Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 | woj. Wielkopolskie

Wyniki matur 2026 w województwie wielkopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Poznań

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 formuła 2023 - woj. Wielkopolskie

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 77%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 woj. Wielkopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 77% 94%
Język hiszpański 74% 85%
Język niemiecki 61% 88%
Język polski 59% 94%
Język rosyjski 87% 97%
Język ukraiński 87% 100%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 woj. Wielkopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 68%
Język francuski 49%
Język hiszpański 47%
Język łaciński 18%
Język niemiecki 61%
Język polski 46%
Język rosyjski 87%
Język ukraiński 81%
Język włoski 52%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 38%
Chemia 38%
Filozofia 33%
Fizyka 40%
Geografia 39%
Historia 46%
Historia muzyki 34%
Historia sztuki 39%
Informatyka 41%
Matematyka 32%
WOS 40%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
chodzieski 58.68% 93.97% 55.36% 81.03% 74.57% 89.53%
czarnkowsko-trzcianecki 54.22% 92.83% 51.63% 84.53% 70.85% 92.95%
gnieźnieński 58.7% 94.91% 55.89% 82.79% 76.4% 94.17%
gostyński 60.98% 95.32% 52.92% 79.73% 70.14% 91.2%
grodziski 56.56% 90.53% 52.54% 82.11% 71.01% 89.97%
jarociński 60.9% 95.49% 54.73% 83.36% 71.46% 88.92%
kaliski 35.48% 55.56% 30.43% 42.22% 43.35% 55.56%
Kalisz 58.24% 93.56% 57.01% 83.55% 76.26% 93.22%
kępiński 63.3% 95.6% 63.98% 91.71% 78.72% 94.78%
kolski 61.14% 95.67% 55.34% 86.36% 71.54% 90.95%
Konin 59.75% 93.45% 56.4% 86.11% 76.74% 94.32%
koniński 49.74% 87.88% 40.75% 67.8% 62.12% 88.03%
kościański 60.84% 95.18% 57.11% 85.14% 73.08% 91.73%
krotoszyński 62.42% 96.4% 54.49% 83.88% 70.21% 90.23%
leszczyński 50.1% 100% 51.87% 86.67% 71.93% 90%
Leszno 58.78% 96.09% 61.22% 88.82% 78.93% 95.35%
międzychodzki 54.96% 87.65% 46.14% 70% 72.35% 89.94%
nowotomyski 58.79% 95.24% 54.96% 88.78% 76.24% 94.9%
obornicki 56.71% 93.33% 51.29% 79.2% 72.8% 94.04%
ostrowski 58.14% 95.07% 53.23% 79.78% 73.49% 92.01%
ostrzeszowski 60% 97.57% 58.07% 88.05% 76.6% 95.97%
pilski 60.85% 94.01% 56.17% 81.96% 78% 93.53%
pleszewski 59.45% 94.01% 50.82% 76.29% 74.2% 94.1%
Poznań 61.02% 93.98% 56.68% 80.23% 82.24% 96.2%
poznański 58.37% 94.59% 57.9% 87.69% 80.93% 96.14%
rawicki 58.65% 96.47% 50.91% 82.34% 69.89% 91.44%
słupecki 60.69% 96.4% 52.3% 84.49% 69.76% 90.63%
średzki 58.84% 95.31% 58.16% 87.14% 74.54% 92.95%
śremski 55.01% 93.49% 52.43% 82.8% 74.44% 93.65%
szamotulski 58.99% 94.3% 53.84% 84.67% 74.27% 92.9%
turecki 59.84% 94.7% 57.4% 83.36% 71.08% 90.65%
wągrowiecki 56.42% 94.12% 52% 82.96% 72.74% 93.43%
wolsztyński 56.83% 94.15% 58.12% 85.38% 73.52% 91.63%
wrzesiński 57.78% 95.94% 57.39% 87.66% 76% 92.8%
złotowski 56.36% 95.89% 53.7% 81.92% 78.14% 95.52%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2026 w województwie wielkopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 80.52%100% 94.37%100% 97.06%100%
🥈 Liceum św. Marii Magdaleny - Poznań 82.35%100% 89.65%99.29% 96.85%100%
🥉 II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 84.31%100% 84.92%100% 96.23%100%
4. I Liceum im. Karola Marcinkowskiego - Poznań 80.2%100% 85.13%100% 95.74%100%
5. XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowak-Jeziorańskiego - Poznań 76.81%100% 86.11%100% 97.83%100%
6. XVI Liceum im. Charlesa de Gaulle - Poznań 76.28%100% 86.84%100% 97.09%100%
7. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS - Swarzędz 77.21%100% 87.18%100% 95.63%100%
8. III Liceum im. św. Jana Kantego - Poznań 76.41%100% 87%100% 95.93%100%
9. VII Liceum im. Dąbrówki - Poznań 75.03%100% 86.11%100% 95.42%100%
