Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2017 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 58%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 95%
Język francuski 78% 96%
Język hiszpański 88% 100%
Język niemiecki 69% 97%
Język polski 58% 98%
Język rosyjski 62% 88%
Język włoski 83% 100%
Matematyka 58% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 59%
Język francuski 65%
Język hiszpański 63%
Język łaciński 87%
Język łemkowski 90%
Język niemiecki 61%
Język polski 48%
Język rosyjski 72%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 39%
Chemia 45%
Filozofia 41%
Fizyka 42%
Geografia 31%
Historia 38%
Historia muzyki 48%
Historia sztuki 48%
Informatyka 33%
Matematyka 41%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Kraków 62% 98% 64% 91% 81% 97%
Nowy Sącz 60% 0% 60% 90% 70% 94%
Tarnów 58% 98% 57% 88% 75% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 82%100% 92%100% 97%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 71%100% 87%100% 95%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 75%100% 84%100% 93%100%
5. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 77%100% 78%100% 95%100%
6. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 73%100% 83%99% 91%100%
7. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 73%100% 80%99% 91%100%
8. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 71%100% 75%98% 91%100%
9. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 69%100% 78%100% 87%100%
10. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 62%100% 84%100% 88%100%
11. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 69%100% 77%99% 88%100%
12. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 71%100% 81%100% 82%100%
13. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 69%100% 71%99% 90%100%
14. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 64%100% 81%100% 82%100%
15. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 66%100% 74%98% 86%100%
16. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 70%100% 72%97% 83%100%
17. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 70%100% 56%93% 84%100%
18. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 68%100% 61%95% 81%100%
19. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 69%100% 66%95% 72%98%
20. V Liceum - Nowy Sącz 71%99% 61%94% 75%100%
21. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 63%100% 65%97% 76%100%
22. Liceum Mistrzostwa Sportowego - Kraków 60%97% 63%92% 78%100%
23. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 63%100% 68%100% 69%100%
24. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 60%100% 64%100% 75%99%
25. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 65%100% 56%92% 76%100%
26. XXXIV Liceum - Kraków 65%100% 44%50% 87%100%
27. XVIII Liceum im. prof. Akademii Krakowskiej św. Jana Kantego - Kraków 65%100% 50%82% 80%100%
28. III Liceum im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 60%100% 61%96% 74%99%
29. V Liceum im. Janusza Korczaka - Tarnów 62%99% 57%92% 75%99%
30. VII Liceum - Tarnów 64%100% 57%92% 73%100%
31. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 70%100% 36%95% 87%100%
32. Technikum nr 4 - Tarnów 60%100% 60%93% 72%98%
33. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 60%100% 59%96% 72%100%
34. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 58%100% 59%88% 74%100%
35. Technikum nr 3 im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 64%100% 67%98% 60%98%
36. Technikum nr 1 im. Ignacego Mościckiego - Tarnów 60%100% 57%91% 73%99%
37. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 60%100% 54%93% 74%100%
38. XXIII Liceum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego - Kraków 61%100% 41%86% 84%100%
39. XXVI Liceum - Kraków 64%100% 49%85% 73%98%
40. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 61%99% 52%92% 71%99%
41. Technikum Elektryczne nr 8 - Kraków 58%100% 53%92% 73%100%
42. Technikum nr 7 - Tarnów 57%99% 60%90% 67%96%
43. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 59%99% 52%89% 71%97%
44. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 61%100% 51%84% 69%97%
45. XXI Liceum im. St. I. Witkiewicza-Witkacego - Kraków 64%100% 41%80% 74%100%
46. Technikum Kształtowania Środowiska nr 24 - Kraków 59%100% 50%85% 69%100%
47. XIV Liceum im. Jana Szczepanika - Tarnów 66%100% 42%80% 68%100%
48. Technikum Gastronomiczne nr 11 - Kraków 59%100% 48%90% 68%99%
49. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 57%99% 48%79% 70%97%
50. Technikum Przemysłu Mody im. Bolesława Barbackiego - Nowy Sącz 59%100% 51%100% 65%100%