Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2024 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 formuła 2023 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 62%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 61%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 80%

Zdawalność 97%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 80% 97%
Język francuski 79% 100%
Język hiszpański 92% 100%
Język niemiecki 52% 84%
Język polski 62% 96%
Język rosyjski 85% 97%
Język włoski 83% 100%
Matematyka 61% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 46%
Język hiszpański 52%
Język kaszubski 74%
Język łaciński 21%
Język niemiecki 51%
Język polski 38%
Język rosyjski 89%
Język ukraiński 67%
Język włoski 66%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 38%
Chemia 36%
Filozofia 28%
Fizyka 37%
Geografia 40%
Historia 41%
Historia muzyki 44%
Historia sztuki 33%
Informatyka 36%
Matematyka 32%
WOS 31%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bolesławiecki 65.73% 97.98% 63.52% 92.84% 80.76% 97.56%
dzierżoniowski 58.38% 93.21% 55.46% 82.8% 76.59% 95.53%
głogowski 62.21% 96.03% 54.89% 82.46% 76.02% 96.62%
górowski 61.88% 96.43% 53.3% 82.14% 74.08% 96.33%
jaworski 59.6% 96.65% 56.38% 83.24% 74.33% 96.63%
Jelenia Góra 61.64% 94.33% 58.36% 83.81% 78.7% 94.83%
kamiennogórski 58.68% 96.07% 58.76% 85.96% 74.17% 98.71%
karkonoski 53.27% 89.06% 44.33% 67.19% 71.77% 91.53%
kłodzki 57.27% 92.11% 56.18% 82.96% 75.21% 96.08%
Legnica 63.25% 95.4% 58.22% 83.48% 80.34% 96.9%
legnicki 49.44% 79.07% 49.2% 72.09% 66.26% 87.8%
lubański 58.73% 95.82% 57.29% 85.71% 75.99% 95.72%
lubiński 55.36% 92.62% 61.28% 88.08% 80.66% 95.11%
lwówecki 48.6% 91.52% 51.87% 79.39% 70.13% 91.08%
milicki 51.76% 92.59% 53.72% 81.07% 74.48% 96.52%
oleśnicki 58.39% 94.65% 60.21% 86.04% 77.01% 93.4%
oławski 59.82% 96.36% 61.08% 91.6% 77.58% 97.43%
polkowicki 51.33% 89.7% 46.28% 71.24% 68.47% 94.37%
średzki 55.71% 92.17% 53.73% 76.52% 74.85% 98.13%
strzeliński 54.82% 87.79% 50.88% 81.69% 72.88% 94.05%
świdnicki 62.07% 97.6% 61.28% 86.98% 79.52% 98.08%
trzebnicki 58.99% 97.07% 53.25% 79.8% 73.92% 94.44%
Wałbrzych 59.85% 95.63% 58.36% 83.55% 78.23% 97.78%
wałbrzyski 53.73% 97.3% 38.57% 62.16% 69.92% 91.89%
wołowski 61.99% 97.64% 56.55% 83.49% 76% 92.34%
Wrocław 65.92% 97.48% 68.95% 90.36% 85.16% 98.02%
wrocławski 55.17% 97.09% 49.37% 86.41% 74.7% 96.97%
ząbkowicki 60.67% 96.83% 64.75% 93.65% 74.62% 98.39%
zgorzelecki 57.15% 95.07% 58.09% 84.38% 78.16% 97.52%
złotoryjski 62.81% 98.11% 64.94% 97.17% 75.58% 98.11%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 76.18%100% 97.1%100% 97.08%100%
🥈 Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów 87.71%100% 87.86%100% 94.36%100%
🥉 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 74.95%100% 95.64%100% 97.01%100%
4. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 74.25%99.44% 91.91%100% 95.58%100%
5. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 81.15%100% 83.4%100% 96.94%100%
6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 72.22%100% 90.78%100% 97.04%100%
7. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 74.38%100% 89.26%100% 95.06%100%
8. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 79.58%100% 83.66%100% 94.05%100%
9. II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych 75.32%100% 86.77%100% 92.93%100%
10. IV Publiczne Liceum Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego - Bolesławiec 78%100% 84.37%94.74% 91.74%100%
11. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 71.28%99.66% 86.8%100% 95.6%100%
12. XVI Liceum - Wrocław 74%100% 85.07%100% 94.13%100%
13. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 71.99%99.58% 86.77%99.58% 94.42%100%
14. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica 78.18%100% 79.22%99.38% 95.56%100%
15. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 70.34%100% 87.24%100% 92.72%100%
16. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Legnica 85.15%100% 72.31%100% 92.31%100%
17. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec 75.63%100% 80.64%100% 92.47%100%
18. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica 71.1%100% 82.1%100% 93.27%100%
19. II Liceum - Świdnica 69.08%100% 85.73%100% 91.53%100%
20. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica 71.98%99.05% 81.59%99.05% 92.15%99.05%
21. Społeczne Liceum - Kłodzko 67.67%100% 82.5%100% 94.61%100%
22. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica 78.07%99.34% 76.36%98.68% 89.19%100%
23. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów 72.29%100% 80.56%100% 90.47%100%
24. Alternatywne Liceum Ogólnokształcące - Kłodzko 76.57%97.3% 78.19%91.89% 88.32%100%
25. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 70.57%100% 80.18%99.19% 90.51%100%
26. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław 73.29%100% 76.73%96.15% 89.04%100%
27. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych 70.27%100% 76.42%98% 91.53%99%
28. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra 70.86%99.47% 77.48%100% 89.78%100%
29. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin 63.86%98.71% 79.93%98.71% 93.53%100%
30. Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wrocław 73.92%100% 71.54%83.33% 91.69%100%
31. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 71.74%100% 72.67%99.4% 91.49%100%
32. Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego - Jelenia Góra 74.13%100% 75.38%93.75% 85.81%100%
33. Technikum nr 19 - Wrocław 64.62%100% 82.09%95.56% 88.42%100%
34. Liceum im. J. M. Ossolińskiego - Brzeg Dolny 75.29%100% 69.35%94.12% 89.69%100%
35. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 66.95%99.43% 77.37%99.43% 89.45%100%
36. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 73.23%100% 72.92%100% 86.95%99.24%
37. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 66.71%100% 75.37%100% 89.66%100%
38. Liceum Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica - Legnica 63.63%100% 75.5%100% 91.13%100%
39. II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra 67.83%100% 72.73%96.99% 89.56%100%
40. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława 65.78%99.24% 76.54%97.71% 87.73%100%
41. II Liceum - Lubin 63.67%99.46% 75.3%98.37% 91.04%100%
42. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Karola Szymanowskiego - Wrocław 74.11%100% 71.82%100% 82.67%96.3%
43. I Liceum im. Powstańców Śląskich - Bystrzyca Kłodzka 64.54%98.15% 76.89%100% 86.74%100%
44. Liceum im. Marii Konopnickiej - Świebodzice 67.03%100% 74.57%96.67% 85.72%100%
45. Europejskie Technikum Menedżerskie - Wrocław 69.1%100% 71.8%90% 85.9%100%
46. Liceum Salezjańskie - Wrocław 72.98%100% 66.06%98% 87.73%100%
47. Niepubliczne Liceum - Wołów 63.28%100% 73.44%100% 89.83%100%
48. Europejskie Liceum - Zgorzelec 69.44%100% 69.11%88.89% 88%100%
49. I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów 67.69%98.46% 71.63%96.92% 86.67%100%
50. Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP im. bł. M. Darowskiej - Wałbrzych 66%100% 84%100% 75.5%100%