Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2025 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 80%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80% 94%
Język niemiecki 52% 81%
Język polski 59% 93%
Język rosyjski 94% 99%
Matematyka 59% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język francuski 55%
Język hiszpański 53%
Język łaciński 40%
Język niemiecki 60%
Język polski 43%
Język rosyjski 88%
Język włoski 73%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 45%
Chemia 39%
Filozofia 26%
Fizyka 48%
Geografia 38%
Historia 43%
Historia muzyki 29%
Historia sztuki 39%
Informatyka 42%
Matematyka 30%
WOS 29%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bolesławiecki 57.94% 92.83% 61.22% 89.52% 78.13% 95.28%
dzierżoniowski 54.98% 88.14% 52.46% 76.48% 75.23% 90.91%
głogowski 52.8% 89.62% 54.24% 81.55% 79.05% 94.86%
górowski 53.43% 91.3% 47.77% 76.09% 72.91% 93.8%
jaworski 50.4% 88.06% 51.09% 73.63% 75.89% 92.46%
Jelenia Góra 49.84% 91.3% 59.52% 84.84% 81.72% 94.56%
kamiennogórski 57.6% 95.7% 55.97% 82.26% 73.16% 93.68%
karkonoski 47.68% 93.65% 41.49% 66.67% 72.47% 90%
kłodzki 50.91% 88.28% 53.54% 78.75% 72.9% 90.41%
Legnica 59.62% 93.51% 54.67% 75.48% 76.9% 92.89%
legnicki 39.89% 72.73% 35.5% 47.73% 66.56% 90.7%
lubański 53.13% 90.46% 49.55% 79.51% 74.79% 94.14%
lubiński 56.4% 93.74% 61.76% 87.48% 79.93% 94.07%
lwówecki 47.5% 88.16% 46.35% 71.05% 66.91% 90.67%
milicki 52.16% 89.78% 48.98% 79.56% 74.22% 92.99%
oleśnicki 58.18% 92.48% 58.49% 86.79% 79.45% 94.54%
oławski 49.78% 86.33% 58.11% 87.13% 79.39% 94.01%
polkowicki 44.65% 82.74% 44.11% 70.56% 70.07% 91.58%
średzki 47.37% 83.21% 46.66% 70.07% 73.26% 91.11%
strzeliński 51.42% 93.14% 52.98% 82.35% 77.72% 95.16%
świdnicki 62.12% 95.72% 58.91% 82.77% 80.13% 95.93%
trzebnicki 57.32% 92.09% 46.19% 74.82% 73.27% 91.58%
Wałbrzych 59.28% 95.71% 53.75% 78.67% 74.55% 92.8%
wałbrzyski 65.98% 100% 49.15% 85% 71.88% 97.44%
wołowski 63.48% 98.37% 53.27% 75.92% 74.55% 88.84%
Wrocław 64.56% 96.33% 66.77% 86.92% 85.24% 96.3%
wrocławski 56.69% 92% 45.71% 72% 73.13% 92.86%
ząbkowicki 61.6% 96.17% 68.45% 92.34% 82.55% 97.06%
zgorzelecki 61.1% 95.83% 57.38% 82.29% 79.15% 92.75%
złotoryjski 56.06% 95.41% 58.04% 88.99% 81.26% 97.25%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 83.65%100% 97.9%100% 98.11%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 85.3%100% 93.96%100% 97.58%100%
🥉 V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 79.81%100% 92.88%100% 97.95%100%
4. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 75.33%100% 90.5%100% 96.31%100%
5. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica 76.37%100% 89.02%100% 95.02%100%
6. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 75.85%100% 88.61%99.51% 95.71%100%
7. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 74.27%99.64% 88.85%99.27% 95.95%99.63%
8. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 77.24%100% 85.29%100% 95.6%100%
9. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 73.08%99.51% 84.75%99.51% 97.1%100%
10. II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych 72.09%100% 87.24%100% 92.67%100%
11. II Liceum - Świdnica 71.8%100% 86.39%100% 93.54%100%
12. Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia 76.89%100% 78.67%100% 95.67%100%
13. XVI Liceum - Wrocław 74.2%100% 80.39%98.61% 94.37%100%
14. Niepubliczne Liceum - Wołów 78.81%100% 72.77%96.15% 96.04%100%
15. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica 74.26%100% 78.12%98.77% 93.55%100%
16. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 70.7%98.74% 81.75%100% 93.42%100%
17. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica 73.9%100% 80.16%98.26% 91.7%100%
18. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 69.61%99.4% 81.26%98.49% 94.71%100%
19. I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów 73.98%98.85% 78.67%98.85% 92.86%100%
20. Liceum im. J. M. Ossolińskiego - Brzeg Dolny 76.03%100% 80.75%100% 88.31%93.75%
21. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 74.8%100% 75.38%97.18% 93.33%100%
22. Liceum im. Władysława Jagiełły - Ząbkowice Śląskie 71.92%100% 81.04%99.06% 90.34%100%
23. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 72.42%100% 75.58%99.4% 93.43%100%
24. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów 68.74%100% 78.71%98.58% 93.32%100%
25. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych 70.52%99% 78.92%100% 91%100%
26. Alternatywne Liceum Ogólnokształcące - Kłodzko 72.48%100% 76%96% 91.48%100%
27. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin 64.1%98.75% 81.58%98.75% 93.67%100%
28. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Karola Szymanowskiego - Wrocław 66.67%96.3% 80.07%100% 92.58%100%
29. II Liceum - Lubin 67.17%98.94% 79.02%99.47% 92.78%100%
30. Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zgorzelec 73.16%100% 71.37%100% 94.41%100%
31. Społeczne Liceum - Kłodzko 70.47%100% 74.95%94.74% 91.68%100%
32. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 66.03%100% 78.1%99.1% 92.57%99.55%
33. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 62.85%99.4% 84.46%100% 89.05%98.18%
34. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec 69.26%100% 75.84%97.66% 91.03%100%
35. IV Publiczne Liceum Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego - Bolesławiec 67.27%100% 82.55%100% 85.18%100%
36. Europejskie Liceum - Zgorzelec 73.41%100% 67.53%94.12% 93.53%100%
37. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica 69.92%100% 77.03%100% 87.41%100%
38. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 70.91%100% 75.71%98.54% 86.22%100%
39. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra 59.78%98.97% 79.4%96.39% 93.52%100%
40. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 65.99%99.42% 72.84%98.26% 91.98%99.4%
41. Liceum Salezjańskie - Wrocław 68.76%100% 73.97%98.48% 87.73%98.39%
42. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław 67.19%97.22% 72.92%98.61% 89.79%100%
43. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława 62%99.18% 76.45%97.54% 90.33%100%
44. Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów 58.68%100% 74.77%100% 95.3%100%
45. Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP im. bł. M. Darowskiej - Wałbrzych 75.57%100% 66.29%100% 85.14%100%
46. Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec 61.2%98.31% 79.63%100% 83.91%98.15%
47. Liceum im. Jana Pawła II - Złotoryja 65.02%100% 67.6%96.67% 90.13%100%
48. Technikum nr 19 - Wrocław 66.17%97.62% 70.14%97.62% 86.02%100%
49. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 67.94%100% 65.07%96.67% 89.03%100%
50. II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra 55.08%96.23% 74.88%97.48% 90.99%98.74%