Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2023 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 74%

Zdawalność 95%

Język angielski

Śr. wynik 86%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 86% 98%
Język niemiecki 77% 95%
Język polski 69% 98%
Język rosyjski 86% 96%
Matematyka 74% 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 70%
Język francuski 61%
Język hiszpański 60%
Język niemiecki 66%
Język polski 58%
Język rosyjski 81%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 50%
Chemia 51%
Filozofia 49%
Fizyka 47%
Geografia 54%
Historia 51%
Historia muzyki 49%
Historia sztuki 54%
Informatyka 46%
Matematyka 54%
WOS 47%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bocheński 70.32% 97.75% 69.98% 93.24% 80.77% 96.32%
brzeski 68.11% 100% 67.49% 91.04% 84.02% 98.5%
chrzanowski 72.76% 97.74% 65.63% 86.23% 81.42% 95.48%
dąbrowski 61.53% 100% 58.52% 89.74% 69.37% 95.69%
gorlicki 67.93% 99.12% 75.55% 97.35% 85.9% 99.41%
Kraków 70.23% 98.84% 77.52% 96.67% 90.63% 99.48%
krakowski 66.91% 99.26% 69.17% 95.78% 83.59% 98.25%
limanowski 65.89% 98.57% 71.82% 96.28% 79.92% 97.67%
miechowski 68.95% 100% 70.89% 93.49% 82.04% 98.2%
myślenicki 67.18% 98.64% 74.15% 97.95% 86.19% 99.07%
nowosądecki 61.35% 97.24% 60.34% 84.83% 72.38% 92.96%
nowotarski 70.88% 98.71% 73.21% 95.47% 83.27% 97.91%
Nowy Sącz 62.61% 96.56% 70.73% 94.02% 82% 96.3%
olkuski 68.67% 99.56% 74.76% 98.02% 81.81% 98.22%
oświęcimski 68.34% 98.73% 70.29% 92.25% 84.84% 97.94%
proszowicki 68.47% 100% 64% 97.96% 68.1% 91.84%
suski 71.92% 100% 77.41% 99.55% 85.09% 99.08%
Tarnów 73.19% 99.36% 73.03% 95.39% 86.53% 98.88%
tarnowski 63.24% 95.65% 62.67% 88.59% 69.01% 90.11%
tatrzański 69.1% 98.74% 67.86% 94.97% 85.1% 98.06%
wadowicki 69.81% 99.26% 73.79% 96.5% 83.27% 97.93%
wielicki 63.92% 98.08% 71.45% 95.53% 84.19% 98.38%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 83.39%100% 95.69%100% 97.35%100%
🥈 VIII Prywatne Akademickie Liceum - Kraków 80.34%100% 89.67%100% 96.9%100%
🥉 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 77.05%99.44% 91.7%100% 97.65%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 77.04%100% 91.59%100% 97.16%100%
5. Liceum im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KSW - Libiąż 82.63%100% 88.42%100% 94.42%100%
6. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 78.86%100% 87.1%100% 97.83%100%
7. Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 81.94%100% 87.48%100% 94.21%100%
8. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 80.05%100% 88.29%100% 95.16%100%
9. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 80.52%100% 89.01%100% 93.61%100%
10. Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego - Kraków 76.66%100% 90.69%100% 95.79%100%
11. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 73.63%100% 91.52%99.6% 96.82%100%
12. VII Prywatne Liceum im. Mikołaja Reja - Kraków 77.89%100% 87.06%100% 96.63%100%
13. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 75.02%100% 89.16%100% 97.05%100%
14. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 76.64%99.57% 89.18%100% 95.18%100%
15. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 76.75%100% 86.52%100% 95.82%100%
16. I Liceum im. Marcina Wadowity - Wadowice 76.14%100% 88.68%100% 93.66%100%
17. Liceum Salezjańskie - Kraków 78.18%100% 83.83%98.67% 95.5%100%
18. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 71.97%100% 88.12%100% 96.09%100%
19. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 73.5%100% 87.1%100% 95.51%100%
20. Społeczne Liceum Splot z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego - Nowy Sącz 71.12%100% 88.69%100% 96.21%100%
21. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 78.23%100% 83.56%100% 92.85%100%
22. I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego - Nowy Targ 76.72%100% 85.97%100% 91.84%100%
23. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 70.34%100% 88.88%100% 93.66%100%
24. I Liceum im. Stanisława Staszica - Chrzanów 79.18%99.3% 80.75%96.5% 92.39%100%
25. Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kraków 77.23%100% 80.41%100% 94.59%100%
26. Liceum - Piekary 74.03%100% 82.77%100% 94.13%100%
27. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 73.99%100% 83.65%99.02% 93.05%100%
28. III Społeczne Liceum im. Juliusza Słowackiego STO - Kraków 73.95%100% 80.74%100% 95.79%100%
29. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 75.15%100% 81.98%100% 92.41%100%
30. Liceum nr I im. Stanisława Konarskiego - Oświęcim 71.25%99.27% 84.61%97.81% 93.24%100%
31. XLIV Liceum im. Stanisława Konarskiego - Kraków 71.41%98.48% 85.38%99.24% 92.23%100%
32. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Olkusz 73.31%100% 84.59%100% 90.34%99.33%
33. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 72.51%100% 82.56%100% 92.69%100%
34. II Liceum im. ks. prof. Józefa Tischnera - Rabka-Zdrój 76.79%100% 79.28%96.63% 88.44%100%
35. Powiatowe Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kęty 73.72%100% 82.09%99.07% 87.74%98.13%
36. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 67.6%100% 84.8%99.58% 90.93%100%
37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP - Kraków 68.96%100% 76.8%96% 96.64%100%
38. Liceum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sucha Beskidzka 73.14%100% 80.3%100% 88.83%100%
39. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Myślenice 70.02%99.15% 80.91%99.57% 90.87%100%
40. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Bochnia 75.79%100% 79.18%98.7% 86.39%99.56%
41. I Liceum im. Oswalda Balzera - Zakopane 74.21%100% 76.44%100% 90.45%100%
42. Liceum im. Jana Matejki - Wieliczka 68.95%100% 81.6%100% 90.53%100%
43. Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Skawina 68.33%100% 82.98%100% 88.89%100%
44. I Liceum im. Władysława Orkana - Limanowa 69.71%99.48% 80.94%100% 88.66%100%
45. Akademickie Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego - Nowy Sącz 63.35%95% 81.8%100% 94.05%100%
46. I Liceum im. Eugeniusza Romera - Rabka-Zdrój 70.64%100% 79.55%100% 88.74%100%
47. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 71.77%100% 75.86%100% 91.18%99.27%
48. Prywatne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich - Kraków 65.88%100% 79.19%93.75% 93.25%100%
49. II Liceum - Myślenice 68.75%100% 77.83%100% 90.81%100%
50. IV Liceum - Bochnia 74.85%100% 74.61%98.51% 87.67%100%