Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2022 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 55%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 80%

Język angielski

Śr. wynik 77%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 77% 95%
Język francuski 86% 100%
Język hiszpański 76% 93%
Język niemiecki 53% 84%
Język polski 55% 94%
Język rosyjski 78% 88%
Matematyka 56% 80%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język francuski 63%
Język hiszpański 50%
Język kaszubski 64%
Język łaciński 29%
Język niemiecki 49%
Język polski 54%
Język rosyjski 87%
Język włoski 85%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 41%
Chemia 36%
Filozofia 40%
Fizyka 39%
Geografia 40%
Historia 34%
Historia muzyki 51%
Historia sztuki 40%
Informatyka 45%
Matematyka 34%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bytowski 47.75% 96.36% 57.2% 86.82% 73.73% 96.02%
chojnicki 53.47% 96.75% 51.06% 73.98% 71.31% 93.45%
człuchowski 51.68% 95.87% 48.57% 76.83% 69.49% 95.95%
Gdańsk 55.24% 94.27% 59.57% 81.09% 81.8% 96.05%
gdański 55.94% 92.04% 41.35% 61.95% 70.91% 90.09%
Gdynia 55.56% 97.35% 63.39% 85.42% 84.63% 96.64%
kartuski 58.58% 95.34% 57.38% 88.49% 71.98% 94.78%
kościerski 54.91% 89.81% 45.98% 69.26% 69.69% 93.42%
kwidzyński 52.62% 88.55% 55.83% 82.25% 76.08% 95.78%
lęborski 51.98% 89.31% 48.79% 73.66% 74.43% 94.22%
malborski 57.78% 95.38% 49.85% 74.5% 73.85% 94.09%
nowodworski 59.72% 97.92% 45.58% 70.83% 67.49% 86.67%
pucki 63.79% 98.62% 51.46% 79.34% 73.62% 94.2%
Słupsk 51.84% 93.76% 53.05% 78.99% 74.45% 93.09%
słupski 60.31% 98.51% 37.18% 59.7% 66.35% 90.48%
Sopot 61.78% 99.01% 69.11% 95.53% 88.79% 99.25%
starogardzki 61.03% 96.56% 58.48% 79.95% 74.02% 93.38%
sztumski 45.64% 91.45% 45.91% 79.49% 63.81% 88.5%
tczewski 55.05% 86.76% 48.97% 69.03% 69.93% 88.93%
wejherowski 49.98% 89.26% 52.89% 77.85% 71.97% 94.08%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 72.92%100% 92.67%100% 98.34%100%
🥈 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 74.14%100% 91.95%100% 97.57%100%
🥉 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 68.02%100% 92.16%100% 98.35%100%
4. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Starogard Gdański 69.54%99.41% 87.2%100% 95.29%100%
5. Społeczne Liceum im. Polskich Noblistów - Kwidzyn 69.58%100% 85.21%100% 96.11%100%
6. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 67.12%100% 85.32%100% 98.07%100%
7. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 69.56%100% 83.23%99.33% 97.28%100%
8. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące - Tczew 72.12%100% 81.72%98.89% 95.86%100%
9. Collegium Marianum Liceum Katolickie - Pelplin 80.18%100% 80.91%100% 88.4%100%
10. II Liceum im. Bolesława Chrobrego - Sopot 67.17%100% 83.75%100% 97.28%100%
11. Gdańskie Liceum Autonomiczne - Gdańsk 58.38%100% 90.44%100% 97.67%100%
12. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Słupsk 67.49%100% 83.46%100% 94.91%100%
13. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 63.83%100% 85.21%100% 96.77%100%
14. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 59.98%100% 88.32%100% 97.38%100%
15. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 65.74%100% 84.38%100% 94.84%100%
16. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 58.51%98.61% 87.11%100% 97.17%100%
17. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 63.58%99.47% 82.97%98.94% 95.39%100%
18. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 62.77%99.22% 84.3%100% 94.17%100%
19. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 65.33%100% 74.7%99.41% 95.43%100%
20. Technikum Informatyczne - Puck 69.95%100% 71.41%100% 92.91%100%
21. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 64.46%100% 75.46%100% 94.14%100%
22. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 57.72%100% 81.72%100% 93.75%100%
23. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza - Gdańsk 57.3%100% 79.76%100% 95.52%100%
24. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 63.9%100% 75.33%96.67% 92.93%100%
25. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Marka - Słupsk 75.36%100% 72.55%90.91% 84.18%100%
26. Społeczne Liceum - Lębork 73.71%100% 65.06%94.12% 93%100%
27. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Tczew 68.08%99.32% 73.62%97.3% 88.5%100%
28. XVII Liceum - Gdynia 64.16%100% 72.23%97.44% 93.38%100%
29. X Liceum Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego - Gdańsk 59.67%98.5% 72.83%100% 97%100%
30. I Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Mari Skłodowskiej-Curie - Sopot 69.16%98.82% 70.55%100% 89.26%100%
31. II Liceum im. gen. WŁ. Andersa - Chojnice 60.99%100% 76.75%97.47% 90.54%98.72%
32. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Słupsk 63.22%100% 73.83%98.04% 91.16%100%
33. I Społeczne Liceum im. Zjednoczonej Europy Sto - Słupsk 63.32%100% 69.16%94.74% 95.47%100%
34. II Liceum im. Ziemi Kociewskiej - Starogard Gdański 68.78%100% 73.6%100% 84.49%100%
35. Salezjańskie Liceum im. św. Jana Bosko - Rumia 53.27%85% 78.68%100% 94.27%100%
36. I Liceum im. Józefa Wybickiego - Kościerzyna 68.55%96.58% 67.51%94.52% 89.31%99.26%
37. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kwidzyn 61.7%95.4% 73.48%97.7% 89.93%100%
38. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 58.07%99.57% 76.33%98.71% 90.63%99.57%
39. Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego - Puck 67.95%100% 64.5%97.5% 92.5%100%
40. V Liceum im. Zbigniewa Herberta - Słupsk 66.86%99.25% 67.07%95.49% 90.95%100%
41. Sopockie Autonomiczne Liceum - Sopot 52.13%100% 77.43%100% 94.43%100%
42. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Wejherowo 60.14%96.32% 75.59%98.95% 87.41%99.47%
43. Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi im św. Stanisława Kostki - Gdynia 57.08%100% 69.63%95.83% 95.43%100%
44. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Gdańsk 68.06%100% 66.16%93.75% 86.5%96.88%
45. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Puck 69.3%100% 66.66%100% 84%99.14%
46. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 57.33%98.36% 69.08%96.72% 92.47%100%
47. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Lębork 60.98%97.71% 67.93%94.66% 87.81%100%
48. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego - Kartuzy 64.93%96.97% 66.93%94.95% 84.15%98.47%
49. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 61.37%100% 66.39%98.5% 88.04%100%
50. I Liceum im. Książąt Pomorskich - Rumia 52.7%92.74% 71.95%99.19% 90.23%100%