Wyniki egzaminu maturalnego 2021 | woj. Dolnośląskie
Wyniki matur 2021 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Przedmioty:
Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski
Miasta:
Brak danych o wynikach matur 2021 w województwie dolnośląskim.
Wyniki egzaminu maturalnego 2021 - Powiaty
| Powiat | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | |
| bolesławiecki | 59.8% | 97.2% | 56.48% | 84.49% | 79.83% | 95.88% |
| dzierżoniowski | 54.48% | 89.74% | 48.03% | 68.03% | 74.25% | 93.67% |
| głogowski | 55.04% | 89.85% | 48.36% | 70.01% | 75.07% | 91.04% |
| górowski | 58.41% | 96.34% | 46.09% | 68.9% | 72.43% | 91.49% |
| jaworski | 59.81% | 97.25% | 46.38% | 59.89% | 73.84% | 93.33% |
| Jelenia Góra | 59.06% | 94.51% | 53% | 74.92% | 80.57% | 95.43% |
| jeleniogórski | 58.32% | 92.86% | 43.59% | 65.48% | 69.68% | 97.33% |
| kamiennogórski | 63.46% | 95.68% | 55.18% | 82.16% | 73.48% | 95.1% |
| karkonoski | 51.16% | 94.05% | 56.92% | 82.92% | 80.5% | 96.44% |
| kłodzki | 51.76% | 90.32% | 47.1% | 67.12% | 73.36% | 91.83% |
| Legnica | 57.19% | 94.8% | 51.23% | 70.92% | 74% | 90.9% |
| legnicki | 45.8% | 87.8% | 36.07% | 53.66% | 58.06% | 82.86% |
| lubański | 50.45% | 93.31% | 50.73% | 73.91% | 73.17% | 96.11% |
| lubiński | 52.33% | 91.84% | 50.64% | 70.95% | 72.9% | 90.56% |
| lwówecki | 52.08% | 97.18% | 45.68% | 71.75% | 68.26% | 93.84% |
| milicki | 49.39% | 93.86% | 44.32% | 68.95% | 72.47% | 96.33% |
| oleśnicki | 56.96% | 93.32% | 53.73% | 78.78% | 78.51% | 96.76% |
| oławski | 53.2% | 93.3% | 51.08% | 74.8% | 73.2% | 93.56% |
| polkowicki | 53.59% | 96.37% | 44.1% | 67.36% | 71.45% | 93.26% |
| średzki | 52.84% | 97.46% | 42.31% | 67.8% | 68.32% | 94.34% |
| strzeliński | 51.72% | 91.5% | 42.54% | 63.97% | 69.52% | 88.63% |
| świdnicki | 58.15% | 95.1% | 51.3% | 72.47% | 74.45% | 93.33% |
| trzebnicki | 54.7% | 92.88% | 49.31% | 75.09% | 67.28% | 86.81% |
| Wałbrzych | 46.74% | 86.34% | 53.39% | 74.44% | 77.82% | 94.31% |
| wałbrzyski | 44.38% | 91.38% | 29.05% | 36.21% | 58% | 80.77% |
| wołowski | 55.64% | 93.88% | 48.26% | 65.71% | 68.7% | 88.98% |
| Wrocław | 59.96% | 95.67% | 60.67% | 80.71% | 82.69% | 95.41% |
| wrocławski | 52.39% | 89% | 40.4% | 63% | 68.47% | 90.43% |
| ząbkowicki | 51.11% | 92% | 51.77% | 74.33% | 69.46% | 88.3% |
| zgorzelecki | 50.51% | 92.53% | 50.04% | 69.59% | 76.53% | 92.31% |
| złotoryjski | 55.71% | 95.15% | 52.69% | 78.64% | 74.79% | 93.75% |
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 w województwie dolnośląskim
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | ||
| 🥇 | Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław | 75.01% | 100% | 96.18% | 100% | 98.79% | 100% |
| 🥈 | XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław | 73.7% | 100% | 94.08% | 100% | 98.82% | 100% |
| 🥉 | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław | 71.74% | 100% | 95.68% | 100% | 98.74% | 100% |
| 4. | V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław | 72.77% | 100% | 86.61% | 100% | 97.79% | 100% |
| 5. | XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław | 72.6% | 100% | 85.2% | 100% | 97.2% | 100% |
| 6. | IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław | 69.79% | 100% | 85.22% | 99.37% | 97.54% | 100% |
| 7. | VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław | 68.57% | 100% | 86.05% | 100% | 95.66% | 100% |
| 8. | I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica | 71.24% | 100% | 82.38% | 100% | 95.14% | 100% |
| 9. | Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów | 68.55% | 100% | 83.64% | 100% | 93.45% | 100% |
| 10. | II Liceum - Świdnica | 69.07% | 100% | 81.5% | 100% | 94.57% | 100% |
| 11. | VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław | 66.71% | 100% | 80.53% | 100% | 97.78% | 100% |
| 12. | II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica | 69.05% | 100% | 78.68% | 100% | 95.25% | 100% |
| 13. | I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów | 68.81% | 100% | 77.61% | 100% | 95.29% | 100% |
