Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2022 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 78%

Język angielski

Śr. wynik 78%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 78% 95%
Język francuski 74% 96%
Język hiszpański 82% 93%
Język niemiecki 52% 83%
Język polski 53% 95%
Język rosyjski 84% 96%
Język ukraiński 85% 100%
Język włoski 74% 88%
Matematyka 55% 78%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język francuski 52%
Język hiszpański 58%
Język łaciński 29%
Język niemiecki 46%
Język polski 58%
Język rosyjski 89%
Język ukraiński 51%
Język włoski 68%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 42%
Chemia 35%
Filozofia 39%
Fizyka 32%
Geografia 39%
Historia 37%
Historia muzyki 32%
Historia sztuki 31%
Informatyka 42%
Matematyka 30%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bolesławiecki 58.11% 97.77% 56.32% 84.25% 78.62% 96.02%
dzierżoniowski 42.82% 84.86% 51.86% 76.64% 75.68% 94.26%
głogowski 53.86% 95.3% 52.22% 78.24% 75.31% 94.6%
górowski 55.91% 96.03% 45.02% 70.63% 69.25% 86.84%
jaworski 48.53% 94% 48.65% 76% 69.92% 91.61%
Jelenia Góra 54.42% 96.74% 55.15% 78.86% 79.05% 95.23%
kamiennogórski 58.56% 98.21% 52.48% 76.79% 70.28% 93.57%
karkonoski 45.47% 92.22% 39.28% 57.78% 66.58% 94.05%
kłodzki 50.45% 93.1% 49.1% 70.44% 72.22% 91.91%
Legnica 54.33% 95.4% 50.72% 70.51% 75.61% 94.02%
legnicki 49.65% 92.11% 45.41% 65.79% 68.35% 91.43%
lubański 51.3% 96.39% 49.49% 75.81% 76.18% 95.33%
lubiński 47.9% 89.22% 50.16% 69.5% 75.5% 92.38%
lwówecki 50.54% 93.96% 43.4% 66.44% 66.1% 90.4%
milicki 52.56% 94.76% 51.23% 81.22% 76% 96.63%
oleśnicki 52.36% 95.09% 55.72% 84.53% 76.88% 96.63%
oławski 48.56% 90.44% 52.57% 77.6% 72.98% 91.78%
polkowicki 54.02% 95% 42.03% 60% 67.81% 91.67%
średzki 50.24% 95% 38.31% 56.43% 65.49% 88.5%
strzeliński 50.84% 95.48% 44.79% 67.34% 68.59% 90.23%
świdnicki 53.62% 95.8% 52.12% 75.9% 76.42% 94.35%
trzebnicki 45.38% 88.81% 49.99% 75.37% 71.27% 92.75%
Wałbrzych 55.79% 96.13% 51.8% 73.63% 74.38% 91.91%
wałbrzyski 40.97% 90.32% 28.03% 48.39% 61.72% 93.1%
wołowski 50.39% 95.1% 52.62% 80% 76.01% 96.6%
Wrocław 55.67% 96.37% 62.48% 83.73% 83.11% 96.44%
wrocławski 39.62% 80.77% 39.9% 58.97% 70.64% 92%
ząbkowicki 45.63% 89.13% 53.81% 77.17% 70.73% 92.51%
zgorzelecki 52.01% 93.02% 54.48% 78.84% 75.7% 94.74%
złotoryjski 47.94% 91.51% 51.42% 83.96% 68.62% 93.27%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 77.28%100% 96.83%100% 97.97%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.65%100% 95.79%100% 97.45%100%
🥉 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 68.35%100% 93.19%100% 97%100%
4. IV Publiczne Liceum Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego - Bolesławiec 75.75%100% 88.25%100% 92.83%100%
5. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 68.77%100% 89.62%100% 96.82%100%
6. Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów 71.13%100% 85.4%100% 96.13%100%
7. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 66.07%99.49% 84.94%100% 95.54%100%
8. II Liceum - Świdnica 67.72%100% 85.05%100% 93.55%100%
9. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 63.16%99.32% 85.2%100% 95.93%100%
10. II Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Legnica 69.99%100% 79.11%100% 93.78%100%
11. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 61.1%100% 85.61%99.56% 95.95%100%
12. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 63.14%99.55% 81.18%99.55% 97.15%100%
13. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Świdnica 65.36%98.94% 76.17%100% 96.3%100%
14. Społeczne Liceum - Kłodzko 65.22%100% 76.89%100% 95.33%100%
15. II Liceum im. Hugona Kołłątaja - Wałbrzych 59.67%100% 84.02%100% 92.81%100%
16. Alternatywne Liceum Ogólnokształcące - Kłodzko 69.25%100% 76.55%97.5% 89.85%100%
17. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Lubin 62.99%99.36% 75.96%96.79% 95.64%100%
18. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Wałbrzych 69.71%100% 71.64%96.23% 91.88%99%
19. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 54.28%99.04% 82.13%100% 94.94%100%
20. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław 62.48%98.39% 75.68%96.77% 92.77%100%
21. I Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Głogów 61.52%100% 75.9%98.6% 93.21%100%
22. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Oleśnica 59.33%100% 76.58%99.14% 92.74%100%
23. I Liceum im. Władysława Broniewskiego - Bolesławiec 66.39%100% 71.16%95.04% 89.88%100%
24. Niepubliczne Liceum - Wołów 62.84%100% 72%96% 91.74%100%
25. II Liceum - Lubin 60.96%99.38% 74.39%98.15% 90.92%100%
26. II Liceum im. C. K. Norwida - Jelenia Góra 61.33%100% 71.6%98.37% 92.81%100%
27. Liceum Cogito z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zgorzelec 65.09%100% 75.39%100% 85.11%100%
28. I Liceum im. Stefana Żeromskiego - Jelenia Góra 59.51%99.49% 74.79%95.41% 90.67%99.47%
29. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 53.39%100% 78.97%100% 92.09%100%
30. XVI Liceum - Wrocław 54.64%96.1% 76.58%98.7% 92.58%100%
31. Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego - Jelenia Góra 56.54%100% 77.13%95.83% 89.09%100%
32. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 57.51%97.21% 69.99%98.32% 91.89%99.43%
33. Liceum im. Braci Śniadeckich - Zgorzelec 58.15%99.06% 72.5%98.11% 88.35%98.77%
34. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 55.74%99.17% 72.69%100% 90.51%100%
35. I Liceum im. Jana III Sobieskiego - Oława 56.29%97.39% 73.77%97.39% 88.22%99.1%
36. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 55.19%98.9% 72.8%95.6% 89.25%100%
37. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Głogów 64.58%100% 63.31%89.69% 88.94%100%
38. Prywatne Liceum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP im. bł. M. Darowskiej - Wałbrzych 66.1%100% 64.1%100% 85.75%100%
39. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 62.11%98.03% 65.66%98.03% 87.22%100%
40. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Legnica 62.38%100% 66.42%96.75% 85.45%99.33%
41. Liceum im. Henryka Brodatego - Lwówek Śląski 69.19%100% 62.81%96.77% 81.81%93.55%
42. Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Bogatynia 63.09%100% 63.75%90.63% 85.48%100%
43. Niepubliczne Liceum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi - Wrocław 64.52%100% 55.61%87.1% 91.16%100%
44. Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego - Wrocław 58.61%97.96% 59.67%100% 92.61%100%
45. I Liceum im. Jędrzeja Śniadeckiego - Dzierżoniów 54.59%96.47% 69.01%94.12% 86.99%100%
46. Liceum im. Adama Mickiewicza - Lubań 54.09%100% 66%95.51% 90.37%100%
47. I Liceum im. Powstańców Śląskich - Bystrzyca Kłodzka 58.27%97.92% 68.58%100% 83.58%100%
48. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Wałbrzych 74.75%100% 55.17%91.67% 80.44%100%
49. Liceum Salezjańskie - Wrocław 52.22%87.5% 69.78%100% 87.35%100%
50. Społeczne Liceum Autorska Szkoła Samorozwoju ASSA - Wrocław 59.14%100% 57.71%93.75% 90.49%100%