Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2018 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 54.8%

Zdawalność 96.5%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 79%

Język angielski

Śr. wynik 74.3%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 74.3% 96%
Język francuski 81.6% 100%
Język hiszpański 90.7% 100%
Język niemiecki 56.8% 90.7%
Język polski 54.8% 96.5%
Język ukraiński 65.6% 100%
Język włoski 80.1% 93.3%
Matematyka 54% 79%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57.8%
Język francuski 60.3%
Język hiszpański 55.7%
Język łaciński 41.9%
Język niemiecki 46.3%
Język polski 57.4%
Język rosyjski 76.7%
Język ukraiński 75%
Język włoski 63.1%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 30%
Chemia 38.4%
Filozofia 31.6%
Fizyka 41.2%
Geografia 28.8%
Historia 29.7%
Historia muzyki 51.4%
Historia sztuki 41.4%
Informatyka 35.6%
Matematyka 27.3%
WOS 27.3%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Wrocław 60.7% 97.8% 62.3% 85.8% 80.8% 97.5%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 79.1%100% 94.6%100% 97.5%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.2%100% 92.1%100% 97.1%100%
🥉 VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 75.6%100% 87.6%99.3% 94.1%100%
4. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 67.9%99.2% 85.1%100% 94.3%100%
5. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 65.4%100% 84%99.5% 93.3%100%
6. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 69.6%100% 78.6%99.4% 94%100%
7. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 68.7%100% 79.7%99.6% 93.7%100%
8. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 70.5%100% 77.7%99.6% 90.7%100%
9. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 65.4%100% 73.1%98.9% 83.5%100%
10. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 64.5%97.7% 67%97.7% 87.3%100%
11. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 67.2%100% 66.1%98.1% 84.6%100%
12. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 60.1%100% 68.8%98.2% 85%100%
13. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 62.9%100% 64.9%99.1% 83.7%99%
14. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 58.4%99.3% 58.8%96.3% 80.7%99.2%
15. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 51.3%100% 61.1%95.2% 83.5%100%
16. Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 73.8%100% 55.6%100% 66%100%
17. Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław 49.7%99% 51.8%89.6% 74.7%98.9%
18. Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej - Wrocław 57.5%96% 49.5%83.8% 68.8%94.3%
19. Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Wrocław 51.6%95.5% 47.8%84.1% 73.3%97.7%
20. XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Wrocław 62.4%100% 43.5%78.8% 66.4%100%
21. Technikum nr 9 - Wrocław 57.9%98% 44.7%83.3% 69.6%98.9%
22. XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław 51.2%96.9% 46.2%85.5% 73.7%100%
23. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 50.5%98% 48.5%98% 70%100%
24. Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema - Wrocław 53.5%97.6% 53%87.8% 61.6%85%
25. Technikum nr 3 - Wrocław 46.9%95.8% 47.4%87.3% 65.4%95.6%
26. Technikum nr 6 - Wrocław 50.5%98.9% 39%64.4% 69.5%97.5%
27. Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław 49.4%97% 35.4%60.6% 68.5%90.6%
28. Technikum nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego - Wrocław 57.8%98.5% 36.4%53.7% 58.2%95.4%
29. XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 60.4%88.2% 37.2%58.8% 53.5%75%
30. Technikum nr 1 im. Kemala Mustafy Atatürka - Wrocław 48.4%93.7% 33%52.4% 63.2%94.8%
31. Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza - Wrocław 48.2%100% 32.8%64.5% 63.1%90%
32. Technikum nr 8 im. Mikołaja Kopernika - Wrocław 54.6%96.4% 26.1%39.3% 48.2%82.1%
33. Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego - Wrocław 40.7%85.7% 20%0% 57%100%