Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Mazowieckie

Wyniki matur 2016 w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Warszawa

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Mazowieckie

Język polski

Śr. wynik 60%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 85%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Mazowieckie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 96%
Język francuski 82% 100%
Język hiszpański 82% 98%
Język niemiecki 75% 97%
Język polski 60% 98%
Język rosyjski 63% 94%
Język włoski 81% 98%
Matematyka 59% 85%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Mazowieckie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 59%
Język francuski 68%
Język hiszpański 59%
Język łaciński 51%
Język niemiecki 58%
Język polski 66%
Język rosyjski 59%
Język ukraiński 93%
Język włoski 66%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 38%
Chemia 40%
Filozofia 56%
Fizyka 45%
Geografia 42%
Historia 45%
Historia muzyki 40%
Historia sztuki 51%
Informatyka 44%
Matematyka 35%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białobrzeski 54.49% 98.55% 53.65% 79.35% 58.99% 88.7%
ciechanowski 59.56% 97.41% 54.6% 81.35% 70.13% 94.93%
garwoliński 59.03% 98.85% 55.42% 85.01% 68.46% 96.85%
gostyniński 55.16% 98.13% 50.7% 77.99% 66.12% 96.97%
grodziski 61.56% 98.5% 52.71% 82.71% 70.44% 93.86%
grójecki 58.56% 98.95% 54.05% 80.8% 66.76% 91.45%
kozienicki 59.41% 98.77% 57.75% 82.1% 66.83% 92.99%
legionowski 54.46% 96.53% 48.98% 75.25% 68.71% 93.87%
lipski 51.48% 94.23% 55.08% 91.03% 65.95% 92.16%
łosicki 62.49% 99.03% 51.04% 68.12% 66.96% 94.66%
makowski 55.92% 97.07% 54.97% 80.46% 67.95% 92.34%
miński 60.86% 98.07% 56.98% 83.67% 71.39% 93.79%
mławski 59.48% 97.73% 54.34% 82.98% 62.3% 93.45%
nowodworski 56.99% 97.56% 49.25% 76.96% 62.08% 91.23%
ostrołęcki 42.78% 81.33% 41.25% 58.43% 52.82% 81.01%
Ostrołęka 55.96% 96.24% 50.97% 76.33% 63.93% 90.75%
ostrowski 59.47% 97.73% 49.27% 76.82% 61.76% 90.89%
otwocki 60.27% 99.06% 59.33% 86.43% 72.98% 96.22%
piaseczyński 64.36% 98.69% 59.68% 85.77% 76.25% 96.32%
Płock 58.6% 97.17% 58.81% 85% 72.09% 95.99%
płocki 52.68% 99.3% 37.97% 55.63% 56.24% 93.46%
płoński 61.71% 97.83% 55.9% 84.78% 65.22% 92.53%
pruszkowski 61.54% 98.23% 57.51% 81.6% 74.11% 94.95%
przasnyski 55.88% 94.55% 54.62% 85.68% 71.83% 95.08%
przysuski 61.73% 97.48% 53.76% 82.7% 63.19% 95.82%
pułtuski 54.64% 96.57% 50.81% 75.64% 63.02% 96.15%
Radom 59.44% 96.34% 58.32% 87.05% 69.79% 94.26%
radomski 61.66% 98.64% 61.79% 89.7% 69.04% 95.79%
Siedlce 57.93% 98.14% 59.15% 83.07% 69.56% 93.54%
sierpecki 57.83% 98.07% 63.27% 97.3% 73.17% 98.44%
sochaczewski 56.78% 96.71% 51.3% 75.41% 64.27% 91.71%
sokołowski 59.09% 99.29% 54.02% 78.38% 66.47% 93.33%
szydłowiecki 60.74% 99.31% 49.44% 78.08% 62.62% 91.3%
Warszawa 63.41% 98.32% 65.29% 89.8% 82.61% 97.83%
warszawski zachodni 57.67% 100% 49.82% 86.01% 70.41% 98.52%
węgrowski 62.43% 98.98% 58.24% 86.33% 67.24% 94.62%
wołomiński 57.88% 98.7% 45.25% 74.72% 60.96% 88.5%
wyszkowski 60.52% 99.31% 53.96% 85.99% 66.5% 94.65%
żuromiński 56.37% 98.55% 55.73% 83.77% 61.99% 91.85%
zwoleński 59.56% 98.64% 56.66% 89.5% 62.59% 91.47%
żyrardowski 58.72% 97.76% 52.18% 79.85% 71.45% 94.25%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie mazowieckim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 83.5%100% 92.6%100% 97.1%100%
🥈 XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 72.7%100% 97.3%100% 97.2%100%
🥉 LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 78.2%100% 88.7%100% 98.2%100%
4. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 77.3%100% 90%100% 97.2%100%
5. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 74.4%100% 92.9%100% 97.2%100%
6. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 76.9%100% 87.5%100% 98.6%100%
7. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 75.1%100% 89.4%100% 97.1%100%
8. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 71.7%100% 92.4%100% 97.5%100%
9. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 68.9%100% 93.3%100% 96.6%100%
10. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 73.3%100% 87%100% 98.5%100%
11. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 74%100% 89.6%100% 95.1%100%
12. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 71.2%100% 91.6%100% 95.8%100%
13. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 76.8%100% 88.4%100% 92.7%100%
14. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 71.4%100% 89.3%100% 96.4%100%
15. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 76.3%100% 84.3%99% 96.1%100%
16. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 76.71%100% 83.6%100% 94%100%
17. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 72.4%100% 85.6%100% 96%100%
18. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 71.8%100% 86.2%100% 94.2%100%
19. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 69.9%100% 85.7%100% 96.3%100%
20. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 73.1%100% 82.9%100% 93.8%100%
21. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 69.7%100% 83.8%100% 95.2%100%
22. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa 74.9%100% 76.4%100% 97.1%100%
23. XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa 71.1%100% 79.3%100% 96.1%100%
24. LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa 69%100% 82.3%100% 93.8%100%
25. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 73.4%100% 78.6%100% 92.3%100%
26. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 67.7%99% 81.9%100% 93.9%100%
27. Liceum im. Marsz. Stanisława Małachowskiego - Płock 68.8%100% 84.6%100% 89.6%100%
28. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 67.5%100% 80.9%99% 93.8%100%
29. I Liceum im. Bolesława Prusa - Siedlce 64.7%100% 86.6%100% 88.5%100%
30. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 68.8%100% 78.8%100% 92.1%100%
31. Liceum - Mińsk Mazowiecki 72.3%100% 78.2%100% 88.6%100%
32. XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa 66.4%100% 77.2%99% 95%100%
33. Katolickie Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Garwolin 63.7%100% 87.2%100% 86.5%100%
34. Liceum im. Polskie Macierzy Szkolnej - Mińsk Mazowiecki 70.8%100% 76.2%99% 90.3%100%
35. IV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Radom 68%100% 79.5%100% 88.5%100%
36. XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Warszawa 68.4%100% 77.4%100% 89.3%100%
37. XXIV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Warszawa 62.8%100% 80.8%100% 90.9%100%
38. III Liceum im. płk. Dionizego Czachowskiego - Radom 73.5%100% 75.6%99% 84.4%100%
39. Publiczne Katolickie Liceum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Łazy 73.9%100% 70.9%94% 88%100%
40. Liceum im. Fryderyka Chopina - Sochaczew 68.4%100% 76%99% 87.8%100%
41. I Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Płońsk 73.1%100% 75.3%99% 82.7%99%
42. XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa 66.9%100% 70.5%99% 93.2%100%
43. X Liceum im. Królowej Jadwigi - Warszawa 64.8%100% 73.9%100% 91.7%100%
44. Liceum nr III im. Juliusza Słowackiego - Otwock 61.3%100% 80.4%100% 88.2%100%
45. Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Pruszków 68.6%100% 74.8%100% 85.4%100%
46. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Iłża 67.2%100% 80.3%100% 80.9%100%
47. I Liceum im. Zygmunta Krasińskiego - Ciechanów 71.4%100% 74.7%99% 81.8%99%
48. XLVIII Liceum im. Edwarda Dembowskiego - Warszawa 66%99% 74.2%100% 87.5%99%
49. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej - Płock 64%100% 79.1%99% 84.6%100%
50. L Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy - Warszawa 68.2%100% 73.7%99% 85.7%100%