Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2023 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 64%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 70%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 97%
Język hiszpański 75% 93%
Język niemiecki 69% 91%
Język polski 64% 97%
Język rosyjski 70% 97%
Matematyka 70% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język hiszpański 58%
Język niemiecki 58%
Język polski 51%
Język rosyjski 61%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 47%
Chemia 48%
Filozofia 45%
Fizyka 41%
Geografia 50%
Historia 44%
Historia sztuki 37%
Informatyka 38%
Matematyka 47%
WOS 41%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bialski 50.51% 85.39% 56.33% 85.39% 70.42% 89.54%
Biała Podlaska 64.3% 98.1% 71.56% 96.01% 84.49% 99.39%
biłgorajski 65.26% 97.06% 70.59% 95.7% 83.72% 99.29%
Chełm 66.03% 99.37% 70.38% 97.89% 80.82% 97.41%
chełmski 42.34% 68.57% 33.17% 57.14% 59.03% 93.75%
hrubieszowski 58.52% 91.92% 62.27% 83.85% 75.32% 93.99%
janowski 56.34% 92.78% 66.86% 89.69% 73.64% 94.21%
kraśnicki 61.14% 92.86% 64.48% 85.97% 76.32% 93.88%
krasnostawski 62.34% 98.4% 69.28% 95.2% 80.51% 94.35%
lubartowski 58.39% 92.99% 71.76% 96.18% 79.78% 95.53%
lubelski 58.11% 93.75% 55.12% 80.36% 62.32% 86.36%
Lublin 67.99% 98.11% 73.16% 94.06% 85.33% 97.72%
łęczyński 54.23% 91.8% 51.52% 80.33% 70.46% 91.8%
łukowski 69.6% 98.63% 76.19% 97.26% 79.51% 98.54%
opolski 56.81% 90% 69.06% 97.14% 74.78% 95.59%
parczewski 65.69% 100% 70.63% 95.89% 88.85% 100%
puławski 62.9% 97.31% 70.82% 95.62% 82.12% 96.56%
radzyński 68.66% 97.62% 71.69% 97.14% 77.72% 96.5%
rycki 52.8% 88.83% 62.82% 82.45% 79.97% 95.14%
świdnicki 64.22% 98.75% 73.99% 96.25% 86.46% 98.09%
tomaszowski 62.92% 97.9% 61.89% 82.87% 73.46% 94.27%
włodawski 63.79% 98.23% 69.24% 93.81% 81.99% 100%
zamojski 44.06% 78.79% 41.64% 72.73% 61.27% 81.82%
Zamość 61.71% 96.12% 72.38% 93.11% 79.78% 95.52%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 79.59%100% 93.56%100% 96.07%100%
🥈 II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 78.19%100% 91.87%100% 95.66%100%
🥉 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 76.85%100% 92.51%100% 96.26%100%
4. Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi - Lublin 75.59%100% 90.38%100% 96.15%100%
5. XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 74.95%100% 87.37%100% 94.64%100%
6. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 73.64%99.38% 88.54%100% 94.29%99.38%
7. Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego - Lublin 72.11%100% 85.31%100% 95.34%100%
8. Międzynarodowe Liceum Paderewski - Lublin 73.96%100% 82.26%100% 96.28%100%
9. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 74.44%100% 83.96%100% 93.14%100%
10. Liceum Lotnicze im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury - Dęblin 59.26%100% 94%100% 95%100%
11. Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Lublin 69.12%97.1% 83.16%100% 93.14%100%
12. Katolickie Liceum im. Cypriana Norwida - Biała Podlaska 69.53%100% 83.73%100% 91.15%100%
13. I Społeczne Liceum im. Unii Europejskiej - Zamość 65.78%99.05% 88.25%100% 88.99%100%
14. I Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Chełm 71.21%100% 81.92%100% 88.39%100%
15. I Liceum im. ks. A. J. Czartoryskiego - Puławy 70.8%100% 80.56%98.75% 90.08%99.36%
16. I Liceum im. Jana Zamoyskiego - Zamość 70.87%100% 83.82%98.74% 85.96%99.37%
17. I Liceum im. J. I. Kraszewskiego - Biała Podlaska 68.88%98.63% 80.29%98.63% 90.8%100%
18. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Zamość 64.9%97.7% 82.73%100% 89.94%100%
19. II Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Puławy 66.98%100% 80.82%98.34% 89.58%100%
20. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Świdnik 65.84%100% 78.9%100% 91.97%100%
21. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łuków 73.2%99.5% 78.56%98.49% 84.22%99.46%
22. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 70.09%100% 77.28%99.39% 88.53%100%
23. I Liceum im. Władysława Jagiełły - Krasnystaw 68.53%100% 78.47%100% 88.76%100%
24. Liceum im. Organizacji Narodów Zjednoczonych - Biłgoraj 68.85%99.17% 78.22%97.1% 88.56%99.15%
25. XXX Liceum im. Jana Twardowskiego - Lublin 67.74%99.57% 75.68%99.15% 91%100%
26. I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego - Tomaszów Lubelski 66.73%98.62% 82.59%99.31% 84.22%99.31%
27. IV Liceum im. Jana Pawła II - Łuków 70.03%100% 81.83%100% 80.68%100%
28. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Karola Lipińskiego - Lublin 70.6%100% 67%96% 91.36%100%
29. XV Liceum - Lublin 72.6%98.85% 66.71%97.7% 88.83%100%
30. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 67.05%98.82% 76.53%99.41% 84.39%100%
31. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Parczew 65.69%100% 70.63%95.89% 88.85%100%
32. I Liceum - Radzyń Podlaski 69.17%98.06% 74.19%98.06% 81.27%97.39%
33. Liceum im. ks. Stanisława Staszica - Hrubieszów 67.46%99.26% 75.72%97.78% 80.69%95.16%
34. II Liceum - Lubartów 61.37%94.44% 75.6%98.41% 85.7%100%
35. II Liceum im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera - Chełm 64.85%99.39% 73.31%97.55% 84.06%99.38%
36. Niepubliczne Liceum Lubelska Szkoła Realna - Lublin 64.79%100% 66.14%100% 90.07%100%
37. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Włodawa 65.5%98.81% 70.99%95.24% 84.28%100%
38. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II - Biała Podlaska 64.33%100% 72.56%100% 81.89%100%
39. XXIX Liceum im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego - Lublin 63.34%95.19% 72.21%98.08% 82.8%99.04%
40. Prywatne Liceum im. Józefa Czapskiego - Lublin 62.72%100% 69.61%100% 85.72%100%
41. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Świdnik 63.56%100% 71.49%97.4% 82.62%98.68%
42. II Liceum im. Emilii Plater - Biała Podlaska 64.44%97.79% 70.48%93.37% 82.25%99.42%
43. II Liceum im. Mikołaja Reja - Kraśnik 65.44%98.31% 70.21%96.07% 81.39%96.63%
44. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraśnik 64.45%96.88% 71.11%95.63% 79.6%98.13%
45. XVI Liceum - Lublin 70.3%100% 63.78%94.44% 80.78%96.3%
46. Liceum im. 15 Pułku Piechoty Wilków - Dęblin 63.04%100% 66.46%100% 85.23%100%
47. I Liceum - Lubartów 59.8%97.55% 73.36%96.93% 80.51%97.55%
48. II Liceum - Biłgoraj 63.19%95.95% 66.03%95.27% 83.42%100%
49. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 64.68%96.67% 65.74%93.33% 80.65%96.67%
50. Liceum im. Bohaterów Porytowego Wzgórza - Janów Lubelski 60.14%96.18% 72.5%96.18% 77.48%96.77%