Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2019 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 50%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 57%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 94%
Język francuski 80% 93%
Język hiszpański 76% 100%
Język niemiecki 55% 89%
Język polski 50% 93%
Język rosyjski 76% 97%
Matematyka 57% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język francuski 65%
Język hiszpański 51%
Język kaszubski 48%
Język łaciński 59%
Język niemiecki 51%
Język polski 52%
Język rosyjski 83%
Język włoski 91%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 31%
Chemia 39%
Filozofia 44%
Fizyka 46%
Geografia 28%
Historia 34%
Historia muzyki 44%
Historia sztuki 49%
Informatyka 43%
Matematyka 39%
WOS 23%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Gdańsk 50% 94% 61% 86% 80% 96%
Gdynia 50% 90% 65% 88% 81% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 73%100% 91%100% 97%100%
🥈 VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 65%98% 91%100% 96%100%
🥉 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 64%99% 89%100% 97%100%
4. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 65%99% 83%98% 98%100%
5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 63%100% 88%100% 94%100%
6. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 66%100% 83%100% 95%100%
7. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 61%100% 83%100% 95%100%
8. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 59%98% 82%100% 93%100%
9. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 58%100% 81%99% 92%100%
10. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 60%97% 78%100% 93%100%
11. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 56%97% 82%100% 92%100%
12. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 58%100% 78%100% 92%100%
13. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 57%99% 70%99% 87%100%
14. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 56%100% 71%98% 86%100%
15. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 46%96% 74%99% 89%99%
16. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 50%98% 73%99% 86%100%
17. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 55%99% 66%99% 87%100%
18. XI Liceum Szkoła Mistrzostwa Sportowego - Gdańsk 56%100% 53%80% 87%100%
19. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 51%98% 58%96% 84%100%
20. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 42%84% 59%91% 83%100%
21. Technikum Chłodnicze im. prof. M. T. Hubera - Gdynia 39%78% 62%90% 80%98%
22. Technikum Elektroniczne nr 1 - Gdynia 39%78% 62%90% 80%98%
23. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 45%93% 54%94% 78%100%
24. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 42%92% 57%88% 71%96%
25. Technikum nr 13 - Gdańsk 45%97% 53%90% 71%97%
26. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 46%92% 48%87% 71%92%
27. Technikum Ekonomiczne - Gdynia 44%92% 51%85% 70%93%
28. Technikum Mechaniczne nr 1 - Gdynia 39%72% 61%100% 64%92%
29. VII Liceum Sportowe im. Józefa Wybickiego - Gdynia 42%89% 56%89% 66%100%
30. Technikum Hotelarskie - Gdynia 47%93% 41%71% 73%95%
31. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 50%98% 43%74% 67%91%
32. Technikum nr 5 - Gdańsk 38%96% 51%88% 68%100%
33. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 47%96% 44%76% 64%92%
34. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 44%94% 38%72% 73%100%
35. V Liceum im. płk. Stanisława Dąbka - Gdynia 46%89% 43%86% 65%97%
36. Technikum nr 14 - Gdańsk 42%100% 57%75% 53%88%
37. Technikum Transportowe - Gdynia 39%81% 46%81% 67%92%
38. Technikum nr 3 - Gdańsk 38%82% 41%74% 72%95%
39. Technikum Gastronomiczne - Gdynia 39%90% 44%76% 68%90%
40. Technikum nr 12 - Gdańsk 49%100% 35%64% 66%90%
41. Technikum nr 7 - Gdańsk 38%79% 45%73% 67%97%
42. Technikum nr 1 - Gdańsk 39%89% 37%68% 72%98%
43. Technikum nr 11 - Gdańsk 45%98% 39%73% 62%94%
44. Technikum nr 16 - Gdańsk 41%92% 40%69% 61%89%
45. Technikum Budowy Okrętów - Gdynia 38%83% 40%71% 62%92%
46. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 37%85% 40%63% 61%93%
47. Technikum Budowlane - Gdynia 30%61% 48%61% 60%94%
48. Technikum nr 8 - Gdańsk 38%83% 44%67% 55%78%
49. XXIII Liceum - Gdańsk 45%100% 27%40% 62%93%
50. Technikum nr 2 - Gdańsk 36%90% 30%70% 62%100%