Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2017 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 82%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 92%
Język francuski 70% 100%
Język hiszpański 70% 93%
Język niemiecki 69% 96%
Język polski 56% 97%
Język rosyjski 61% 94%
Język ukraiński 90% 0%
Język włoski 88% 100%
Matematyka 55% 82%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 59%
Język francuski 58%
Język hiszpański 48%
Język łaciński 78%
Język niemiecki 58%
Język polski 44%
Język rosyjski 51%
Język ukraiński 88%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 37%
Chemia 43%
Filozofia 42%
Fizyka 41%
Geografia 31%
Historia 30%
Historia muzyki 84%
Historia sztuki 43%
Informatyka 30%
Matematyka 38%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Lublin 56% 98% 60% 90% 76% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 74%100% 84%100% 93%100%
🥈 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 65%100% 87%100% 93%100%
🥉 XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 68%100% 80%100% 89%100%
4. II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 67%100% 79%100% 90%100%
5. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 68%100% 77%100% 87%100%
6. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 62%100% 74%100% 87%100%
7. Technikum Elektroniczne - Lublin 64%99% 69%98% 75%100%
8. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 63%100% 59%94% 79%100%
9. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 58%100% 64%96% 75%100%
10. Technikum Ekonomiczne - Lublin 68%100% 56%89% 67%96%
11. XVI Liceum - Lublin 62%99% 55%87% 73%98%
12. Technikum Mechaniczne - Lublin 60%95% 58%100% 71%95%
13. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 62%100% 60%94% 66%99%
14. Technikum Budowlano-Geodezyjne - Lublin 57%100% 65%97% 65%99%
15. VIII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Lublin 65%100% 42%73% 76%97%
16. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 62%100% 51%75% 65%96%
17. XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru - Lublin 65%100% 40%74% 71%97%
18. Technikum Chemiczne - Lublin 61%100% 57%84% 58%94%
19. XV Liceum - Lublin 61%99% 49%81% 66%96%
20. XXIV Liceum - Lublin 59%100% 46%81% 70%98%
21. Technikum Terenów Zieleni - Lublin 64%100% 44%85% 66%100%
22. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie - Lublin 63%100% 44%77% 67%93%
23. VI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Lublin 52%100% 48%79% 72%98%
24. XIX Liceum im. M. i J. Kuncewiczów - Lublin 58%98% 46%80% 66%98%
25. Technikum Samochodowe - Lublin 49%97% 59%100% 59%92%
26. Technikum Transportowo-Komunikacyjne - Lublin 50%95% 44%76% 66%96%
27. Technikum Energetyczno-Informatyczne - Lublin 52%96% 47%85% 59%94%
28. XIV Liceum - Lublin 54%99% 42%76% 61%89%
29. VII Liceum im. Marii Konopnickiej - Lublin 51%100% 40%67% 60%96%
30. XVIII Liceum im. Stanisławy Paleolog - Lublin 51%97% 37%49% 62%92%
31. Technikum Usługowo - Gospodarcze - Lublin 58%100% 40%67% 50%100%
32. XII Liceum - Lublin 59%100% 33%65% 50%95%
33. Technikum Budowlane - Lublin 57%100% 31%43% 51%79%
34. Technikum Przemysłu Spożywczego - Lublin 49%100% 33%53% 50%76%
35. XX Liceum - Lublin 24%0% 18%0% 36%100%