Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2016 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 60%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 95%
Język francuski 82% 100%
Język hiszpański 91% 100%
Język niemiecki 70% 98%
Język polski 60% 98%
Język rosyjski 69% 97%
Język włoski 85% 100%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 48%
Język hiszpański 56%
Język kaszubski 56%
Język łaciński 28%
Język niemiecki 52%
Język polski 60%
Język rosyjski 65%
Język włoski 64%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 35%
Chemia 39%
Filozofia 48%
Fizyka 46%
Geografia 38%
Historia 40%
Historia muzyki 52%
Historia sztuki 42%
Informatyka 39%
Matematyka 32%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bytowski 59% 98% 53% 81% 71% 94%
chojnicki 62% 97% 53% 81% 71% 97%
człuchowski 52% 99% 48% 74% 63% 95%
Gdańsk 61% 98% 61% 86% 80% 96%
gdański 61% 100% 55% 80% 73% 94%
Gdynia 64% 98% 63% 88% 80% 97%
kartuski 56% 99% 56% 88% 66% 94%
kościerski 57% 99% 53% 82% 62% 90%
kwidzyński 67% 99% 62% 91% 75% 96%
lęborski 65% 98% 51% 77% 69% 95%
malborski 63% 98% 50% 77% 69% 93%
nowodworski 57% 96% 46% 71% 64% 92%
pucki 60% 98% 49% 74% 66% 92%
Słupsk 57% 96% 52% 80% 71% 94%
słupski 56% 96% 44% 76% 68% 93%
Sopot 63% 97% 56% 83% 79% 97%
starogardzki 57% 96% 57% 84% 70% 95%
sztumski 58% 99% 42% 66% 58% 93%
tczewski 54% 95% 52% 79% 69% 94%
wejherowski 57% 94% 51% 77% 66% 90%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 77%100% 91%100% 98%100%
🥈 Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 82%100% 90%100% 94%100%
🥉 VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 77%100% 89%100% 95%100%
4. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 74%100% 86%100% 97%100%
5. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 71%100% 82%100% 98%100%
6. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 71%100% 82%99% 95%100%
7. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 69%100% 83%99% 94%100%
8. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Starogard Gdański 71%100% 84%100% 89%100%
9. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 68%100% 81%99% 94%100%
10. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 70%100% 79%100% 94%100%
11. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 71%100% 79%100% 92%100%
12. II Liceum im. Bolesława Chrobrego - Sopot 72%100% 76%100% 94%100%
13. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące - Tczew 71%100% 79%100% 91%100%
14. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 65%100% 81%100% 94%100%
15. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kwidzyn 74%100% 80%98% 85%100%
16. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 70%100% 77%100% 91%100%
17. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 70%100% 74%100% 93%100%
18. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Słupsk 70%100% 75%99% 91%99%
19. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Lębork 78%100% 71%97% 85%100%
20. I Liceum im. dr Władysława Gębika - Kwidzyn 73%100% 74%99% 85%100%
21. I Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Malbork 76%100% 70%97% 86%100%
22. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 67%100% 71%99% 89%100%
23. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Słupsk 68%99% 70%96% 89%100%
24. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 65%100% 74%100% 87%100%
25. Liceum nr 1 im. Marii Konopnickiej ` - Pruszcz Gdański 67%100% 69%98% 86%100%
26. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 63%100% 70%100% 88%100%
27. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Wejherowo 69%100% 69%98% 83%100%
28. I Liceum - Bytów 64%100% 72%99% 84%98%
29. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Tczew 60%99% 73%99% 86%100%
30. II Liceum im. gen. WŁ. Andersa - Chojnice 55%100% 76%97% 87%100%
31. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego - Kartuzy 60%100% 74%98% 81%100%
32. I Liceum im. Józefa Wybickiego - Kościerzyna 66%100% 68%97% 80%100%
33. III Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Sopot 66%100% 63%99% 85%100%
34. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 67%99% 60%95% 86%100%
35. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Puck 66%100% 65%99% 80%99%
36. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 66%100% 60%99% 84%100%
37. V Liceum im. Zbigniewa Herberta - Słupsk 65%99% 64%98% 81%100%
38. I Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Mari Skłodowskiej-Curie - Sopot 66%99% 59%93% 82%100%
39. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 56%98% 66%99% 82%98%
40. Liceum im. Wincentego Pola - Czersk 71%100% 58%87% 73%100%
41. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 65%100% 55%92% 80%99%
42. Technikum Elektroniczne nr 1 - Gdynia 60%98% 61%94% 78%96%
43. I Liceum im. Książąt Pomorskich - Rumia 58%99% 62%99% 79%100%
44. Technikum nr 1 im. Bohaterskiej Załogi ORP - Wejherowo 64%100% 65%99% 70%96%
45. II Liceum - Lębork 70%100% 57%92% 71%97%
46. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Ustka 58%96% 58%96% 82%96%
47. Liceum im. Filomatów Chojnickich - Chojnice 69%98% 57%89% 71%99%
48. Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Miastko 61%100% 59%88% 75%100%
49. II Liceum im. Ziemi Kociewskiej - Starogard Gdański 57%100% 62%97% 75%100%
50. Liceum - Sierakowice 65%100% 59%93% 69%96%