Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 | woj. Lubelskie

Wyniki matur 2019 w województwie lubelskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Lublin

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - woj. Lubelskie

Język polski

Śr. wynik 51%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Lubelskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 92%
Język francuski 76% 100%
Język hiszpański 74% 98%
Język niemiecki 65% 90%
Język polski 51% 94%
Język rosyjski 64% 94%
Język włoski 87% 100%
Matematyka 59% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Lubelskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 54%
Język francuski 62%
Język hiszpański 54%
Język łaciński 49%
Język niemiecki 54%
Język polski 50%
Język rosyjski 56%
Język ukraiński 85%
Język włoski 63%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 34%
Chemia 44%
Filozofia 42%
Fizyka 43%
Geografia 29%
Historia 36%
Historia muzyki 48%
Historia sztuki 52%
Informatyka 33%
Matematyka 39%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Lublin 54% 97% 65% 93% 77% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w województwie lubelskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 68%100% 90%100% 96%100%
🥈 III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 67%100% 83%100% 94%100%
🥉 XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki - Lublin 67%99% 83%100% 91%100%
4. II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 60%98% 85%100% 92%100%
5. IX Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lublin 63%99% 78%99% 90%100%
6. Technikum Elektroniczne - Lublin 55%100% 82%100% 88%100%
7. I Liceum im. J. I. Kraszewskiego - Biała Podlaska 66%0% 77%0% 82%0%
8. V Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Lublin 58%100% 80%100% 85%100%
9. IV Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Lublin 57%99% 71%100% 81%98%
10. X Liceum Mistrzostwa Sportowego - Lublin 65%100% 65%97% 76%100%
11. II Liceum im. Emilii Plater - Biała Podlaska 58%0% 69%0% 78%0%
12. XXIII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Lublin 53%97% 62%97% 79%98%
13. Technikum Mechaniczne - Lublin 50%97% 63%84% 78%100%
14. IV Liceum im. Stanisława Staszica - Biała Podlaska 58%0% 62%0% 71%0%
15. Technikum Budowlano-Geodezyjne - Lublin 49%99% 66%99% 70%94%
16. Technikum Chemiczne - Lublin 58%100% 60%96% 67%94%
17. XV Liceum - Lublin 56%99% 57%97% 71%97%
18. Technikum Ekonomiczne - Lublin 47%90% 63%97% 72%98%
19. Technikum Ekonomiczno-Handlowe - Lublin 50%97% 56%93% 73%98%
20. Technikum Transportowo-Komunikacyjne - Lublin 51%92% 55%88% 71%90%
21. XVI Liceum - Lublin 52%100% 54%93% 68%96%
22. XXIV Liceum - Lublin 55%99% 51%86% 68%94%
23. VI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Lublin 52%96% 53%88% 67%95%
24. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie - Lublin 54%99% 49%85% 68%97%
25. Technikum Samochodowe - Lublin 45%97% 59%99% 65%96%
26. Technikum Terenów Zieleni - Lublin 48%100% 46%72% 71%100%
27. XIX Liceum im. M. i J. Kuncewiczów - Lublin 50%97% 48%90% 65%97%
28. XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru - Lublin 45%95% 57%90% 60%95%
29. Technikum Energetyczno-Informatyczne - Lublin 41%86% 54%89% 67%97%
30. XVIII Liceum im. Stanisławy Paleolog - Lublin 48%98% 48%93% 59%92%
31. VIII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Lublin 46%91% 39%66% 62%90%
32. XII Liceum - Lublin 56%95% 38%52% 49%71%
33. Technikum Usługowo - Gospodarcze - Lublin 50%98% 37%69% 53%90%
34. Technikum Lider - Lublin 36%74% 43%93% 61%87%
35. VII Liceum im. Marii Konopnickiej - Lublin 40%83% 36%51% 61%82%
36. XIV Liceum - Lublin 43%86% 38%63% 54%81%
37. Technikum nr 2 - Biała Podlaska 40%0% 43%0% 52%0%
38. Technikum Przemysłu Spożywczego - Lublin 43%83% 33%46% 47%65%
39. Technikum Budowlane - Lublin 39%91% 31%47% 51%88%