62%93%
22. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 41%89% 50%85% 68%93%
23. Technikum Mechaniczne - Lublin 45%93% 48%75% 63%89%
24. Technikum Terenów Zieleni - Lublin 60%100% 31%67% 63%89%
25. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie - Lublin 49%91% 44%88% 61%90%
26. Technikum Transportowo-Komunikacyjne - Lublin 46%93% 41%78% 64%90%
27. VIII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Lublin 53%95% 34%67% 63%91%
28. XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru - Lublin 55%95% 32%60% 60%90%
29. XVIII Liceum im. Stanisławy Paleolog - Lublin 52%95% 32%57% 59%88%
30. Technikum Usługowo - Gospodarcze - Lublin 57%88% 35%61% 51%90%
31. Technikum Samochodowe - Lublin 46%86% 37%71% 52%83%
32. XII Liceum - Lublin 36%83% 39%61% 57%78%
33. Technikum Lider - Lublin 39%81% 31%67% 58%88%
34. XIV Liceum - Lublin 39%84% 34%57% 53%89%
35. VII Liceum im. Marii Konopnickiej - Lublin 36%72% 25%32% 60%74%
36. Technikum Budowlane - Lublin 38%86% 28%38% 51%89%
37. Technikum Drzewne - Lublin 38%86% 28%38% 51%89%
38. Technikum Przemysłu Spożywczego - Lublin 32%54% 27%35% 39%50%