Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2018 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 57%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 58%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 74%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 74% 96%
Język francuski 88% 100%
Język hiszpański 85% 98%
Język niemiecki 64% 97%
Język polski 57% 98%
Język rosyjski 66% 97%
Język włoski 83% 100%
Matematyka 58% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język francuski 70%
Język hiszpański 65%
Język łaciński 73%
Język niemiecki 58%
Język polski 50%
Język rosyjski 79%
Język włoski 75%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 34%
Chemia 43%
Filozofia 43%
Fizyka 37%
Geografia 31%
Historia 35%
Historia muzyki 51%
Historia sztuki 50%
Informatyka 36%
Matematyka 32%
WOS 33%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Kraków 61% 98% 64% 88% 81% 97%
Nowy Sącz 60% 99% 61% 88% 73% 96%
Tarnów 58% 98% 58% 86% 76% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 92%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 76%100% 85%100% 96%100%
🥉 VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 68%99% 89%100% 94%100%
4. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 69%100% 86%100% 94%100%
5. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 65%100% 89%100% 91%100%
6. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 71%100% 76%99% 96%100%
7. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 67%100% 79%98% 92%100%
8. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 69%100% 80%100% 88%100%
9. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 66%100% 87%100% 83%100%
10. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 71%100% 76%99% 88%100%
11. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 60%100% 80%100% 93%100%
12. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 65%100% 77%100% 89%100%
13. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 68%100% 77%100% 83%100%
14. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 65%100% 68%98% 90%100%
15. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 57%99% 74%99% 86%100%
16. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 60%100% 69%99% 87%100%
17. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 66%100% 67%99% 83%100%
18. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 60%100% 68%97% 82%99%
19. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 59%99% 68%97% 82%99%
20. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 59%100% 73%97% 76%99%
21. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 61%100% 62%98% 79%100%
22. Technikum nr 4 - Tarnów 57%99% 67%96% 74%95%
23. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 50%100% 67%100% 79%97%
24. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 60%99% 58%91% 78%99%
25. V Liceum im. Janusza Korczaka - Tarnów 63%100% 51%82% 79%99%
26. Technikum nr 3 im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 60%100% 62%99% 69%100%
27. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 60%100% 54%94% 76%100%
28. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 57%96% 55%89% 77%96%
29. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 55%99% 54%90% 79%100%
30. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 52%96% 57%83% 78%97%
31. VII Liceum - Tarnów 62%100% 52%85% 73%99%
32. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 59%99% 51%89% 76%100%
33. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 61%98% 47%89% 78%99%
34. Technikum nr 1 im. Ignacego Mościckiego - Tarnów 52%100% 60%96% 73%98%
35. XXXIV Liceum - Kraków 58%100% 47%71% 79%86%
36. V Liceum - Nowy Sącz 55%100% 56%94% 73%100%
37. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 59%98% 49%78% 74%99%
38. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 53%95% 53%92% 74%100%
39. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 55%99% 55%83% 70%97%
40. III Liceum im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 59%99% 49%85% 71%98%
41. XIV Liceum im. Jana Szczepanika - Tarnów 62%100% 46%86% 71%100%
42. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 48%100% 49%82% 81%100%
43. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 62%100% 46%83% 70%94%
44. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 55%100% 43%83% 79%100%
45. Technikum nr 7 - Tarnów 48%100% 57%91% 71%97%
46. Technikum Odzieżowe nr 18 im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 60%100% 48%100% 66%82%
47. VI Liceum im. Bolesława Barbackiego - Nowy Sącz 61%100% 44%86% 69%97%
48. XXVI Liceum - Kraków 55%98% 48%79% 70%100%
49. XXVII Liceum im. dr Henryka Jordana - Kraków 49%100% 42%77% 81%100%
50. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 51%100% 54%78% 67%98%