Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 w Krakowie

Wyniki matur 2018 w Krakowie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - Kraków

Język polski

Śr. wynik 61%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 64%

Zdawalność 88%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 Kraków - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 97%
Język francuski 90% 100%
Język hiszpański 85% 98%
Język niemiecki 85% 100%
Język polski 61% 98%
Język rosyjski 74% 95%
Język włoski 89% 100%
Matematyka 64% 88%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 Kraków - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język francuski 73%
Język niemiecki 73%
Język polski 52%
Język rosyjski 87%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 39%
Chemia 49%
Fizyka 40%
Geografia 36%
Historia 41%
Informatyka 47%
Matematyka 38%
WOS 42%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w Krakowie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 92%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 76%100% 85%100% 96%100%
🥉 VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 68%99% 89%100% 94%100%
4. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 69%100% 86%100% 94%100%
5. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 65%100% 89%100% 91%100%
6. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 71%100% 76%99% 96%100%
7. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 60%100% 80%100% 93%100%
8. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 65%100% 77%100% 89%100%
9. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 65%100% 68%98% 90%100%
10. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 60%100% 69%99% 87%100%
11. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 66%100% 67%99% 83%100%
12. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 59%99% 68%97% 82%99%
13. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 59%100% 73%97% 76%99%
14. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 61%100% 62%98% 79%100%
15. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 50%100% 67%100% 79%97%
16. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 60%99% 58%91% 78%99%
17. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 60%100% 54%94% 76%100%
18. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 57%96% 55%89% 77%96%
19. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 55%99% 54%90% 79%100%
20. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 52%96% 57%83% 78%97%
21. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 59%99% 51%89% 76%100%
22. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 61%98% 47%89% 78%99%
23. XXXIV Liceum - Kraków 58%100% 47%71% 79%86%
24. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 59%98% 49%78% 74%99%
25. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 53%95% 53%92% 74%100%
26. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 55%99% 55%83% 70%97%
27. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 48%100% 49%82% 81%100%
28. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 62%100% 46%83% 70%94%
29. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 55%100% 43%83% 79%100%
30. Technikum Odzieżowe nr 18 im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 60%100% 48%100% 66%82%
31. XXVI Liceum - Kraków 55%98% 48%79% 70%100%
32. XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana - Kraków 49%100% 42%77% 81%100%
33. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 51%100% 54%78% 67%98%
34. Technikum Gastronomiczne nr 11 - Kraków 58%98% 43%77% 71%98%
35. Technikum Mechaniczne nr 15 im. Szczepana Humberta - Kraków 53%96% 50%75% 64%90%
36. Technikum Poligraficzno-Medialne nr 20 im. Zenona Klemensiewicza - Kraków 51%97% 44%74% 72%98%
37. Technikum Ekonomiczno-Handlowe nr 5 - Kraków 57%100% 42%71% 65%98%
38. Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 - Kraków 52%95% 43%75% 69%99%
39. Technikum Elektryczne nr 8 - Kraków 44%95% 46%74% 68%92%
40. Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 - Kraków 55%99% 37%65% 64%92%
41. XIV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kraków 46%91% 37%64% 69%100%
42. Technikum nr 2 im. Studenckiego Komitetu Solidarności - Kraków 58%93% 41%50% 53%71%
43. XXIV Liceum im. Jana Pawła II - Kraków 45%92% 43%76% 62%91%
44. Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 - Kraków 41%86% 39%63% 69%93%
45. Technikum Mechaniczne nr 30 - Kraków 55%94% 34%50% 56%88%
46. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 37%83% 41%72% 65%94%
47. Technikum nr 16 - Kraków 43%86% 37%60% 56%91%
48. XXV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Kraków 43%84% 31%49% 60%98%
49. Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 10 - Kraków 50%98% 29%43% 52%87%
50. Technikum Mechaniczne nr 17 - Kraków 44%90% 36%45% 47%80%