10. VI Liceum im. I. J. Paderewskiego - Poznań 73.85%99.42% 85.73%100% 94.2%100%
11. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kalisz 73.2%100% 85.06%100% 93.58%100%
12. Technikum Komunikacji - Poznań 71.25%100% 86.46%100% 92.6%99.32%
13. V Liceum im. Klaudyny Potockiej - Poznań 72.71%100% 83.94%100% 93.46%100%
14. XII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Poznań 74.9%100% 80.79%100% 93.97%100%
15. IX Liceum im. Karola Libelta - Poznań 73.45%99.34% 80.87%98.68% 94.34%100%
16. II Liceum im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi - Leszno 71.16%100% 80.26%100% 95.03%100%
17. I Liceum im. Rodu Leszczyńskich - Leszno 71.47%100% 80.92%100% 93%99.51%
18. IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Poznań 73.88%100% 76.82%100% 93.5%100%
19. Liceum Salezjańskie im. bł. Piątki Poznańskiej - Poznań 70.89%100% 79.08%96.92% 94.19%100%
20. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Konin 73.78%99.67% 75.47%98.66% 91.4%100%
21. II Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Piła 70.45%100% 77.61%100% 92.61%100%
22. I Liceum im. Adama Asnyka - Kalisz 71.1%100% 76.13%100% 90.33%100%
23. XI Liceum im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich - Poznań 74.62%100% 69.78%98.37% 92.76%100%
24. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Gniezno 70.03%100% 76.1%99.05% 91.03%100%
25. Dwujęzyczne Liceum - Luboń 69.29%100% 71.64%96.36% 95.67%100%
26. XIV Liceum im. Kazimierza Wielkiego - Poznań 72.35%100% 71.88%98.93% 92.28%100%
27. Liceum Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza - Poznań 75.73%100% 71.28%98.67% 88.66%100%
28. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 STO - Poznań 73.05%100% 68.99%97.26% 93.23%100%
29. Prywatne Liceum dla Dorosłych Szkoła Na Czasie - Poznań 62.38%94.44% 82.8%100% 88.95%100%
30. Liceum im. Powstańców Wielkopolskich - Środa Wielkopolska 70.12%100% 74.35%97.87% 89.52%99.29%
31. Dwujęzyczne Liceum Akademickie WSHiU - Poznań 59.86%100% 76%100% 97.83%100%
32. Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko - Piła 71.97%100% 73.18%96.97% 88.17%100%
33. XVII Liceum - Poznań 68.39%99.39% 71.42%99.39% 93.33%100%
34. I Liceum im. Oskara Kolberga - Kościan 70.68%100% 74.81%100% 87.36%99.56%
35. I Liceum im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego - Ostrów Wielkopolski 68.13%99.23% 75.3%97.69% 89.34%100%
36. Technikum Łączności - Poznań 65.04%100% 79.39%99.44% 88.21%98.88%
37. Niepubliczne Liceum - Pleszew 74.12%100% 71.44%96% 87%100%
38. Liceum Akademickie Da Vinci - Poznań 67.16%100% 72.72%98.51% 91.86%100%
39. Liceum im. Powstańców Wielkopolskich - Tarnowo Podgórne 71.01%100% 69.18%98.68% 90.96%98.68%
40. Liceum nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego - Kępno 69.53%100% 74.94%99.43% 86.47%99.43%
41. XV Liceum im. prof. Wiktora Degi - Poznań 71.94%100% 68.2%100% 90.56%100%
42. II Liceum - Piła 70.79%99.54% 72.6%99.08% 86.79%99.53%
43. Liceum nr 1 im. T. Kościuszki - Jarocin 70.97%100% 71.11%98.23% 87.74%99.55%
44. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej - Poznań 69.09%100% 64.91%100% 95.27%100%
45. Liceum im. Marii Skłodowskiej - Curie - Wolsztyn 67.49%100% 73.37%100% 88.37%100%
46. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Złotów 64.96%99.13% 76.38%99.13% 87.87%100%
47. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Ostrzeszów 68.29%99.25% 73.82%97.74% 87.07%100%
48. Liceum KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz - Poznań 72.37%100% 70.51%96.83% 85.57%100%
49. Liceum im. gen. Józefa Wybickiego - Śrem 67.45%100% 71.25%99.48% 89.59%100%
50. XXV Liceum im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej - Poznań 71.99%100% 64.38%97.09% 91.3%100%