Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2016 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 60.8%

Zdawalność 98.6%

Matematyka

Śr. wynik 53.9%

Zdawalność 79.7%

Język angielski

Śr. wynik 72.7%

Zdawalność 95.2%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72.7% 95.2%
Język francuski 74.6% 94.6%
Język hiszpański 85.8% 100%
Język niemiecki 69.5% 98.2%
Język polski 60.8% 98.6%
Język rosyjski 72.1% 93.1%
Język ukraiński 83.5% 100%
Język włoski 89.8% 100%
Matematyka 53.9% 79.7%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 55.7%
Język francuski 66.7%
Język hiszpański 60.8%
Język łaciński 13.3%
Język łemkowski 47.5%
Język niemiecki 49.1%
Język polski 68.5%
Język rosyjski 77.2%
Język ukraiński 72.5%
Język włoski 61.7%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 34.5%
Chemia 36.4%
Filozofia 45.3%
Fizyka 37.3%
Geografia 36.3%
Historia 40%
Historia muzyki 47.6%
Historia sztuki 38.9%
Informatyka 39%
Matematyka 29.9%
WOS 24.5%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bolesławiecki 64% 99.5% 55.9% 86.2% 74.6% 98.4%
dzierżoniowski 61.6% 99.3% 51.9% 78.9% 70.9% 94.6%
głogowski 52.8% 94.7% 47.6% 73.6% 68.9% 94.5%
górowski 53% 97.7% 43.6% 68.7% 68.4% 94.8%
jaworski 58.2% 98.6% 46.2% 71.8% 68.8% 92.9%
Jelenia Góra 61.6% 98.7% 55.5% 80.1% 75.5% 95.8%
jeleniogórski 54.6% 97.5% 36.6% 57.6% 60.4% 88.5%
kamiennogórski 62.3% 99.2% 53.1% 78.1% 67.7% 98%
kłodzki 59.2% 98.9% 50.3% 76.1% 69.7% 91.9%
Legnica 60.2% 97.6% 51% 75.7% 70.1% 94.2%
legnicki 46.8% 97.1% 35.8% 69.6% 57.5% 83%
lubański 58% 98.3% 49% 78% 68.7% 94.9%
lubiński 61.4% 98.5% 49.4% 72.8% 68% 91.5%
lwówecki 57.5% 99% 47.8% 74.3% 65.9% 94.8%
milicki 58.2% 99.2% 49.8% 80.5% 69.4% 95.7%
oleśnicki 58% 99% 52.4% 82.9% 68.3% 93.8%
oławski 58.8% 99% 50% 75.4% 68.6% 95.9%
polkowicki 55% 97.4% 38.6% 63.4% 65.6% 94.8%
średzki 51.6% 97.7% 49.3% 75% 71.1% 93.8%
strzeliński 58% 97.4% 43.4% 71.6% 61.7% 95.7%
świdnicki 62.7% 99.8% 51.5% 77.9% 69.3% 94.6%
trzebnicki 58.9% 99.1% 52.2% 79.6% 69.3% 94.6%
Wałbrzych 59.7% 98.9% 54.3% 79.3% 73.6% 96.1%
wałbrzyski 48.4% 100% 32.2% 50% 49.7% 83.1%
wołowski 57.3% 98.8% 52% 85.4% 69.4% 95%
Wrocław 64.3% 99% 62.9% 87.2% 80% 97.3%
wrocławski 56% 95.6% 39.3% 59.6% 60.3% 92.2%
ząbkowicki 61% 99.1% 54.2% 83.8% 68.6% 93.9%
zgorzelecki 66% 98.8% 52.5% 78.4% 73.1% 96.4%
złotoryjski 55.5% 97.8% 49.1% 76.6% 68.1% 95.1%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 77.6%100% 94.6%100% 96.7%100%
🥈 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 76.9%100% 92.3%100% 96%100%
🥉 VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 69.8%100% 88.7%100% 94.7%100%
4. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 75.2%100% 82.4%100% 94.5%100%
5. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 73.2%100% 79.9%98.9% 93.3%100%
6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 74.3%100% 77.6%100% 93.4%100%
7. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra 72.2%100% 81.7%99.3% 91.1%100%
8. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 73.7%100% 76%100% 92.8%100%
9. II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych 66.7%100% 86.2%100% 89.1%100%
10. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 65.5%100% 83.3%100% 92.7%100%
11. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin 73.1%100% 77.2%99.6% 90.8%100%
12. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica 78.2%100% 71.6%97.3% 88%100%
13. II Liceum - Świdnica 72.3%100% 74.2%98.2% 85.7%100%
14. Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec 76.2%100% 71.7%100% 83.8%100%
15. Liceum im. J. M. Ossolińskiego - Brzeg Dolny 73.8%100% 74.2%100% 81.7%100%
16. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów 64.4%100% 74.3%97.8% 88.7%100%
17. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica 72.2%100% 69.2%96.5% 85.8%100%
18. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława 68.2%100% 73.9%98.6% 84.1%100%
19. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec 65.6%100% 70%95.1% 87.6%100%
20. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica 66.1%100% 71%96% 85%98.5%
21. Liceum - Szklarska Poręba 70.4%100% 70.9%87.5% 80.8%100%
22. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych 64.6%100% 71.2%99.2% 84.3%100%
23. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 68.8%100% 67.6%99% 83.3%98.9%
24. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego - Kłodzko 70.9%100% 65.8%95.4% 82.4%99.4%
25. II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra 67.2%100% 66.3%96.7% 85.4%100%
26. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 68.9%100% 65.6%98% 84.2%100%
27. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 68.6%100% 66.1%97% 83.5%100%
28. Liceum im. II Armii Wojska Polskiego - Trzebnica 66.1%100% 68.9%94.2% 82.7%98.7%
29. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 63.6%99.5% 67.9%99.5% 85.8%99.5%
30. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 68.4%100% 65.5%98.2% 82.8%100%
31. I Liceum im. Powstańców Śląskich - Bystrzyca Kłodzka 64.5%100% 72.1%100% 78.6%97.9%
32. II Liceum im. Janusza Korczaka - Bolesławiec 68.3%100% 67.8%97.9% 77.4%100%
33. Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie 68.8%100% 66.6%98.5% 77.9%98.2%
34. Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia 69.9%100% 62.1%90.7% 80.9%97.2%
35. III Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Jelenia Góra 71.4%100% 60.7%96% 80.7%100%
36. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 59.6%100% 70.5%98.6% 82%99.3%
37. Technikum w ZS Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 - Jelenia Góra 66.8%100% 65.6%100% 78.8%100%
38. II Liceum - Lubin 67.1%100% 63.6%98.1% 79.8%100%
39. Liceum - Kamienna Góra 67.9%100% 65.9%95.1% 76%100%
40. Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Syców 73.4%100% 62.1%85.7% 72.6%98.4%
41. Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań 65.1%99.3% 62.1%96.7% 79.7%100%
42. II Liceum im. Jana Pawła II - Dzierżoniów 61.7%100% 62.5%96.9% 79.7%98.6%
43. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 66.3%100% 61%97.5% 75.2%100%
44. Liceum im. Olimpijczyków Polskich - Długołęka 66.7%100% 56.2%88.6% 79.1%100%
45. I Liceum im. ks. Bolka I - Jawor 66.4%100% 58.4%86.3% 76.3%96.1%
46. Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Brzeg Dolny 64.9%100% 56.8%96.2% 77.5%100%
47. Liceum - Strzegom 67.3%100% 59.2%85.1% 72.2%97.1%
48. I Liceum im. Armii Krajowej - Milicz 60.6%100% 58.1%86.6% 79.7%100%
49. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica 60.8%100% 61%93.5% 75.9%100%
50. III Liceum im. Mikołaja Kopernika - Wałbrzych 67.1%100% 53.3%92% 76.9%100%