Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Krakowie

Wyniki matur 2020 w Krakowie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - Kraków

Język polski

Śr. wynik 54.71%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 60.34%

Zdawalność 88%

Język angielski

Śr. wynik 79.89%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Kraków - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 79.89% 96%
Język francuski 87.48% 100%
Język hiszpański 85% 96%
Język niemiecki 77.05% 97%
Język polski 54.71% 95%
Język rosyjski 81.93% 89%
Język włoski 64% 67%
Matematyka 60.34% 88%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Kraków - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 70%
Język hiszpański 59.58%
Język łaciński 83%
Język niemiecki 70%
Język polski 66%
Język rosyjski 87%
Język włoski 72.45%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 51%
Chemia 50%
Filozofia 51%
Fizyka 44%
Geografia 26%
Historia 46%
Historia muzyki 61%
Historia sztuki 54%
Informatyka 41%
Matematyka 47%
WOS 45%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Krakowie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 74%100% 93%100% 98%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 70%100% 87%100% 97%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%100% 86%100% 95%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 70%100% 87%100% 94%100%
5. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 71%100% 77%99% 97%100%
6. Liceum Salezjańskie - Kraków 67%100% 81%100% 95%100%
7. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 65%100% 79%100% 95%100%
8. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 60%100% 87%100% 91%100%
9. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 65%100% 78%100% 91%100%
10. Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 66%100% 77%100% 91%100%
11. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 63%100% 75%100% 92%100%
12. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 63%100% 69%100% 93%100%
13. XLIV Liceum im. Stanisława Konarskiego - Kraków 60%100% 70%100% 90%100%
14. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 58%100% 68%99% 89%100%
15. Liceum Sióstr Prezentek - Kraków 63%100% 69%100% 83%100%
16. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 58%100% 69%100% 88%100%
17. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 51%100% 73%100% 89%100%
18. XXVI Liceum - Kraków 60%100% 70%97% 79%100%
19. Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki - Kraków 58%100% 63%98% 88%100%
20. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 54%99% 66%99% 83%100%
21. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 61%99% 59%93% 80%96%
22. Liceum Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio - Kraków 60%100% 60%100% 77%100%
23. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 50%100% 71%98% 75%100%
24. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 55%100% 58%96% 81%99%
25. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 56%100% 54%96% 84%100%
26. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 56%95% 66%98% 71%98%
27. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 52%98% 53%96% 83%100%
28. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 54%100% 54%99% 76%100%
29. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 54%100% 50%94% 79%99%
30. XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Chrzanowskiej - Kraków 50%100% 54%97% 79%100%
31. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 54%97% 52%95% 76%100%
32. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 60%98% 44%86% 77%95%
33. XLI Liceum im. Jana Twardowskiego - Kraków 50%98% 51%88% 78%100%
34. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 49%96% 52%90% 73%98%
35. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 55%96% 46%86% 69%97%
36. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 45%96% 51%89% 74%97%
37. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 48%100% 39%82% 82%100%
38. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 45%90% 51%94% 70%100%
39. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 53%95% 40%79% 71%97%
40. Technikum Poligraficzno-Medialne nr 20 im. Zenona Klemensiewicza - Kraków 49%96% 42%80% 73%95%
41. XXIV Liceum im. Jana Pawła II - Kraków 50%99% 41%85% 71%96%
42. Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 - Kraków 49%97% 42%75% 70%96%
43. I Liceum Sportowe - Kraków 54%97% 43%86% 59%94%
44. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 49%100% 38%86% 68%100%
45. XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana - Kraków 53%98% 34%70% 68%91%
46. Technikum Gastronomiczne nr 11 - Kraków 49%97% 45%92% 59%95%
47. Technikum Mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta - Kraków 40%93% 47%84% 66%93%
48. Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 - Kraków 44%90% 41%72% 67%91%
49. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 47%98% 38%85% 64%96%
50. Technikum Mechaniczne nr 30 - Kraków 41%91% 36%74% 71%89%