Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 | woj. Dolnośląskie

Wyniki matur 2019 w województwie dolnośląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Wrocław

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - woj. Dolnośląskie

Język polski

Śr. wynik 52%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 74%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Dolnośląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 74% 94%
Język francuski 83% 96%
Język hiszpański 68% 94%
Język niemiecki 57% 89%
Język polski 52% 96%
Język rosyjski 82% 95%
Język ukraiński 58% 100%
Język włoski 87% 100%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Dolnośląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 66%
Język hiszpański 54%
Język łaciński 56%
Język łemkowski 89%
Język niemiecki 50%
Język polski 58%
Język rosyjski 82%
Język ukraiński 91%
Język włoski 75%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 31%
Chemia 38%
Filozofia 40%
Fizyka 40%
Geografia 26%
Historia 35%
Historia muzyki 53%
Historia sztuki 45%
Informatyka 38%
Matematyka 37%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Wrocław 55.52% 96.4% 64.04% 87.45% 80.41% 96.25%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w województwie dolnośląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 73.2%100% 95.2%100% 97.6%100%
🥈 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 72.6%100% 95%100% 97.4%100%
🥉 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 72.1%100% 95.1%100% 97%100%
4. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 70.9%100% 86%100% 94.8%100%
5. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 68.2%100% 87%99.3% 94.7%100%
6. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 64.7%100% 81.5%100% 93.7%100%
7. IX Liceum im. Juliusza Słowackiego - Wrocław 59.6%99.3% 83.3%99.3% 94.1%100%
8. VIII Liceum im. Bolesława Krzywoustego - Wrocław 62%100% 80.3%100% 92%100%
9. XIII Liceum im. Aleksandra Fredry - Wrocław 62.6%100% 78.4%100% 89.1%100%
10. Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - Wrocław 63.2%100% 73.9%100% 88.9%100%
11. XVII Liceum im. Agnieszki Osieckiej - Wrocław 61.4%100% 68.6%98.9% 90.4%100%
12. X Liceum im. Stefanii Sempołowskiej - Wrocław 60%98.9% 71.6%97.1% 86.6%100%
13. VI Liceum im. Bolesława Prusa - Wrocław 60.7%99.1% 69.1%98.3% 86.6%100%
14. II Liceum im. Piastów Śląskich - Wrocław 59.3%98.8% 66.4%95.9% 80.5%98.8%
15. IV Liceum im. Stefana Żeromskiego - Wrocław 53.5%99.4% 67.6%99.4% 80.8%100%
16. I Liceum im. Danuty Siedzikówny Inki - Wrocław 55.5%100% 66.6%100% 78.2%99.3%
17. Technikum nr 10 im. Fryderyka Joliot-Curie - Wrocław 46.8%98.2% 68.8%97.6% 84.7%99.4%
18. XXIV Liceum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego - Wrocław 54.4%100% 56.4%94.5% 79.8%100%
19. Liceum Sportowe GIMBASKET - Wrocław 52.1%100% 58.4%92.9% 79.3%100%
20. Technikum nr 7 im. Polskich Zwycięzców Enigmy - Wrocław 44.6%97.7% 63.4%97.7% 77.2%100%
21. XI Liceum im. Stanisława Konarskiego - Wrocław 51.9%100% 54.1%92.6% 73.6%98.1%
22. XV Liceum im. mjr Piotra Wysockiego - Wrocław 56.7%100% 48.9%84.3% 72.1%96.1%
23. Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Wrocław 43.3%92.5% 48.7%86% 75.9%97.8%
24. Technikum nr 9 - Wrocław 48.3%87.8% 46.3%86.6% 69.5%97.4%
25. Technikum Specjalne nr 17 - Wrocław 64%100% 28.5%25% 68%100%
26. Technikum nr 6 - Wrocław 44.5%95.9% 47%78.6% 67.5%95.7%
27. Technikum nr 11 im. gen. Józefa Bema - Wrocław 40.8%97.2% 53.9%94.4% 64.1%88.6%
28. Technikum nr 12 im. ks. Stanisława Staszica - Wrocław 48.6%97.5% 38.4%69.5% 67%92.6%
29. Technikum nr 1 im. Kemala Mustafy Atatürka - Wrocław 45.1%88.5% 40.2%75.3% 68.6%90.9%
30. XXX Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 52.3%100% 36.8%76% 60.9%92%
31. Liceum Służb Mundurowych - Wrocław 41.5%96% 42.4%48.4% 64.1%87.1%
32. Technikum nr 3 - Wrocław 38.3%81.7% 48.1%86.7% 61.4%84.5%
33. Technikum nr 2 im. I Korpusu Pancernego Wojska Polskiego - Wrocław 40.9%86.9% 46.4%78.7% 60.4%90%
34. Technikum nr 13 im. Marii Dąbrowskiej - Wrocław 40.4%86.5% 45.5%70.8% 59.4%88%
35. XXXII Liceum Specjalne - Wrocław 60%100% 36%40% 48%80%
36. Technikum nr 16 im. Czesława Miłosza - Wrocław 47%96% 35.8%58.3% 59.6%87.5%
37. Technikum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi - Wrocław 35%100% 37.8%70% 59.8%87.5%
38. Technikum nr 8 im. Mikołaja Kopernika - Wrocław 37.7%83.3% 35.2%53.7% 54%86.5%
39. Technikum - Szkoła Gastronomiczna Ho-ga - Wrocław 35.6%87.5% 30.8%41.2% 58%94.1%
40. Liceum Integracyjne - Wrocław 34.3%66.7% 22%33.3% 51.3%100%
41. Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego - Wrocław 33.5%72.7% 22%36.4% 50.9%100%