Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2025 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 78%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 78% 93%
Język francuski 72% 91%
Język hiszpański 78% 100%
Język niemiecki 59% 78%
Język polski 58% 93%
Język rosyjski 94% 100%
Matematyka 59% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język francuski 49%
Język hiszpański 47%
Język kaszubski 58%
Język niemiecki 62%
Język polski 42%
Język rosyjski 87%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 44%
Chemia 41%
Filozofia 37%
Fizyka 48%
Geografia 40%
Historia 43%
Historia sztuki 47%
Informatyka 43%
Matematyka 32%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bytowski 53.18% 92.06% 57.24% 85.71% 72.58% 88.01%
chojnicki 58.84% 93.85% 55.09% 81.56% 72.78% 89.78%
człuchowski 52.95% 89.9% 51.55% 79.81% 66.65% 88.24%
Gdańsk 58.37% 93.99% 63.5% 86.11% 84.78% 96.6%
gdański 58.4% 91.76% 48.61% 76.34% 74.19% 90.29%
Gdynia 61.44% 95.5% 66.8% 88.17% 85.42% 95.82%
kartuski 54.75% 90.99% 55.8% 83.89% 68.63% 86.96%
kościerski 49.55% 85.59% 55.67% 81.8% 70.37% 88.55%
kwidzyński 58.07% 92.99% 59.98% 88.45% 77.88% 93.55%
lęborski 52.65% 89.82% 54.53% 82.08% 76.2% 92.67%
malborski 56.38% 94.29% 55.49% 83.72% 78.21% 93.45%
nowodworski 54.31% 96.81% 54.34% 82.98% 77.34% 91.4%
pucki 57.15% 94.54% 56.13% 83.33% 76.14% 92.56%
Słupsk 54.27% 89.66% 54.06% 79.47% 76.67% 92.94%
słupski 47.38% 87.21% 36.47% 60.47% 69.84% 91.76%
Sopot 64.84% 98.71% 73.63% 97.16% 90.84% 99.48%
starogardzki 58.98% 93.94% 55.24% 77.08% 73.95% 90.79%
sztumski 62% 97.96% 46.62% 71.43% 61.77% 79.38%
tczewski 61.55% 94.2% 53.34% 76.12% 71.3% 87.78%
wejherowski 60.7% 94% 54.95% 81.17% 73.32% 89.12%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 80.12%100% 94.96%100% 98.48%100%
🥈 VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 76.11%100% 93.14%100% 98.34%100%
🥉 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 77.33%100% 92.3%100% 97.3%100%
4. Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące - Tczew 81.8%100% 88.75%100% 96%100%
5. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 75.86%100% 91.45%100% 98.54%100%
6. II Liceum im. Bolesława Chrobrego - Sopot 77.01%100% 87.96%100% 97.41%100%
7. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 70.73%100% 93.23%100% 98%100%
8. Gdańskie Liceum Autonomiczne - Gdańsk 72.79%100% 90.57%100% 97.59%100%
9. Społeczne Liceum im. Polskich Noblistów - Kwidzyn 81.88%100% 83.63%100% 94.69%100%
10. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Słupsk 77.22%100% 84.97%99.12% 94.72%100%
11. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 69.65%100% 89.08%100% 97.99%100%
12. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 70.5%100% 87.74%100% 96.52%100%
13. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Tczew 76.67%100% 84.5%100% 93.02%100%
14. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 75.14%100% 83.38%100% 95.21%100%
15. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 70.32%99.48% 87.24%100% 95.86%100%
16. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Adamowicza - Gdańsk 75.03%100% 80.71%98.73% 96.03%100%
17. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Starogard Gdański 70.69%100% 86.31%99.36% 93.94%100%
18. XVII Liceum - Gdynia 66.68%100% 89.08%100% 94.3%100%
19. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 67.79%100% 85.24%100% 95.55%100%
20. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 68.52%99.5% 82.67%100% 95.93%100%
21. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Wejherowo 74.71%100% 79.78%98.55% 91.64%100%
22. Technikum Informatyczne - Puck 69.23%100% 84.36%95.45% 91.36%100%
23. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 70.42%100% 80.1%99.31% 93.75%100%
24. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 70.78%100% 78.57%98.65% 94.82%100%
25. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 68.28%100% 80.45%100% 94.78%100%
26. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 67.14%99.33% 79.65%100% 95.58%100%
27. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kwidzyn 69.37%100% 78.7%95.65% 92.53%100%
28. I Liceum im. Józefa Wybickiego - Kościerzyna 68.21%98.74% 79.69%100% 91.8%100%
29. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Słupsk 68.54%100% 77.46%96.06% 93.4%100%
30. II Liceum im. gen. WŁ. Andersa - Chojnice 70.99%100% 76.81%98.62% 91.11%100%
31. Collegium Marianum Liceum Katolickie - Pelplin 81.14%100% 74.27%100% 82.77%100%
32. X Liceum Dwujęzyczne im. Lecha Bądkowskiego - Gdańsk 63.41%98.35% 75.77%99.17% 97.56%100%
33. V Liceum im. Zbigniewa Herberta - Słupsk 68.8%98.32% 75.92%99.16% 91.13%100%
34. Salezjańskie Liceum im. św. Jana Bosko - Rumia 67.26%100% 75.2%100% 90.71%97.22%
35. Sopockie Autonomiczne Liceum - Sopot 66.94%100% 68.78%100% 96.78%100%
36. I Liceum im. Książąt Pomorskich - Rumia 71.94%100% 70.64%100% 88.71%99.35%
37. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 60.12%99.11% 78.98%99.56% 91.22%99.55%
38. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Puck 68.29%100% 72.2%100% 89.76%100%
39. Liceum Akademickie im. Macieja Płażyńskiego - Puck 67.98%100% 69.74%97.87% 91.98%100%
40. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 60.01%95.67% 75.81%99.04% 93.32%99.52%
41. I Liceum - Bytów 65.25%100% 73.18%98.36% 89.99%99.17%
42. Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny Sobczak - Gdańsk 71.73%100% 69.45%100% 86.82%100%
43. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 64.13%100% 70.94%98.56% 92.45%100%
44. Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi im św. Stanisława Kostki - Gdynia 59.47%100% 76.94%100% 90.12%100%
45. III Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Sopot 67.33%100% 67.64%97.44% 91.17%98.72%
46. Liceum Ogólnokształcące Columbus - Gdańsk 70.61%100% 66.89%94.44% 88.28%100%
47. II Liceum im. Ziemi Kociewskiej - Starogard Gdański 67.8%99.39% 72.46%97.56% 85.48%100%
48. Niepubliczne Liceum Mental Arts - Gdańsk 61.61%95.65% 68.61%91.3% 94.74%100%
49. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Lębork 63.94%97.01% 69.9%96.27% 91.07%99.25%
50. High International School Of Gdansk - Gdańsk 62.8%100% 65.2%100% 96.6%100%