Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Wielkopolskie

Wyniki matur 2023 w województwie wielkopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Poznań

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Wielkopolskie

Język polski

Śr. wynik 65%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 60%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 84%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Wielkopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 84% 97%
Język francuski 70% 100%
Język hiszpański 75% 86%
Język niemiecki 61% 89%
Język polski 65% 98%
Język rosyjski 88% 100%
Język włoski 38% 100%
Matematyka 60% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Wielkopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 68%
Język francuski 58%
Język hiszpański 54%
Język kaszubski 16%
Język łaciński 48%
Język niemiecki 56%
Język polski 50%
Język rosyjski 80%
Język ukraiński 57%
Język włoski 60%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 47%
Chemia 45%
Filozofia 39%
Fizyka 40%
Geografia 52%
Historia 44%
Historia muzyki 39%
Historia sztuki 38%
Informatyka 46%
Matematyka 46%
WOS 36%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
chodzieski 60.3% 93.84% 62.27% 82.88% 79.81% 97.12%
czarnkowsko-trzcianecki 59.81% 96.22% 61.35% 90.34% 78.04% 92.34%
gnieźnieński 66.09% 99.17% 70.31% 95.42% 84.11% 98.31%
gostyński 67.46% 99.31% 63.38% 91.03% 78.85% 97.14%
grodziski 63.43% 96.49% 68.49% 94.74% 78.86% 97.3%
jarociński 66.25% 98.5% 65.98% 91.32% 76.94% 96.79%
Kalisz 64.3% 97.73% 69.01% 90.18% 80.37% 96.31%
kępiński 68.93% 99.34% 73.51% 97.37% 83.89% 97.99%
kolski 66.99% 98.13% 70.89% 95.13% 83.15% 98.49%
Konin 66.76% 97.22% 69.08% 92.74% 82.62% 96.55%
koniński 48.58% 87.18% 53.32% 83.76% 65.48% 94.69%
kościański 67.7% 98.64% 67.25% 92.31% 83.38% 98.15%
krotoszyński 72.24% 100% 76.79% 100% 85.71% 99.21%
leszczyński 53% 100% 49.2% 90% 59.6% 80%
Leszno 68.26% 99.39% 75.26% 95.95% 88.24% 98.55%
międzychodzki 59.66% 95.16% 61.1% 91.94% 75.46% 86.44%
nowotomyski 61.46% 98.56% 63.76% 94.74% 79.01% 94.5%
obornicki 62.91% 100% 61.67% 91.88% 80.59% 97.47%
ostrowski 60.97% 97.23% 60.33% 86.44% 78.37% 95.14%
ostrzeszowski 62.56% 99.31% 73.66% 98.61% 86.66% 99.3%
pilski 61.68% 96.03% 65.46% 88.77% 81.89% 96.31%
pleszewski 64.13% 99.14% 70.59% 100% 80.44% 99.06%
Poznań 68.04% 98.31% 73.72% 95.46% 89.92% 98.81%
poznański 63.45% 96.88% 65.04% 91.37% 82.42% 97.1%
rawicki 62.85% 96.77% 61.7% 88.02% 77.01% 94.71%
słupecki 69.78% 100% 70.85% 96.36% 80.66% 98.04%
średzki 61.45% 96.34% 64.22% 84.82% 75.33% 91.71%
śremski 63.68% 94.62% 64.55% 90.32% 81.22% 94.57%
szamotulski 64.05% 97.16% 65.03% 92.55% 80.78% 95.64%
turecki 67.15% 98.38% 73.4% 94.33% 80.54% 97.93%
wągrowiecki 57.34% 94.61% 59.16% 86.83% 75.02% 93.13%
wolsztyński 72.21% 97.34% 72.67% 96.81% 81.77% 97.31%
wrzesiński 65.27% 100% 69.14% 93.58% 81.97% 97.27%
złotowski 60.64% 97.64% 69.03% 91.34% 76.93% 95.87%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie wielkopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum św. Marii Magdaleny - Poznań 80.54%100% 93.18%100% 97.8%100%
🥈 I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS - Swarzędz 82.54%100% 86.85%100% 98.15%100%
🥉 I Liceum im. Karola Marcinkowskiego - Poznań 79.71%99.47% 88.6%100% 96.85%100%
4. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 72.3%100% 94.76%100% 97.36%100%
5. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 76.97%100% 87.79%100% 96.91%100%
6. III Liceum im. św. Jana Kantego - Poznań 70.59%100% 94.39%100% 96.49%100%
7. II Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Piła 78.22%100% 84.7%100% 94.52%100%
8. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Kalisz 75.39%100% 88.81%100% 92.91%99.42%
