Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2018 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 54%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 81%

Język angielski

Śr. wynik 74%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 74% 96%
Język francuski 69% 88%
Język hiszpański 84% 98%
Język niemiecki 58% 93%
Język polski 54% 96%
Język rosyjski 66% 91%
Język włoski 91% 100%
Matematyka 54% 81%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 58%
Język francuski 64%
Język hiszpański 47%
Język kaszubski 62%
Język łaciński 25%
Język niemiecki 49%
Język polski 44%
Język rosyjski 73%
Język włoski 60%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 31%
Chemia 40%
Filozofia 38%
Fizyka 40%
Geografia 29%
Historia 29%
Historia muzyki 62%
Historia sztuki 45%
Informatyka 42%
Matematyka 29%
WOS 24%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Gdańsk 56% 96% 59% 83% 81% 97%
Gdynia 55% 97% 62% 83% 81% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 76%100% 94%0% 98%100%
🥈 VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 72%100% 92%100% 97%100%
🥉 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 66%99% 88%100% 97%100%
4. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 71%100% 79%99% 97%100%
5. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 65%100% 82%100% 96%100%
6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 55%100% 90%100% 97%100%
7. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 62%100% 82%100% 94%100%
8. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 59%100% 84%100% 94%100%
9. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 63%99% 78%100% 95%100%
10. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 62%100% 79%100% 94%100%
11. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 63%100% 79%99% 93%100%
12. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 63%100% 72%100% 89%100%
13. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 63%100% 71%99% 88%100%
14. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 55%99% 76%99% 90%99%
15. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 55%100% 75%100% 87%100%
16. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 62%99% 65%98% 86%99%
17. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 56%99% 68%99% 88%100%
18. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 55%99% 55%91% 83%100%
19. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 60%100% 52%84% 76%98%
20. Technikum Chłodnicze im. prof. M. T. Hubera - Gdynia 46%95% 58%91% 80%98%
21. Technikum Elektroniczne nr 1 - Gdynia 46%95% 58%91% 80%98%
22. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 51%94% 54%84% 76%94%
23. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 48%98% 52%84% 81%99%
24. Technikum nr 13 - Gdańsk 53%95% 50%85% 77%98%
25. VII Liceum Sportowe im. Józefa Wybickiego - Gdynia 61%100% 46%71% 73%95%
26. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 48%98% 42%74% 79%100%
27. Technikum Ekonomiczne - Gdynia 49%96% 44%71% 75%100%
28. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 48%94% 53%88% 65%100%
29. Technikum Hotelarskie - Gdynia 48%91% 42%70% 76%100%
30. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 50%94% 41%81% 72%98%
31. Technikum nr 3 - Gdańsk 49%98% 41%73% 71%99%
32. Technikum Budowlane - Gdynia 51%100% 47%82% 63%100%
33. V Liceum im. płk. Stanisława Dąbka - Gdynia 56%100% 37%62% 68%96%
34. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 50%98% 43%83% 66%99%
35. Technikum nr 11 - Gdańsk 54%96% 42%74% 62%100%
36. Technikum nr 14 - Gdańsk 52%100% 34%60% 69%100%
37. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 51%100% 37%64% 66%96%
38. Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej - Gdańsk 51%100% 37%68% 63%100%
39. Technikum Gastronomiczne - Gdynia 48%100% 41%66% 61%86%
40. Technikum nr 5 - Gdańsk 47%93% 41%62% 61%91%
41. Technikum nr 16 - Gdańsk 45%96% 36%57% 59%92%
42. Technikum nr 1 - Gdańsk 38%80% 34%57% 61%88%
43. Technikum nr 7 - Gdańsk 46%93% 28%33% 58%80%
44. Technikum Budowy Okrętów - Gdynia 40%93% 35%52% 57%75%
45. Technikum nr 12 - Gdańsk 41%84% 31%44% 59%88%
46. Technikum Mechaniczne nr 1 - Gdynia 40%86% 34%55% 55%82%
47. XXIII Liceum - Gdańsk 38%90% 20%10% 52%78%