Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2020 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 51%

Zdawalność 89%

Matematyka

Śr. wynik 53%

Zdawalność 79%

Język angielski

Śr. wynik 68%

Zdawalność 90%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 68% 90%
Język francuski 83% 100%
Język hiszpański 74% 94%
Język niemiecki 56% 90%
Język polski 51% 89%
Język rosyjski 57% 82%
Język włoski 83% 100%
Matematyka 53% 79%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 53%
Język francuski 60%
Język hiszpański 55%
Język łaciński 63%
Język niemiecki 53%
Język polski 55%
Język rosyjski 61%
Język włoski 68%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 42%
Filozofia 41%
Fizyka 36%
Geografia 20%
Historia 33%
Historia muzyki 40%
Historia sztuki 41%
Informatyka 25%
Matematyka 35%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Lublin 56.9% 96% 45.83% 86% 75.77% 95%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 72%100% 87%100% 94%100%
🥈 II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 71%100% 83%100% 93%100%
🥉 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 70%100% 79%100% 93%100%
4. XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 65%100% 80%100% 91%100%
5. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 68%100% 73%100% 89%100%
6. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 60%100% 78%100% 89%100%
7. Technikum Elektroniczne - Lublin 59%100% 75%100% 87%100%
8. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 64%100% 60%97% 78%100%
9. XXX Liceum im. Jana Twardowskiego - Lublin 57%100% 57%94% 80%96%
10. XXIX Liceum im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego - Lublin 52%100% 60%97% 81%100%
11. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 54%100% 51%94% 77%99%
12. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 55%97% 51%93% 75%97%
13. Technikum Budowlano-Geodezyjne - Lublin 57%95% 54%84% 67%94%
14. XIX Liceum im. M. i J. Kuncewiczów - Lublin 60%96% 41%83% 76%98%
15. Technikum Ekonomiczne - Lublin 57%97% 51%85% 68%95%
16. XV Liceum - Lublin 57%98% 46%83% 69%94%
17. XVI Liceum - Lublin 54%100% 43%85% 73%100%
18. Technikum Chemiczne - Lublin 56%98% 51%89% 60%91%
19. VI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Lublin 54%95% 41%75% 69%97%
20. Technikum Energetyczno-Informatyczne - Lublin 45%95% 51%90% 68%97%
21. XXIV Liceum - Lublin 56%98% 44%87% 62%93%
22. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 41%89% 50%85% 68%93%
23. Technikum Mechaniczne - Lublin 45%93% 48%75% 63%89%
24. Technikum Terenów Zieleni - Lublin 60%100% 31%67% 63%89%
25. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie - Lublin 49%91% 44%88% 61%90%
26. Technikum Transportowo-Komunikacyjne - Lublin 46%93% 41%78% 64%90%
27. VIII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Lublin 53%95% 34%67% 63%91%
28. XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru - Lublin 55%95% 32%60% 60%90%
29. XVIII Liceum im. Stanisławy Paleolog - Lublin 52%95% 32%57% 59%88%
30. Technikum Usługowo - Gospodarcze - Lublin 57%88% 35%61% 51%90%
31. Technikum Samochodowe - Lublin 46%86% 37%71% 52%83%
32. XII Liceum - Lublin 36%83% 39%61% 57%78%
33. Technikum Lider - Lublin 39%81% 31%67% 58%88%
34. XIV Liceum - Lublin 39%84% 34%57% 53%89%
35. VII Liceum im. Marii Konopnickiej - Lublin 36%72% 25%32% 60%74%
36. Technikum Budowlane - Lublin 38%86% 28%38% 51%89%
37. Technikum Drzewne - Lublin 38%86% 28%38% 51%89%
38. Technikum Przemysłu Spożywczego - Lublin 32%54% 27%35% 39%50%