9. XVI Liceum im. Charlesa de Gaulle - Poznań 71.55%100% 86.16%100% 97.75%100%
10. VI Liceum im. I. J. Paderewskiego - Poznań 75.99%98.96% 83.53%100% 95.88%100%
11. IX Liceum im. Karola Libelta - Poznań 75.22%100% 86.1%100% 94.06%100%
12. XII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Poznań 73%100% 85.02%100% 95.59%100%
13. VII Liceum im. Dąbrówki - Poznań 70.32%100% 87.09%100% 96.06%100%
14. V Liceum im. Klaudyny Potockiej - Poznań 72.24%99.43% 85.74%100% 95.03%100%
15. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium - Gniezno 78.83%100% 78.09%100% 96%100%
16. Liceum Salezjańskie im. bł. Piątki Poznańskiej - Poznań 75.96%100% 83.28%100% 92.44%100%
17. II Liceum im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi - Leszno 73%100% 83.88%100% 94.69%100%
18. XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowak-Jeziorańskiego - Poznań 72.02%100% 80.96%100% 98.46%100%
19. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Konin 74.34%100% 80.91%100% 92.08%100%
20. I Liceum im. Rodu Leszczyńskich - Leszno 71.47%99.42% 81.42%99.42% 94.18%100%
21. IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Poznań 71.98%99.29% 77.68%100% 95.25%100%
22. Liceum nr I Akademickie - Środa Wielkopolska 72.88%100% 81.23%100% 90.31%100%
23. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Gniezno 70.55%99.43% 80.89%98.86% 92.45%100%
24. I Liceum im. Oskara Kolberga - Kościan 73.06%100% 78.57%98.65% 90.56%100%
25. XVII Liceum - Poznań 71.55%100% 78.02%98.92% 91.83%100%
26. XI Liceum im. Jadwigi i Wacława Zembrzuskich - Poznań 73.77%100% 74.13%100% 93.25%100%
27. I Liceum im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego - Ostrów Wielkopolski 67.44%100% 82.38%98.44% 90.96%99.22%
28. Liceum im. Powstańców Wielkopolskich - Tarnowo Podgórne 70.73%100% 78.63%100% 91.13%100%
29. I Liceum im. Adama Asnyka - Kalisz 69.73%100% 81.41%100% 89.04%99.15%
30. Liceum Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza - Poznań 68.54%98.46% 78.38%98.46% 92.63%100%
31. I Liceum im. Hugona Kołłątaja - Krotoszyn 72.96%100% 78.5%100% 87.85%100%
32. Społeczne Liceum - Jarocin 65.18%100% 79.18%100% 93.56%100%
33. Liceum Sióstr Urszulanek SJK - Pniewy 69.44%100% 79.88%100% 88.41%97.56%
34. Liceum im. Romka Strzałkowskiego - Poznań 70.36%100% 74.25%98.67% 92.91%100%
35. Liceum nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego - Kępno 70.79%100% 78.39%97.09% 87.96%99.01%
36. Liceum KSW im. bł. Natalii Tułasiewicz - Poznań 67.93%98.31% 81.03%98.31% 87.63%98.31%
37. Liceum nr 1 im. T. Kościuszki - Jarocin 72.2%100% 78.12%99.44% 86.04%99.42%
38. I Liceum św. Barbary - Chodzież 70.19%100% 78.06%98.86% 87.99%100%
39. XXXIX Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Poznań 69.09%100% 76.38%100% 90.65%100%
40. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Konin 68.02%100% 79.46%100% 88.56%100%
41. Liceum im. Marii Skłodowskiej - Curie - Wolsztyn 74.78%100% 75.9%99.43% 84.65%98.84%
42. Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko - Piła 68.35%100% 75.8%96.39% 90.41%100%
43. II Liceum - Piła 67.19%99.35% 76.61%97.4% 90.03%100%
44. Dwujęzyczne Liceum - Luboń 64.16%100% 75.04%100% 94.29%100%
45. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej - Poznań 72.12%100% 66.41%100% 94.15%100%
46. I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Złotów 65.05%98.82% 81.71%100% 83.9%100%
47. Liceum im. gen. Józefa Wybickiego - Śrem 68.16%98.59% 71.7%98.59% 89.53%100%
48. XV Liceum im. prof. Wiktora Degi - Poznań 70.86%100% 68.19%96.85% 90.16%100%
49. Liceum im. matki J. Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego - Poznań 71.74%100% 67.56%95.35% 89.72%100%
50. II Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kalisz 68.36%100% 73.12%97.66% 87.25%100%