Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2024 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 formuła 2023 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 60%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 63%

Zdawalność 89%

Język angielski

Śr. wynik 75%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 75% 93%
Język francuski 73% 100%
Język hiszpański 75% 95%
Język niemiecki 57% 85%
Język polski 60% 93%
Język rosyjski 54% 80%
Język włoski 82% 100%
Matematyka 63% 89%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język francuski 60%
Język hiszpański 50%
Język niemiecki 52%
Język polski 42%
Język rosyjski 63%
Język włoski 64%
Język włoski 48%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 40%
Chemia 40%
Filozofia 27%
Fizyka 41%
Geografia 40%
Historia 41%
Historia muzyki 32%
Historia sztuki 37%
Informatyka 29%
Matematyka 33%
WOS 34%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bialski 53.3% 91.04% 54.69% 85.61% 67.29% 88.65%
Biała Podlaska 62.47% 96.58% 65.38% 89.61% 77.97% 96.11%
biłgorajski 56.15% 91.18% 62.24% 87.76% 73.02% 93.47%
Chełm 64.42% 95.66% 60.67% 90.14% 72.42% 91.75%
chełmski 42.14% 74.24% 38.62% 65.15% 52.15% 73.85%
hrubieszowski 42.73% 70.85% 55.82% 80.68% 69.8% 89.69%
janowski 50.91% 88.92% 59.54% 83.38% 71.98% 90.36%
kraśnicki 53.3% 89.69% 60.14% 84.63% 72.82% 91.57%
krasnostawski 54.76% 91.96% 59.92% 88.39% 70.42% 91.4%
lubartowski 65.18% 95.61% 69.63% 92.93% 76.94% 95.31%
lubelski 42.62% 76.12% 44.61% 67.54% 60.43% 81.89%
Lublin 66.15% 96.82% 67.79% 91.32% 81.82% 96.47%
łęczyński 55.01% 93.67% 52.53% 83.54% 66.05% 91.72%
łukowski 59.56% 92.72% 70.76% 95.2% 73.53% 94.38%
opolski 55.8% 92.91% 56.5% 85.04% 69.85% 94.35%
parczewski 55.04% 88.31% 60.81% 96.75% 72.89% 93.15%
puławski 57.88% 94.51% 66.64% 91.82% 76.76% 94.19%
radzyński 61.93% 96.29% 61.11% 85.41% 71.31% 91.44%
rycki 57.16% 92.64% 60.25% 92.37% 71.11% 91.53%
świdnicki 64.4% 97.31% 68.85% 94.23% 81.28% 97.66%
tomaszowski 53.67% 88.86% 55.73% 77.97% 66.72% 88.19%
włodawski 58.82% 94.86% 62.88% 90.86% 70.95% 89.63%
zamojski 53.05% 94.83% 58.95% 91.38% 69.67% 91.38%
Zamość 61.42% 92.7% 61% 85.48% 72.26% 91.27%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi - Lublin 86.72%100% 87.48%100% 95.68%100%
🥈 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 79.68%100% 89.47%100% 96.69%100%
🥉 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 79.25%100% 91.93%100% 92.84%99.15%
4. I Społeczne Liceum im. Unii Europejskiej - Zamość 80.54%100% 89.25%98.55% 92.91%100%
5. Technikum Zawodowe nr 2 - Lubartów 78.72%100% 90.72%100% 92.83%100%
6. XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 79.11%100% 86.65%100% 93.69%100%
7. Technikum Elektroniczne - Lublin 74.22%100% 89.12%100% 94.65%100%
8. Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego - Lublin 75.36%100% 85.94%100% 96.08%100%
9. II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 73.63%100% 87.61%100% 94.47%100%
10. Liceum Lotnicze im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury - Dęblin 71.56%100% 92.61%100% 88.49%100%
11. I Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Chełm 77.14%100% 84.34%100% 89.46%100%
12. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Zamość 77.54%100% 82.66%99.43% 90.38%100%
13. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 75.15%98.91% 84.91%99.46% 90.3%100%
14. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 72.2%100% 85.74%100% 91.53%100%
15. Międzynarodowe Liceum Paderewski - Lublin 70.33%100% 82.48%100% 93.65%100%
16. I Liceum im. Jana Zamoyskiego - Zamość 76.9%100% 83.01%100% 86.4%100%
17. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 73.73%100% 80.4%99.48% 91.2%100%
18. Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Lublin 68.55%100% 83.6%100% 91.76%100%
19. I Liceum im. J. I. Kraszewskiego - Biała Podlaska 69.54%100% 83.97%100% 88.54%100%
20. II Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Puławy 69.89%100% 81.49%100% 87.59%100%
21. I Liceum im. ks. A. J. Czartoryskiego - Puławy 68.18%99.35% 80.72%99.35% 89.31%99.33%
22. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Świdnik 72.8%100% 79.12%97.85% 85.99%98.92%
23. I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego - Tomaszów Lubelski 66.33%100% 86.28%100% 84.88%100%
24. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łuków 68.34%98.94% 83.3%98.94% 85.76%99.46%
25. XXX Liceum im. Jana Twardowskiego - Lublin 73.47%100% 74.42%99.49% 89.04%100%
26. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Świdnik 69.19%100% 75.5%98.75% 89.94%98.7%
27. Liceum im. Organizacji Narodów Zjednoczonych - Biłgoraj 68.7%99.47% 76.36%98.4% 88.08%99.46%
28. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 68.43%100% 75.38%100% 88.75%100%
29. I Liceum - Radzyń Podlaski 70.57%99.35% 77.03%98.05% 83.84%98.05%
30. Czteroletnie Zaoczne Liceum Stowarzyszenia Szansa - Krasnystaw 62%100% 76%100% 93%100%
31. II Liceum im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera - Chełm 76.37%100% 70.47%97.52% 84.14%100%
32. IV Liceum im. Jana Pawła II - Łuków 68.4%98.53% 81.69%100% 80.61%97.71%
33. II Liceum im. Emilii Plater - Biała Podlaska 69.7%100% 74.37%97.39% 84.96%98.66%
34. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Włodawa 67.85%100% 77.88%98.31% 81.63%100%
35. XV Liceum - Lublin 72.93%100% 67.43%97.39% 86.77%100%
36. I Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie - Ryki 68.5%100% 74.07%100% 83.55%98.51%
37. Katolickie Liceum im. Cypriana Norwida - Biała Podlaska 65.19%100% 75.52%96.77% 82.93%100%
38. I Liceum - Lubartów 68.62%98.74% 74.39%97.48% 80.32%99.35%
39. I Liceum im. Władysława Jagiełły - Krasnystaw 62.5%98.48% 76.39%100% 83.72%98.46%
40. Liceum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Poniatowa 65.23%100% 75.19%100% 81.85%100%
41. Technikum nr 2 - Chełm 68.87%98.78% 74.37%97.56% 79.01%97.53%
42. II Liceum - Lubartów 69.16%100% 71.4%94.57% 81.18%96.09%
43. Liceum - Turobin 61.83%100% 76.17%100% 82%100%
44. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Parczew 68.25%100% 66.25%98.31% 85.36%98.31%
45. II Liceum im. Mikołaja Reja - Kraśnik 63.8%98.16% 73.04%95.71% 82.48%98.77%
46. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 64.19%99.38% 70.21%97.5% 84.58%99.35%
47. Liceum im. Bohaterów Porytowego Wzgórza - Janów Lubelski 58.92%97.33% 74.24%94% 84.72%99.32%
48. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida - Lublin 63.09%100% 61.31%100% 92.71%97.14%
49. Liceum - Modliborzyce 66.24%100% 72.53%94.12% 77.2%93.33%
50. Niepubliczne Liceum Lubelska Szkoła Realna - Lublin 66.74%100% 64.26%100% 84.78%100%