Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 | woj. Mazowieckie

Wyniki matur 2024 w województwie mazowieckim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Warszawa

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 formuła 2023 - woj. Mazowieckie

Język polski

Śr. wynik 63.65%

Zdawalność 95.41%

Matematyka

Śr. wynik 65.58%

Zdawalność 89.38%

Język angielski

Śr. wynik 80.93%

Zdawalność 95.86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Mazowieckie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80.93% 95.86%
Język francuski 82.18% 100%
Język hiszpański 76.69% 95.04%
Język niemiecki 69.59% 92.79%
Język polski 63.65% 95.41%
Język rosyjski 67.1% 83.95%
Język włoski 76.15% 92.31%
Matematyka 65.58% 89.38%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Mazowieckie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65.74%
Język francuski 57.83%
Język hiszpański 45.59%
Język łaciński 58.22%
Język niemiecki 58.63%
Język polski 46.31%
Język rosyjski 78.99%
Język ukraiński 74.1%
Język włoski 67.51%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 41.5%
Chemia 39.1%
Filozofia 47.52%
Fizyka 30.45%
Geografia 45.51%
Historia 46.05%
Historia muzyki 29.32%
Historia sztuki 42.58%
Informatyka 41.58%
Matematyka 38.11%
WOS 38.02%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
białobrzeski 57.17% 98.47% 58.28% 89.8% 65.97% 88.27%
ciechanowski 56.98% 95.15% 61.56% 92.79% 73.69% 95.81%
garwoliński 64.21% 97.16% 61.31% 91.47% 70.95% 94.16%
gostyniński 58.68% 98.95% 60.51% 92.67% 76.67% 98.95%
grodziski 60.89% 97.96% 62.87% 94.35% 82.29% 98.41%
grójecki 51.45% 89.06% 60.2% 89.57% 69.82% 92.31%
kozienicki 54.53% 93.46% 64.17% 91.15% 73.45% 95.74%
legionowski 62.92% 98.51% 63.55% 94.71% 81.83% 97.47%
lipski 57.4% 97.5% 63.05% 92.5% 76.74% 99.17%
łosicki 58.14% 98.02% 59.28% 87.13% 67.05% 94.19%
makowski 59.89% 96.38% 60.7% 88.69% 71.04% 94.92%
miński 58.26% 96.58% 62.67% 91.37% 76.17% 95.75%
mławski 59.87% 96.37% 64.44% 94.35% 71.8% 95.51%
nowodworski 56.63% 92.93% 55.56% 88.32% 71.38% 92.92%
ostrołęcki 42.03% 80.15% 48.16% 74.26% 58.3% 83.33%
Ostrołęka 60.37% 95.3% 62.61% 91.35% 74.48% 95.94%
ostrowski 55.04% 91.28% 54.17% 82.77% 70.19% 91.56%
otwocki 58.09% 97.05% 68.06% 94.27% 83.32% 98.4%
piaseczyński 61.05% 96.77% 66.32% 93.73% 83.43% 97.32%
Płock 58.7% 95.41% 63.07% 93.2% 77.37% 96.66%
płocki 61.56% 99.1% 54.81% 93.69% 68.6% 97.3%
płoński 61.12% 96.36% 66.55% 96% 73.28% 95.9%
pruszkowski 68.76% 97.94% 71.5% 94.3% 85.89% 98.21%
przasnyski 48.75% 92.86% 67.37% 92.86% 78.72% 96.86%
przysuski 62.15% 97.66% 61.65% 93.93% 66.09% 92.92%
pułtuski 54.26% 95.08% 55.67% 85.85% 70.23% 90.97%
Radom 61.25% 94.83% 62.21% 90.32% 75.32% 95.29%
radomski 66.92% 98% 67.35% 96.4% 77.27% 99.2%
Siedlce 62.38% 95.88% 63.22% 89.56% 76.88% 95.71%
sierpecki 54.94% 96.46% 69.96% 95.44% 76.71% 97.18%
sochaczewski 61.14% 95.2% 61.09% 88.93% 75.92% 94.96%
sokołowski 57.85% 91.4% 57.56% 83.6% 71.2% 91.87%
szydłowiecki 62.91% 97.39% 56.92% 92.17% 66.74% 88.7%
Warszawa 68.7% 98.43% 69.6% 94.09% 87.78% 98.76%
warszawski zachodni 66.94% 96.88% 60.75% 90.23% 80.38% 96%
węgrowski 56.74% 94.93% 58.03% 91.2% 69.45% 92.08%
wołomiński 58.06% 96.49% 59.91% 93.5% 75.36% 97.01%
wyszkowski 57.95% 95.86% 59.53% 91.73% 75.32% 96.44%
żuromiński 57.48% 94.61% 61.53% 84.8% 68.76% 92.65%
zwoleński 66.39% 99.48% 68.43% 92.15% 72.22% 96.86%
żyrardowski 59.64% 95.05% 59.94% 92.37% 74.37% 95.04%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 w województwie mazowieckim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa 88.45%100% 95.25%100% 98.32%100%
🥈 IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 86.07%100% 96.33%100% 98.49%100%
🥉 XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 82.68%100% 96.22%100% 97.57%100%
4. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 81.73%100% 95.88%100% 98.72%100%
5. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 80.34%100% 97.19%100% 98%100%
6. Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa 83.19%100% 93.66%100% 97.82%100%
7. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 81.98%100% 93.17%100% 99%100%
8. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 82.57%100% 92.62%100% 98.26%100%
9. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 82.84%100% 92.45%100% 97.9%100%
10. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 78.01%100% 96.32%100% 98.07%100%
11. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 80.03%100% 93.92%100% 97.86%100%
12. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 80.94%100% 92.13%100% 98.46%100%
13. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 80.84%100% 93.51%100% 96.45%100%
14. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 81.37%100% 91.11%100% 97.88%100%
15. CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa 79.03%100% 93.01%100% 98.31%100%
16. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 84.34%100% 88.98%100% 96.85%100%
17. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 80.52%100% 91.32%100% 97.76%100%
18. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 80.17%100% 91.27%100% 97.56%100%
19. Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek 78.34%100% 92.61%100% 98.03%100%
20. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 74.15%100% 96.26%100% 98.32%100%
21. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 78.93%100% 92.85%100% 96.79%100%
22. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 79.35%100% 90.63%100% 97.64%100%
23. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 81.48%100% 89.39%99.21% 96.76%100%
24. Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa 78.45%100% 91.88%100% 97.24%100%
25. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 75.37%100% 94.5%100% 97.55%100%
26. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 77.12%100% 92.11%100% 97.16%100%
27. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 77.76%100% 92.21%100% 96.16%100%
28. LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa 80.13%100% 88.72%100% 97.08%100%
29. CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa 76.3%100% 94.47%100% 94.8%100%
30. XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa - Warszawa 81.02%100% 87.1%99.24% 97.4%100%
31. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 77.18%100% 91.95%100% 96.24%100%
32. XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa 74.76%100% 91.83%100% 98%100%
33. Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Pruszków 77.86%100% 89.84%100% 96.24%100%
34. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 76.08%99.5% 90.54%99.5% 97.3%100%
35. Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne im. Polskich Kryptologów - Warszawa 78.07%100% 92.21%100% 91.33%100%
36. XVI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej - Warszawa 81.72%100% 82.21%100% 97.25%100%
37. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa 80.81%100% 83.42%100% 96.88%100%
38. Strumienie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Sternik - Józefów 65.7%100% 96.5%100% 97.25%100%
39. XCIV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Warszawa 76.47%100% 86.72%100% 95.71%100%
40. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Zenona Brzewskiego - Warszawa 89.27%100% 76.27%100% 93.18%100%
41. Liceum Stowarzyszenia Sternik Żagle - Warszawa 74.08%100% 89.92%100% 94.61%100%
42. Technikum nr 9 Lotnicze im. Bohaterów Narwiku - Warszawa 72.77%100% 90.03%100% 95.66%100%
43. LXXXIII Liceum im. Emiliana Konopczyńskiego - Warszawa 77.18%100% 85.65%100% 94.89%100%
44. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik Warszawa Zachód - Pruszków 76.67%100% 85.39%100% 94.89%100%
45. Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. Matki Jadwigi Borzęckiej - Warszawa 70.18%100% 90.06%100% 96.29%100%
46. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 70.16%100% 91.47%100% 94.58%100%
47. Niepubliczne Liceum nr 71 Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki - Łomianki 84.8%100% 77.8%100% 93.2%100%
48. I Liceum im. Bolesława Prusa - Siedlce 72.7%100% 90.07%100% 92.95%99.35%
49. Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. św. Jana Pawła II - Warszawa 76%100% 83.78%100% 95.6%100%
50. Liceum Chocimska - Warszawa 78.22%100% 79.09%100% 97.56%100%