Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 | woj. Mazowieckie

Wyniki matur 2026 w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Warszawa

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 formuła 2023 - woj. Mazowieckie

Język polski

Śr. wynik 61%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 62%

Zdawalność 87%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 woj. Mazowieckie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 96%
Język francuski 76% 98%
Język hiszpański 78% 98%
Język niemiecki 86% 97%
Język polski 61% 95%
Język rosyjski 78% 89%
Język ukraiński 87% 96%
Język włoski 80% 92%
Matematyka 62% 87%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 woj. Mazowieckie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 72%
Język francuski 50%
Język hiszpański 48%
Język łaciński 59%
Język niemiecki 59%
Język polski 47%
Język rosyjski 87%
Język ukraiński 83%
Język włoski 65%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 43%
Filozofia 36%
Fizyka 49%
Geografia 46%
Historia 50%
Historia muzyki 45%
Historia sztuki 45%
Informatyka 43%
Matematyka 44%
WOS 48%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białobrzeski 62.27% 96.86% 54.81% 84.71% 69.17% 87.2%
ciechanowski 66.02% 92.76% 71.09% 91.34% 78.8% 94.36%
garwoliński 55.37% 92.53% 56.94% 84.7% 71.26% 89.14%
gostyniński 57.63% 97.56% 55.16% 84.39% 75.17% 93.66%
grodziski 62.19% 97.51% 61.38% 91.59% 82.71% 97.95%
grójecki 57.75% 92.01% 57.56% 86.18% 72.54% 90.33%
kozienicki 57.61% 94.37% 59.83% 87.89% 74.02% 93.47%
legionowski 64.28% 96.98% 59.76% 88.95% 82.03% 97.64%
lipski 62.63% 94.97% 65.7% 93.97% 74.56% 94.47%
łosicki 58.81% 95.59% 58.24% 80.88% 69.93% 88.43%
makowski 56.51% 92.16% 58.85% 84.31% 71.65% 91.06%
miński 56.18% 93.74% 58.01% 86.72% 75.25% 92.8%
mławski 64.31% 96.28% 65.85% 93.91% 75.57% 95.55%
nowodworski 54.84% 90.08% 49.34% 75.32% 72.56% 92.51%
ostrołęcki 42.4% 75.94% 53.94% 74.44% 65.88% 87.79%
Ostrołęka 63.29% 94.02% 63.77% 91.03% 77.13% 95.15%
ostrowski 58.23% 94.35% 52.7% 79.6% 73.2% 90.53%
otwocki 57.04% 94.3% 65.29% 89.51% 79.58% 94.72%
piaseczyński 62.42% 96.78% 60.14% 87.04% 81.99% 96.24%
Płock 57.78% 93.94% 59.14% 86.77% 77.1% 94.22%
płocki 50.45% 92.79% 51.48% 85.59% 69.84% 91.89%
płoński 56.94% 93.92% 59.99% 89.53% 72.07% 92.36%
pruszkowski 63.62% 96.26% 68.65% 90.29% 84.47% 96.32%
przasnyski 62.45% 93.44% 65.73% 92.75% 77.42% 97.02%
przysuski 52.98% 92.86% 55.33% 86.9% 69.11% 90.76%
pułtuski 52.25% 89.71% 52.86% 80.39% 74.28% 92.33%
Radom 61.22% 94.89% 59.6% 86.73% 76.52% 93.5%
radomski 67.47% 100% 67.85% 91.47% 81.28% 98.06%
Siedlce 58.01% 94.29% 60.17% 85.37% 75.17% 92.56%
sierpecki 64.32% 95.24% 70.53% 94.51% 81.96% 97.42%
sochaczewski 52.71% 90.87% 55% 85.24% 75.3% 92.62%
sokołowski 57.49% 93.66% 50% 74.26% 65.87% 86.32%
szydłowiecki 58.23% 94.7% 49.44% 81.82% 69.92% 85.94%
Warszawa 64.2% 96.73% 65.7% 87.95% 86.64% 97.87%
warszawski zachodni 56.72% 94.58% 50.26% 72.9% 76.5% 94.2%
węgrowski 53.92% 92.63% 53.2% 82.53% 67.67% 88.49%
wołomiński 50.75% 89.72% 52.09% 83.16% 73.53% 92.97%
wyszkowski 60% 95.95% 57.77% 88.28% 76.92% 96.05%
żuromiński 55.88% 93.78% 68.01% 93.78% 76.22% 97.08%
zwoleński 60.01% 95.33% 60.44% 91.59% 73.77% 96.24%
żyrardowski 62.99% 96.47% 55.69% 82.34% 75.69% 92.09%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2026 w województwie mazowieckim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 84.42%100% 92.95%100% 98.72%100%
🥈 V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 84.17%100% 93.77%100% 97.46%100%
🥉 IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 82.25%100% 95.3%100% 97.65%100%
4. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Zenona Brzewskiego - Warszawa 92.22%100% 86.22%100% 96.56%100%
5. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 80.41%100% 95.27%100% 97.28%100%
6. Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa 77.4%100% 96.09%100% 98.69%100%
7. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 79.18%100% 95.12%100% 97.32%100%
8. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 80.02%100% 93.52%100% 97.71%100%
9. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 80.93%100% 93%100% 97.06%100%
10. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 80.73%100% 91.99%100% 97.62%100%
11. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 83.08%100% 89.88%100% 97.12%100%
12. CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa 82.76%100% 90.7%100% 95.97%100%
13. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 80.75%99.33% 91.5%100% 97.11%100%
14. CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa 77.72%100% 93.44%100% 96.41%100%
15. Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek 80.5%100% 89.47%100% 97.19%100%
16. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 77.13%100% 92.57%100% 97.12%100%
17. Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa 78.8%100% 90.78%100% 97.06%100%
18. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 75.3%100% 92.96%100% 97.59%100%
19. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 77.43%100% 91.71%100% 96.72%100%
20. XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa 79.9%100% 87.29%100% 97.09%100%
21. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 80.09%100% 87.47%100% 96.39%100%
22. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 76.24%100% 90.1%100% 95.63%100%
23. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 79.27%100% 87.73%100% 94.91%100%
24. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 73.1%100% 91.49%100% 97.22%100%
25. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 73.65%100% 91.3%100% 96.67%100%
26. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 74.71%100% 89.04%100% 97.01%100%
27. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 73.64%100% 89.85%100% 95.92%100%
28. Strumienie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Sternik - Józefów 75.5%100% 90.44%100% 93.29%100%
29. Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa 69.95%99.3% 93.06%100% 95.74%99.29%
30. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 68.21%99.53% 93.38%99.53% 97.07%100%
31. Liceum nr 50 Stowarzyszenie Kultury i Edukacji - Warszawa 89.35%100% 75.06%100% 92.61%100%
32. Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów - Warszawa 66.62%100% 94.6%100% 95.52%100%
33. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa 78.65%100% 81.37%100% 96.48%100%
34. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 75.41%100% 85.87%100% 95.01%100%
35. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Piastów 72.46%100% 87.76%99.02% 95.16%100%
36. Bednarska Szkoła Realna - Warszawa 72.09%100% 87.33%100% 95.72%100%
37. IV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Radom 79.07%100% 81.92%99.59% 93.86%100%
38. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 71.67%100% 87.03%100% 96%100%
39. Niepubliczne Liceum nr 81 SGH - Warszawa 67.61%100% 91.56%100% 95.33%100%
40. Prywatne Akademickie Liceum - Piaseczno 71.79%100% 85.67%100% 96.83%100%
41. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 68.84%100% 90.18%100% 94.93%100%
42. XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa 79.7%100% 78.96%100% 95.2%100%
43. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik Warszawa Zachód - Pruszków 73.86%100% 85.31%100% 94.08%100%
44. CXXXVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana - Warszawa 73.13%99.23% 84%99.23% 95.86%100%
45. I Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego - Warszawa 78.47%100% 80.49%100% 93.76%100%
46. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej - Płock 75.7%100% 82.4%99.06% 94.2%100%
47. Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa 70.61%100% 84.55%100% 96.93%100%
48. LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa 75.54%100% 81.2%99.48% 95.25%100%
49. XII Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Warszawa 72.24%100% 82.82%100% 95.65%100%
50. I Liceum im. Zygmunta Krasińskiego - Ciechanów 79.22%100% 81.36%100% 90.12%99.51%