Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2020 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 90%

Matematyka

Śr. wynik 51%

Zdawalność 77%

Język angielski

Śr. wynik 72%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72% 93%
Język francuski 83% 100%
Język hiszpański 73% 0%
Język niemiecki 49% 79%
Język polski 53% 90%
Język rosyjski 77% 96%
Język włoski 65% 100%
Matematyka 51% 77%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język francuski 60%
Język hiszpański 51%
Język kaszubski 63%
Język łaciński 26%
Język niemiecki 53%
Język polski 58%
Język rosyjski 81%
Język ukraiński 64%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 42%
Chemia 39%
Filozofia 42%
Fizyka 35%
Geografia 20%
Historia 31%
Historia muzyki 40%
Historia sztuki 40%
Informatyka 33%
Matematyka 33%
WOS 27%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Gdańsk 52% 90% 56% 82% 79% 95%
Gdynia 55% 92% 59% 84% 81% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 78%100% 90%100% 98%100%
🥈 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 72%99% 84%100% 98%100%
🥉 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 69%99% 88%100% 97%100%
4. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 67%100% 88%100% 97%100%
5. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 68%99% 81%100% 96%100%
6. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 69%99% 79%99% 96%100%
7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 65%100% 85%100% 93%100%
8. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 62%98% 84%100% 94%100%
9. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 65%97% 76%100% 94%100%
10. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 62%100% 77%100% 94%100%
11. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 61%99% 77%100% 93%100%
12. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 61%100% 76%100% 92%100%
13. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 60%99% 71%100% 89%100%
14. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 59%98% 65%97% 91%100%
15. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 56%99% 68%100% 86%99%
16. X Liceum Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego - Gdańsk 56%96% 59%95% 93%100%
17. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 53%98% 66%98% 88%99%
18. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 56%98% 61%98% 88%100%
19. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 59%99% 56%95% 86%100%
20. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 55%94% 56%91% 85%100%
21. XI Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Gdańsk 58%100% 57%100% 76%92%
22. Technikum Chłodnicze im. prof. M. T. Hubera - Gdynia 53%93% 56%90% 81%98%
23. Technikum Elektroniczne nr 1 - Gdynia 53%93% 56%90% 81%98%
24. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 51%92% 52%95% 81%99%
25. Technikum nr 13 - Gdańsk 49%90% 46%84% 76%97%
26. Technikum nr 8 - Gdańsk 48%85% 52%80% 67%90%
27. Technikum nr 11 - Gdańsk 54%97% 46%82% 64%91%
28. Technikum Budowy Okrętów - Gdynia 51%90% 50%100% 63%93%
29. Technikum Hotelarskie - Gdynia 47%86% 42%70% 73%100%
30. Technikum Ekonomiczne - Gdynia 46%89% 44%80% 71%99%
31. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 41%83% 41%74% 75%99%
32. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 42%85% 46%76% 68%91%
33. VII Liceum Sportowe im. Józefa Wybickiego - Gdynia 51%91% 37%70% 68%95%
34. V Liceum im. płk. Stanisława Dąbka - Gdynia 51%95% 37%69% 67%99%
35. Technikum nr 7 - Gdańsk 49%89% 39%68% 65%89%
36. Technikum Mechaniczne nr 1 - Gdynia 43%78% 41%59% 67%94%
37. Technikum nr 3 - Gdańsk 44%86% 36%62% 67%92%
38. Technikum nr 16 - Gdańsk 46%89% 37%65% 60%86%
39. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 39%75% 37%63% 66%94%
40. XXIII Liceum - Gdańsk 54%96% 29%43% 59%89%
41. Technikum Transportowe - Gdynia 43%85% 36%58% 62%90%
42. Technikum Gastronomiczne - Gdynia 42%83% 36%54% 62%94%
43. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 39%82% 34%54% 66%95%
44. Technikum nr 5 - Gdańsk 36%73% 38%71% 63%90%
45. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 37%72% 36%68% 63%94%
46. Technikum nr 1 - Gdańsk 37%71% 28%40% 67%89%
47. Technikum nr 12 - Gdańsk 35%71% 34%55% 59%92%
48. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 43%100% 35%79% 47%69%
49. Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej - Gdańsk 33%76% 30%46% 61%83%
50. Technikum Budowlane - Gdynia 32%67% 31%50% 59%91%