Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Mazowieckie

Wyniki matur 2023 w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Warszawa

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Mazowieckie

Język polski

Śr. wynik 67.21%

Zdawalność 97.6%

Matematyka

Śr. wynik 72.74%

Zdawalność 94.2%

Język angielski

Śr. wynik 86.72%

Zdawalność 97.9%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Mazowieckie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 86.72% 97.9%
Język francuski 78.95% 97.8%
Język hiszpański 96.5% 77.38%
Język niemiecki 80.29% 98.7%
Język polski 67.21% 97.6%
Język rosyjski 78.52% 96.1%
Język włoski 72.74% 95.7%
Matematyka 72.74% 94.2%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Mazowieckie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 72.54%
Język białoruski 88.5%
Język francuski 59.78%
Język hiszpański 54.87%
Język kaszubski 3%
Język łaciński 57.85%
Język niemiecki 59.86%
Język polski 47.96%
Język rosyjski 72.6%
Język ukraiński 84.6%
Język włoski 64.46%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 49.71%
Chemia 48.12%
Filozofia 47.25%
Fizyka 48.17%
Geografia 57.44%
Historia 47.8%
Historia muzyki 42.4%
Historia sztuki 50.24%
Informatyka 48.54%
Matematyka 54.59%
WOS 45.02%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białobrzeski 51.92% 86.67% 58.34% 85% 69.62% 92.31%
ciechanowski 61.61% 95.6% 72.83% 93.4% 79.81% 97.12%
garwoliński 64.86% 97.55% 68.41% 90.77% 78.3% 96.16%
gostyniński 65.34% 100% 70.55% 98.02% 77.33% 94.06%
grodziski 66.38% 98.29% 69.29% 96.1% 87.29% 99.25%
grójecki 65.25% 98.54% 69.26% 93.8% 83.42% 96.14%
kozienicki 68.88% 98.13% 75.69% 98.75% 83.36% 100%
legionowski 61.59% 97.62% 70.47% 96.54% 84.79% 97.8%
lipski 67.31% 98.25% 68.59% 94.74% 75.49% 97.37%
łosicki 66.54% 97.59% 77.33% 98.8% 75.54% 100%
makowski 64.42% 95.35% 69.01% 96.9% 83.12% 99.16%
miński 66.06% 97.34% 68.2% 90.28% 83.91% 96.87%
mławski 61.67% 92.66% 65% 90.91% 72.81% 92.53%
nowodworski 64% 97.86% 66.39% 93.58% 78.96% 94.09%
ostrołęcki 45.2% 72% 48.24% 74% 49.56% 76%
Ostrołęka 60.85% 95.05% 68.81% 94% 80.86% 96.49%
ostrowski 62.52% 95.25% 59.95% 84.41% 72.87% 89.42%
otwocki 68.12% 98.09% 79.91% 97.81% 91.11% 99.45%
piaseczyński 68.11% 98.07% 67.02% 88.54% 85.52% 96.44%
Płock 66.31% 98.25% 73.14% 96.59% 83.87% 97.6%
płocki 57.77% 95.31% 56.48% 90.63% 61.13% 88.71%
płoński 64.27% 97.9% 71.93% 97.9% 78.48% 95.91%
pruszkowski 70.07% 99.33% 74.17% 95.14% 87.42% 98.81%
przasnyski 53.93% 90.82% 66.37% 91.16% 74.02% 91.43%
przysuski 63.6% 95.35% 73.04% 96.9% 73.09% 90.7%
pułtuski 56.55% 94.97% 69.14% 96.98% 77.73% 95.34%
Radom 66.42% 97.86% 71.02% 94.24% 84.25% 97.8%
radomski 66.94% 100% 78.1% 98.04% 83.95% 99.01%
Siedlce 65.86% 97.2% 73.59% 93.6% 83.91% 97.25%
sierpecki 67.28% 98.55% 72.62% 98.07% 80% 98.53%
sochaczewski 65.83% 97.26% 66.2% 89.86% 79.85% 97.23%
sokołowski 56.36% 92.57% 63.03% 80.69% 72.19% 91.58%
szydłowiecki 54.56% 88.31% 58.4% 90.91% 74.16% 93.33%
Warszawa 70.07% 98.61% 76.28% 95.27% 91.96% 99.24%
warszawski zachodni 64.51% 98.65% 67.49% 93.69% 83.9% 96.83%
węgrowski 60.73% 96.35% 65.03% 92.7% 77.58% 96.21%
wołomiński 58.31% 91.73% 61.41% 93.03% 79.59% 98.09%
wyszkowski 58.81% 92.7% 61.81% 88.56% 75.28% 93.09%
żuromiński 65.77% 96.15% 66.07% 92.31% 70.69% 90.77%
zwoleński 71.08% 100% 69.49% 95% 83.05% 100%
żyrardowski 67.41% 98.31% 66.23% 89.41% 82.7% 94.85%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie mazowieckim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 84.54%100% 94.46%100% 98.77%100%
🥈 Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa 83.36%100% 94.55%100% 98.62%100%
🥉 VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 81.48%100% 96.42%100% 98.19%100%
4. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 81.53%100% 94.7%100% 98.73%100%
5. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 80.22%100% 95.71%100% 98.56%100%
6. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 81.99%100% 94.58%100% 97.56%100%
7. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 79.58%100% 95.86%100% 98.5%100%
8. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 78.32%100% 96.36%100% 98.35%100%
9. Strumienie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Sternik - Józefów 84.67%100% 90.95%100% 97.14%100%
10. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 79.42%100% 94.63%100% 98.47%100%
11. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 80.82%100% 93.44%100% 97.79%100%
12. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 77.6%100% 94.98%100% 99.37%100%
13. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 80.22%100% 92.6%100% 99.02%100%
14. Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa 78.48%100% 94.66%100% 98.5%100%
15. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 80.08%100% 93.55%100% 97.69%100%
16. Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek 80.24%100% 92.63%100% 98.25%100%
17. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 76.81%100% 96.24%100% 97.97%100%
18. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 82%99.16% 90.87%100% 97.64%100%
19. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 77.21%100% 94.72%100% 98.55%100%
20. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 80.34%100% 92.46%100% 97.48%100%
21. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 77.42%100% 95.01%100% 97.74%100%
22. XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa 79.15%100% 92.72%100% 98.23%100%
23. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik Warszawa Zachód - Pruszków 81.88%100% 90.13%100% 97.2%100%
24. CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa 78.12%100% 91.95%100% 98.35%100%
25. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 77.87%100% 91.79%100% 98.66%100%
26. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 79.57%100% 90.88%100% 97.33%100%
27. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 79.02%100% 90.24%100% 97.45%100%
28. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 77.2%100% 92.13%100% 97.24%100%
29. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 74.94%100% 94.03%100% 97.48%100%
30. CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa 76.23%100% 92.03%100% 96.92%100%
31. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 78.86%100% 89.15%100% 96.85%100%
32. Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów - Warszawa 71.52%100% 94.96%100% 98.29%100%
33. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 77.71%99.52% 88.73%99.52% 98.11%100%
34. Autorskie Liceum Ogólnokształcące nr 42 - Warszawa 76.87%100% 87.98%100% 97.47%100%
35. Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Pruszków 78.26%100% 88.5%100% 94.93%100%
36. LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa 74.93%100% 89.15%100% 97.5%100%
37. Liceum im. Tomasza Zana - Pruszków 76.66%100% 90.13%100% 93.81%100%
38. Prywatne Akademickie Liceum - Piaseczno 77.03%100% 85.97%100% 97.52%100%
39. Społeczne Liceum nr 25 im. Marzenny Okońskiej - Warszawa 75.4%100% 89.4%100% 95.47%100%
40. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 74.68%100% 90.06%100% 95.34%100%
41. Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Jadwigi Borzęckiej - Warszawa 78.24%100% 85.21%100% 96.41%100%
42. XXIV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Warszawa 74.08%100% 88.35%100% 96.97%100%
43. I Społeczne Liceum im. Jam Saheba Digvijay Sinhji - Warszawa 75.77%100% 84.84%100% 98.28%100%
44. IV Liceum im. Adama Mickiewicza - Warszawa 75.42%99.42% 87.32%99.42% 96.14%100%
45. X Liceum im. Królowej Jadwigi - Warszawa 76.77%100% 84.45%99.35% 96.89%100%
46. XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa 76.43%100% 85.22%100% 96.18%100%
47. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Radom 78.67%100% 86.79%100% 92.01%100%
48. XLIV Liceum im. Stefana Banacha - Warszawa 73.71%100% 86.8%100% 96.08%100%
49. XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa 76.25%100% 82.45%100% 97.65%100%
50. XLVIII Liceum im. Edwarda Dembowskiego - Warszawa 76.92%100% 83.71%100% 95.39%100%