| 14. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica | 69.27% | 100% | 77.81% | 98.89% | 92.65% | 100% |
| 15. | I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec | 69.85% | 100% | 76.21% | 100% | 93.6% | 100% |
| 16. | Społeczne Liceum - Kłodzko | 69% | 100% | 78.5% | 100% | 92.13% | 100% |
| 17. | XVI Liceum - Wrocław | 69.18% | 100% | 76.15% | 100% | 93.83% | 100% |
| 18. | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin | 68.01% | 100% | 77.44% | 99.43% | 93.25% | 100% |
| 19. | Akademickie Liceum Ogólnokształcące Copernicus - Wrocław | 67.33% | 100% | 75.67% | 100% | 95.56% | 100% |
| 20. | XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław | 64.06% | 100% | 77.27% | 100% | 95.33% | 100% |
| 21. | II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych | 55.38% | 100% | 85.97% | 100% | 94.93% | 100% |
| 22. | Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi - Wrocław | 66.86% | 100% | 74.79% | 100% | 94% | 100% |
| 23. | X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław | 68.04% | 99.35% | 69.87% | 98.05% | 92.43% | 99.33% |
| 24. | Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław | 68.43% | 100% | 69.92% | 100% | 91.66% | 100% |
| 25. | Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław | 56.19% | 100% | 80.83% | 100% | 92.85% | 100% |
| 26. | Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zgorzelec | 67.73% | 100% | 68.91% | 100% | 92.67% | 100% |
| 27. | I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra | 64.7% | 100% | 72.75% | 97.8% | 91.57% | 99.4% |
| 28. | Niepubliczne Liceum - Wołów | 63.44% | 100% | 75.06% | 100% | 89.88% | 100% |
| 29. | I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława | 63.41% | 100% | 73.33% | 99.12% | 90.95% | 100% |
| 30. | I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica | 65.23% | 100% | 70.48% | 99.37% | 91.59% | 100% |
| 31. | II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra | 68.13% | 100% | 65.45% | 95.58% | 92.72% | 99.42% |
| 32. | I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów | 70.86% | 100% | 66.49% | 99.05% | 88.63% | 100% |
| 33. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych | 57.61% | 100% | 73.63% | 100% | 94.15% | 100% |
| 34. | Alternatywne Liceum Ogólnokształcące - Kłodzko | 71.12% | 100% | 60.03% | 94.12% | 93.12% | 100% |
| 35. | XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław | 68.67% | 100% | 63.06% | 98.9% | 90.83% | 100% |
| 36. | Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego - Jelenia Góra | 71.1% | 100% | 67.73% | 100% | 82% | 100% |
| 37. | Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia | 58.87% | 93.33% | 63.73% | 93.33% | 96% | 100% |
| 38. | Liceum - Kamienna Góra | 71.12% | 100% | 65.14% | 97.96% | 81.32% | 100% |
| 39. | IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław | 64.62% | 100% | 63.47% | 99.38% | 89.46% | 100% |
| 40. | Europejskie Liceum - Zgorzelec | 59% | 100% | 61.75% | 100% | 94% | 100% |
| 41. | I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor | 64.9% | 98.61% | 61.76% | 90.28% | 87.83% | 100% |
| 42. | II Liceum - Lubin | 61.4% | 100% | 67.35% | 100% | 85.71% | 100% |
| 43. | I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko | 61.72% | 100% | 64.72% | 96.63% | 87.88% | 98.84% |
| 44. | Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec | 52.68% | 99.08% | 69.62% | 96.33% | 92% | 100% |
| 45. | II Liceum im. Jana Pawła II - Dzierżoniów | 62.36% | 99.32% | 63.76% | 97.3% | 86.99% | 99.32% |
| 46. | Liceum im. Jana Pawła II - Złotoryja | 58.32% | 100% | 64.74% | 97.37% | 89.73% | 100% |
| 47. | Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie | 59.14% | 100% | 68.91% | 97.27% | 83.04% | 100% |
| 48. | Liceum im. Andrzeja Zawady - Lądek-Zdrój | 68.58% | 100% | 56.33% | 91.67% | 84.5% | 100% |
| 49. | Liceum im. II Armii Wojska Polskiego - Trzebnica | 62.89% | 100% | 63.48% | 94.79% | 82.67% | 97.89% |
| 50. | II Liceum im. Ks. Jana Twardowskiego - Oleśnica | 62.52% | 98.41% | 56.48% | 97.62% | 89.12% | 100% |