Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Pomorskie

Wyniki matur 2017 w województwie pomorskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Gdańsk

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Pomorskie

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Pomorskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 94%
Język francuski 79% 100%
Język hiszpański 81% 100%
Język niemiecki 63% 95%
Język polski 56% 97%
Język rosyjski 62% 93%
Język włoski 88% 100%
Matematyka 54% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Pomorskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 60%
Język francuski 54%
Język hiszpański 49%
Język kaszubski 74%
Język łaciński 60%
Język niemiecki 54%
Język polski 47%
Język rosyjski 76%
Język włoski 81%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36%
Chemia 42%
Filozofia 42%
Fizyka 42%
Geografia 30%
Historia 30%
Historia muzyki 40%
Historia sztuki 42%
Informatyka 40%
Matematyka 38%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Gdańsk 59% 98% 59% 85% 80% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie pomorskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 76%100% 92%100% 98%100%
🥈 V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 79%100% 85%100% 97%100%
🥉 VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 72%100% 89%99% 96%100%
4. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 71%99% 83%100% 96%100%
5. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 70%100% 81%100% 97%100%
6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 64%100% 88%100% 93%100%
7. I Akademickie Liceum im. Zasłużonych Ludzi Morza - Gdynia 71%100% 78%100% 94%100%
8. XX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta - Gdańsk 64%100% 83%100% 94%100%
9. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 62%100% 83%100% 94%100%
10. VIII Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Gdańsk 62%100% 81%99% 95%100%
11. X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej - Gdynia 63%100% 79%100% 92%100%
12. XXIV Liceum im. Stefana Banacha - Gdańsk 58%100% 79%100% 92%100%
13. XIX Liceum im. Mariana Mokwy - Gdańsk 68%100% 69%100% 90%100%
14. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza - Gdynia 60%100% 76%100% 91%100%
15. Technikum Łączności nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej - Gdańsk 65%99% 66%97% 88%99%
16. XIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Gdynia 57%99% 73%100% 86%100%
17. IX Liceum im. Krzysztofa Kolbergera - Gdańsk 57%99% 68%99% 89%100%
18. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy - Gdańsk 60%98% 57%95% 83%100%
19. VII Liceum im. Józefa Wybickiego - Gdańsk 61%100% 55%90% 80%97%
20. Technikum Elektroniczne nr 1 - Gdynia 46%97% 59%95% 87%96%
21. Technikum nr 18 SOiT Conradinum - Gdańsk 51%97% 60%98% 75%98%
22. Technikum Hotelarskie - Gdynia 54%100% 51%96% 81%100%
23. Technikum nr 13 - Gdańsk 63%99% 50%88% 71%95%
24. VI Liceum im. Obrońców Helu - Gdańsk 59%100% 50%90% 72%97%
25. IX Liceum im. marsz. Józefa Piłsudskiego - Gdynia 50%98% 54%85% 75%97%
26. XIV Liceum im. Jana Pawła II - Gdańsk 52%100% 45%79% 79%100%
27. VII Liceum Sportowe im. Józefa Wybickiego - Gdynia 48%92% 47%92% 75%100%
28. IV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza - Gdańsk 51%99% 49%94% 66%97%
29. V Liceum im. płk. Stanisława Dąbka - Gdynia 57%99% 43%82% 65%97%
30. Technikum nr 3 - Gdańsk 52%100% 41%80% 70%98%
31. Technikum nr 5 - Gdańsk 49%94% 49%87% 65%90%
32. Technikum nr 1 - Gdańsk 48%92% 37%69% 75%96%
33. Technikum Ekonomiczne - Gdynia 50%98% 44%78% 64%96%
34. Technikum Gastronomiczne - Gdynia 49%95% 44%89% 65%95%
35. Technikum Mechaniczne nr 1 - Gdynia 45%95% 53%84% 58%83%
36. Technikum nr 11 - Gdańsk 59%95% 36%57% 59%82%
37. Technikum nr 8 - Gdańsk 48%96% 40%73% 60%92%
38. XII Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 46%100% 37%69% 65%96%
39. Technikum Chłodnicze im. prof. M. T. Hubera - Gdynia 41%78% 53%89% 54%78%
40. XXI Liceum z Oddziałami Sportowymi - Gdańsk 44%86% 40%68% 60%95%
41. Technikum nr 16 - Gdańsk 48%100% 34%55% 60%88%
42. Technikum nr 9 im. Xymeny Zaniewskiej - Gdańsk 48%92% 32%50% 57%88%
43. Technikum nr 7 - Gdańsk 47%94% 30%46% 58%92%
44. Technikum Budowy Okrętów - Gdynia 52%96% 31%52% 52%80%
45. Technikum nr 12 - Gdańsk 43%85% 36%59% 46%73%
46. XXIII Liceum - Gdańsk 35%83% 25%23% 48%92%