Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2018 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 95%
Język francuski 79% 100%
Język hiszpański 71% 92%
Język niemiecki 65% 94%
Język polski 53% 96%
Język rosyjski 59% 94%
Język włoski 76% 100%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 62%
Język hiszpański 60%
Język łaciński 67%
Język niemiecki 56%
Język polski 47%
Język rosyjski 52%
Język włoski 73%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 33%
Chemia 43%
Filozofia 42%
Fizyka 35%
Geografia 31%
Historia 30%
Historia muzyki 45%
Historia sztuki 40%
Informatyka 29%
Matematyka 29%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Lublin 56% 96% 62% 88% 77% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 72%100% 84%100% 93%100%
🥈 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 62%99% 89%100% 94%100%
🥉 XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 68%99% 81%100% 89%100%
4. II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 63%100% 83%100% 90%100%
5. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 66%100% 77%99% 85%100%
6. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 55%100% 79%100% 90%100%
7. Technikum Elektroniczne - Lublin 55%98% 78%100% 86%99%
8. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 52%96% 66%98% 80%99%
9. Technikum Budowlano-Geodezyjne - Lublin 64%100% 58%93% 67%98%
10. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 56%98% 56%93% 76%100%
11. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 57%100% 60%95% 71%96%
12. Technikum Ekonomiczne - Lublin 52%96% 57%94% 73%100%
13. Technikum Energetyczno-Informatyczne - Lublin 50%97% 58%93% 73%96%
14. Technikum Transportowo-Komunikacyjne - Lublin 59%95% 50%85% 70%97%
15. Technikum Chemiczne - Lublin 59%100% 57%89% 62%91%
16. XVI Liceum - Lublin 53%100% 50%95% 74%100%
17. Technikum Terenów Zieleni - Lublin 66%100% 45%82% 64%95%
18. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 52%96% 51%75% 71%96%
19. XXIV Liceum - Lublin 53%100% 52%94% 69%98%
20. XIX Liceum im. M. i J. Kuncewiczów - Lublin 53%100% 47%88% 73%99%
21. XV Liceum - Lublin 55%100% 48%84% 70%98%
22. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie - Lublin 56%100% 45%81% 68%96%
23. Technikum Mechaniczne - Lublin 57%91% 48%79% 60%94%
24. XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru - Lublin 50%96% 47%74% 64%88%
25. Technikum Samochodowe - Lublin 41%85% 53%85% 62%94%
26. VI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Lublin 40%83% 47%84% 67%97%
27. VIII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Lublin 53%96% 36%66% 62%98%
28. XIV Liceum - Lublin 45%94% 41%73% 61%99%
29. VII Liceum im. Marii Konopnickiej - Lublin 47%97% 34%50% 61%100%
30. Technikum Budowlane - Lublin 35%82% 33%47% 66%100%
31. XII Liceum - Lublin 50%95% 26%23% 54%89%
32. Technikum Usługowo - Gospodarcze - Lublin 44%95% 32%50% 52%74%
33. XVIII Liceum im. Stanisławy Paleolog - Lublin 35%86% 39%79% 51%88%
34. Technikum Przemysłu Spożywczego - Lublin 42%94% 31%52% 48%72%
35. Technikum Lider - Lublin 25%48% 37%88% 56%91%
36. Technikum ZDZ - Lublin 34%60% 26%50% 42%90%