Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2022 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 61%

Zdawalność 85%

Język angielski

Śr. wynik 78%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 78% 95%
Język francuski 82% 97%
Język hiszpański 85% 97%
Język niemiecki 62% 89%
Język polski 56% 96%
Język rosyjski 76% 86%
Język włoski 87% 100%
Matematyka 61% 85%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 68%
Język hiszpański 65%
Język łaciński 64%
Język niemiecki 61%
Język polski 57%
Język rosyjski 87%
Język włoski 76%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 45%
Chemia 40%
Filozofia 40%
Fizyka 40%
Geografia 42%
Historia 44%
Historia muzyki 41%
Historia sztuki 41%
Informatyka 43%
Matematyka 38%
WOS 36%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bocheński 48.87% 91.81% 61.95% 86.2% 74.67% 94.41%
brzeski 54.54% 95.67% 55.56% 79% 70.95% 95.22%
chrzanowski 52.74% 93.52% 55.31% 79.23% 75.76% 94.43%
dąbrowski 47.21% 90.75% 49.44% 77.09% 70.04% 92.79%
gorlicki 51.19% 92.3% 58.88% 85.79% 74.01% 94.58%
Kraków 58.97% 97.18% 66.58% 87.68% 84.69% 96.99%
krakowski 51.14% 93.76% 55.87% 81.28% 75.16% 92.69%
limanowski 53.64% 95.9% 58.5% 87.88% 68.4% 93.77%
miechowski 49.71% 91.3% 51.5% 75.65% 66.24% 89.24%
myślenicki 52.88% 95.09% 56.3% 81.7% 73.26% 93.58%
nowosądecki 52.31% 95.45% 48.43% 75.41% 65.23% 91.23%
nowotarski 53.36% 96.18% 59.48% 86.31% 72.63% 94.38%
Nowy Sącz 55.41% 97.73% 60.8% 85.61% 75.03% 94.68%
olkuski 54.1% 95.95% 62.79% 90.33% 79.24% 97.99%
oświęcimski 56.5% 95.17% 57.52% 85.05% 76.32% 95.34%
proszowicki 58.33% 97.27% 44.77% 70% 57.43% 83.33%
suski 54.66% 96.55% 59.67% 88.08% 75.25% 94.19%
Tarnów 58.71% 97.72% 60.28% 83.36% 78.47% 96.06%
tarnowski 47.7% 91.56% 47.93% 72.95% 64.85% 90.15%
tatrzański 48.67% 93.45% 55.17% 84.89% 76.86% 97.45%
wadowicki 52.75% 96.21% 61.65% 87.83% 75.93% 95.22%
wielicki 55.32% 93.27% 59.13% 86.55% 78.25% 96.56%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 77.98%100% 95.07%100% 98.04%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 71.05%98.97% 91.44%100% 97.92%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 68.76%100% 89.39%100% 96.72%100%
4. Liceum Salezjańskie - Kraków 70.54%100% 86.13%100% 96.35%100%
5. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 66.21%100% 89.59%100% 97.13%100%
6. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 67.24%98.99% 87.37%100% 96.38%100%
7. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 70.24%100% 84.42%99.53% 96.11%100%
8. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 69.49%100% 82.43%100% 97.97%100%
9. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 68.42%100% 85.8%100% 95.52%100%
10. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 68.27%100% 86.38%99.59% 95.08%100%
11. VII Prywatne Liceum im. Mikołaja Reja - Kraków 66.89%100% 83.55%100% 97.87%100%
12. I Liceum im. Marcina Wadowity - Wadowice 63.92%100% 88.07%99.3% 96.16%100%
13. VIII Prywatne Akademickie Liceum - Kraków 63.5%100% 85.14%100% 98.42%100%
14. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 68.27%100% 84.83%100% 93.4%100%
15. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 60.32%100% 90.98%99.71% 93.58%99.71%
16. Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 64.89%100% 83.81%98.11% 94%100%
17. III Społeczne Liceum im. Juliusza Słowackiego STO - Kraków 61.05%96.49% 81.23%100% 97.55%100%
18. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 60.5%99.45% 84.64%99.45% 94.51%100%
19. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 61.31%100% 83.8%100% 94.47%100%
20. Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego - Kraków 61.25%100% 82.8%99.17% 93.95%99.14%
21. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP - Kraków 66.6%100% 72.72%100% 98%100%
22. Liceum - Piekary 62.6%100% 80.81%100% 93.39%100%
23. Liceum nr I im. Stanisława Konarskiego - Oświęcim 65.54%100% 79.23%98.56% 91.56%99.26%
24. I Liceum im. Władysława Orkana - Limanowa 66.46%100% 81.43%99.41% 88.31%100%
25. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 59.84%99.59% 86.31%100% 89.5%100%
26. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 65.59%100% 78.4%99.33% 91.66%100%
27. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 63.51%100% 82.1%99.5% 89.77%100%
28. I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego - Nowy Targ 64.03%100% 80.17%99.55% 90.92%100%
29. Społeczne Liceum Splot z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego - Nowy Sącz 66.57%100% 74.87%100% 93.39%100%
30. Powiatowe Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kęty 64%100% 79.99%98.97% 89.81%100%
31. Akademickie Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego - Nowy Sącz 55.44%100% 83.72%100% 94.56%100%
32. Prywatne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich - Kraków 62.36%100% 74.09%100% 97.27%100%
33. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 59.21%100% 79.48%97.93% 94.95%100%
34. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 69.28%100% 71.94%97.66% 92.05%100%
35. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 61.06%100% 80.4%100% 90.43%100%
36. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 62.54%100% 79.49%99.61% 89.84%99.61%
37. XLIV Liceum im. Stanisława Konarskiego - Kraków 61.09%96.64% 78%99.16% 92.22%99.11%
38. Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Skawina 58.8%100% 80.17%97.83% 91.26%100%
39. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Olkusz 59.26%99.39% 79.96%98.18% 90.01%99.36%
40. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 61.96%100% 76.81%98.53% 90.47%100%
41. Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki - Kraków 62.71%98.98% 74.15%98.98% 91.05%100%
42. Liceum Akademickie Jezuitów - Nowy Sącz 61.52%100% 73.95%97.56% 92.35%100%
43. Liceum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sucha Beskidzka 62.98%99.34% 74.6%98.68% 89.27%100%
44. Szkoła Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego - Kraków 61.33%100% 68.24%100% 95.9%100%
45. Liceum im. Jana Matejki - Wieliczka 61.95%97.71% 74.3%99.43% 88.97%99.4%
46. II Liceum - Myślenice 58.79%98.59% 76.59%100% 89.66%100%
47. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 57.98%100% 74.31%98.14% 91.9%100%
48. I Liceum im. Stanisława Staszica - Chrzanów 60.98%98.6% 73.61%98.6% 89.11%100%
49. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Liceo - Myślenice 59.5%100% 68.25%100% 95%100%
50. Liceum im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KSW - Libiąż 52.33%100% 81.33%100% 88.33%100%