Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2019 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 54%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 62%

Zdawalność 90%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 95%
Język francuski 84% 97%
Język hiszpański 87% 100%
Język niemiecki 65% 93%
Język polski 54% 97%
Język rosyjski 71% 91%
Język włoski 95% 100%
Matematyka 62% 90%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 70%
Język hiszpański 61%
Język łaciński 43%
Język niemiecki 62%
Język polski 52%
Język rosyjski 80%
Język włoski 76%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 35%
Chemia 43%
Filozofia 36%
Fizyka 44%
Geografia 29%
Historia 41%
Historia muzyki 47%
Historia sztuki 51%
Informatyka 39%
Matematyka 43%
WOS 32%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Kraków 58% 98% 66% 93% 81% 98%
Nowy Sącz 56% 98% 65% 94% 72% 96%
Tarnów 56% 98% 63% 93% 76% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 94%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%99% 85%100% 95%100%
4. Liceum Salezjańskie - Kraków 66%100% 85%100% 94%100%
5. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 66%99% 86%100% 92%100%
6. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 69%100% 87%100% 85%100%
7. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 67%100% 83%99% 91%100%
8. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 67%100% 82%100% 91%100%
9. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 68%100% 75%100% 95%100%
10. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 58%99% 89%100% 89%100%
11. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 63%100% 82%100% 89%100%
12. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 63%100% 79%100% 91%100%
13. Liceum Akademickie Jezuitów - Nowy Sącz 61%100% 81%100% 91%100%
14. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 66%100% 75%100% 90%100%
15. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 66%100% 76%99% 87%100%
16. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 62%100% 73%99% 90%100%
17. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 61%100% 80%100% 83%100%
18. Technikum Huty im. Tadeusza Sendzimira - Kraków 68%100% 77%100% 77%92%
19. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 61%100% 70%100% 86%100%
20. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 58%99% 74%100% 85%100%
21. Liceum Sióstr Prezentek - Kraków 61%98% 72%100% 83%98%
22. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 60%99% 70%96% 84%100%
23. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 58%99% 70%97% 85%99%
24. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 58%100% 65%96% 88%100%
25. XXXIV Liceum - Kraków 59%100% 57%67% 93%100%
26. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 63%99% 73%98% 72%96%
27. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 52%99% 73%98% 82%99%
28. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 61%100% 61%97% 78%100%
29. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 56%100% 63%95% 74%94%
30. Technikum nr 4 - Tarnów 50%97% 67%94% 75%97%
31. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 54%99% 60%96% 77%99%
32. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 59%99% 55%95% 77%99%
33. III Liceum im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 55%100% 61%97% 74%100%
34. V Liceum - Nowy Sącz 61%100% 58%93% 69%97%
35. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 57%100% 63%94% 67%97%
36. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 47%94% 63%93% 76%98%
37. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 55%99% 54%95% 76%99%
38. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 54%94% 46%63% 85%100%
39. Technikum nr 1 im. Ignacego Mościckiego - Tarnów 52%98% 61%93% 71%96%
40. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 59%100% 56%91% 68%100%
41. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 50%96% 55%95% 78%97%
42. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 58%98% 52%83% 73%98%
43. XXVI Liceum - Kraków 56%99% 53%87% 73%98%
44. XIV Liceum im. Jana Szczepanika - Tarnów 57%98% 53%87% 72%96%
45. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 49%95% 58%93% 74%100%
46. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 50%95% 56%97% 74%93%
47. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 51%100% 54%84% 74%98%
48. VII Liceum - Tarnów 54%99% 56%93% 69%98%
49. XVI Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Kraków 46%100% 54%95% 76%100%
50. V Liceum im. Janusza Korczaka - Tarnów 54%97% 49%82% 73%98%