Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 w Krakowie

Wyniki matur 2017 w Krakowie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - Kraków

Język polski

Śr. wynik 62%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 64%

Zdawalność 91%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Kraków - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 97%
Język francuski 81% 95%
Język hiszpański 88% 0%
Język niemiecki 82% 95%
Język polski 62% 98%
Język rosyjski 82% 91%
Język włoski 77% 100%
Matematyka 64% 91%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 Kraków - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język francuski 65%
Język niemiecki 72%
Język polski 56%
Język rosyjski 81%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 45%
Chemia 52%
Fizyka 47%
Geografia 36%
Historia 42%
Informatyka 38%
Matematyka 48%
WOS 40%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w Krakowie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 82%100% 92%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 71%100% 87%100% 95%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 75%100% 84%100% 93%100%
5. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 77%100% 78%100% 95%100%
6. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 71%100% 75%98% 91%100%
7. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 69%100% 78%100% 87%100%
8. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 62%100% 84%100% 88%100%
9. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 69%100% 71%99% 90%100%
10. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 70%100% 56%93% 84%100%
11. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 68%100% 61%95% 81%100%
12. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 69%100% 66%95% 72%98%
13. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 63%100% 65%97% 76%100%
14. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 60%97% 63%92% 78%100%
15. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 63%100% 68%100% 69%100%
16. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 60%100% 64%100% 75%99%
17. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 65%100% 56%92% 76%100%
18. XXXIV Liceum - Kraków 65%100% 44%50% 87%100%
19. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 65%100% 50%82% 80%100%
20. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 70%100% 36%95% 87%100%
21. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 60%100% 59%96% 72%100%
22. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 58%100% 59%88% 74%100%
23. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 60%100% 54%93% 74%100%
24. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 61%100% 41%86% 84%100%
25. XXVI Liceum - Kraków 64%100% 49%85% 73%98%
26. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 61%99% 52%92% 71%99%
27. Technikum Elektryczne nr 8 - Kraków 58%100% 53%92% 73%100%
28. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 59%99% 52%89% 71%97%
29. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 61%100% 51%84% 69%97%
30. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 64%100% 41%80% 74%100%
31. Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 - Kraków 59%100% 50%85% 69%100%
32. Technikum Gastronomiczne nr 11 - Kraków 59%100% 48%90% 68%99%
33. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 57%99% 48%79% 70%97%
34. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 64%100% 47%80% 63%95%
35. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 56%100% 44%79% 68%100%
36. XXIV Liceum im. Jana Pawła II - Kraków 55%99% 46%74% 66%95%
37. XIV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kraków 50%96% 38%77% 78%100%
38. Technikum Mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta - Kraków 52%98% 51%85% 60%91%
39. XXV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Kraków 55%96% 39%63% 67%100%
40. XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana - Kraków 55%100% 36%69% 69%83%
41. Technikum Poligraficzno-Medialne nr 20 im. Zenona Klemensiewicza - Kraków 48%87% 45%87% 66%97%
42. Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 - Kraków 55%100% 41%74% 61%96%
43. Technikum Ekonomiczno-Handlowe nr 5 - Kraków 51%94% 43%70% 58%95%
44. Technikum nr 2 im. Studenckiego Komitetu Solidarności - Kraków 52%95% 45%80% 53%84%
45. Technikum Odzieżowe nr 18 im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 53%100% 34%54% 56%85%
46. Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 - Kraków 49%97% 31%44% 56%88%
47. Technikum Mechaniczne nr 30 - Kraków 45%88% 41%75% 46%81%
48. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 10 - Kraków 47%91% 32%51% 51%80%
49. Technikum Przemysłu Spożywczego nr 22 im. św. Maksymiliana Kolbe - Kraków 58%100% 29%41% 43%71%
50. Technikum nr 16 - Kraków 50%91% 31%52% 47%78%