Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 w Krakowie

Wyniki matur 2019 w Krakowie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - Kraków

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 66%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 Kraków - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 98%
Język francuski 86% 98%
Język hiszpański 87% 100%
Język niemiecki 85% 98%
Język polski 58% 98%
Język rosyjski 89% 100%
Język włoski 98% 100%
Matematyka 66% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 Kraków - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 72%
Język niemiecki 70%
Język polski 52%
Język rosyjski 86%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 42%
Chemia 49%
Fizyka 50%
Geografia 34%
Historia 47%
Informatyka 47%
Matematyka 52%
WOS 42%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w Krakowie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 94%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%99% 85%100% 95%100%
4. Liceum Salezjańskie - Kraków 66%100% 85%100% 94%100%
5. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 66%99% 86%100% 92%100%
6. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 67%100% 82%100% 91%100%
7. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 68%100% 75%100% 95%100%
8. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 58%99% 89%100% 89%100%
9. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 63%100% 79%100% 91%100%
10. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 66%100% 75%100% 90%100%
11. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 62%100% 73%99% 90%100%
12. Technikum Huty im. Tadeusza Sendzimira - Kraków 68%100% 77%100% 77%92%
13. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 61%100% 70%100% 86%100%
14. Liceum Sióstr Prezentek - Kraków 61%98% 72%100% 83%98%
15. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 58%99% 70%97% 85%99%
16. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 58%100% 65%96% 88%100%
17. XXXIV Liceum - Kraków 59%100% 57%67% 93%100%
18. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 63%99% 73%98% 72%96%
19. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 52%99% 73%98% 82%99%
20. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 61%100% 61%97% 78%100%
21. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 56%100% 63%95% 74%94%
22. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 54%99% 60%96% 77%99%
23. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 59%99% 55%95% 77%99%
24. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 57%100% 63%94% 67%97%
25. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 47%94% 63%93% 76%98%
26. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 55%99% 54%95% 76%99%
27. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 54%94% 46%63% 85%100%
28. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 59%100% 56%91% 68%100%
29. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 50%96% 55%95% 78%97%
30. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 58%98% 52%83% 73%98%
31. XXVI Liceum - Kraków 56%99% 53%87% 73%98%
32. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 49%95% 58%93% 74%100%
33. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 50%95% 56%97% 74%93%
34. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 51%100% 54%84% 74%98%
35. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 46%100% 54%95% 76%100%
36. I Liceum Sportowe - Kraków 48%95% 56%95% 71%100%
37. Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 - Kraków 48%96% 52%86% 73%96%
38. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 54%100% 46%81% 71%97%
39. XXIV Liceum im. Jana Pawła II - Kraków 57%98% 51%92% 63%93%
40. Technikum Mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta - Kraków 48%93% 57%90% 64%92%
41. Technikum Mechaniczne nr 30 - Kraków 43%86% 48%79% 76%93%
42. Technikum Elektryczne nr 8 - Kraków 40%89% 58%91% 68%91%
43. Technikum Gastronomiczne nr 11 - Kraków 53%99% 46%83% 66%94%
44. Technikum Poligraficzno-Medialne nr 20 im. Zenona Klemensiewicza - Kraków 42%89% 47%79% 72%99%
45. Technikum Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków - Kraków 61%100% 40%60% 60%67%
46. XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana - Kraków 59%100% 37%63% 64%83%
47. Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 - Kraków 49%96% 45%68% 63%90%
48. Technikum Ekonomiczno-Handlowe nr 5 - Kraków 42%89% 46%77% 62%89%
49. Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 - Kraków 44%92% 41%70% 65%95%
50. Liceum Huty im. Tadeusza Sendzimira - Kraków 51%92% 39%67% 60%83%