Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2025 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 62%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 64%

Zdawalność 88%

Język angielski

Śr. wynik 79%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 79% 94%
Język francuski 81% 100%
Język hiszpański 76% 88%
Język niemiecki 64% 84%
Język polski 62% 96%
Język rosyjski 90% 98%
Matematyka 64% 88%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język francuski 54%
Język hiszpański 48%
Język łaciński 68%
Język niemiecki 68%
Język polski 53%
Język rosyjski 87%
Język włoski 67%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 48%
Chemia 46%
Filozofia 43%
Fizyka 55%
Geografia 41%
Historia 50%
Historia muzyki 59%
Historia sztuki 52%
Informatyka 47%
Matematyka 36%
WOS 39%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bocheński 61.4% 96.71% 64.18% 90.66% 77.17% 93.18%
brzeski 61.69% 96.76% 63.38% 88.66% 75.36% 93.91%
chrzanowski 60.31% 95.77% 59.12% 87.62% 80.31% 95.56%
dąbrowski 60.81% 95.49% 50.67% 73.77% 64.7% 83.95%
gorlicki 62.37% 96.23% 61.48% 85.63% 74.23% 93.16%
Kraków 64.31% 96.7% 70.82% 90.87% 86.11% 96.31%
krakowski 60.94% 97.92% 63.63% 91.7% 81.19% 95.64%
limanowski 56.43% 92.29% 56.34% 83% 69.96% 88.15%
miechowski 56.65% 94.56% 52.13% 74.02% 69.41% 86.36%
myślenicki 59.69% 95.24% 58.47% 85.96% 73.34% 91.23%
nowosądecki 56.29% 94.87% 50.14% 75.76% 66.75% 84.31%
nowotarski 62.28% 96.19% 61.19% 86.1% 74.93% 91.04%
Nowy Sącz 63.21% 97.75% 61.89% 86.37% 74.73% 91.9%
olkuski 60.5% 97.55% 65.8% 94.01% 79.06% 94.74%
oświęcimski 59.72% 95.37% 60.68% 85.54% 78.79% 93.44%
proszowicki 57.87% 96.15% 49.3% 76.92% 57.76% 74.62%
suski 60.4% 97.38% 58.22% 85.84% 73.62% 90.69%
Tarnów 58.92% 94.61% 65.69% 88.6% 80.54% 95.59%
tarnowski 59.7% 97.59% 52.6% 82.35% 69.08% 88.83%
tatrzański 61.26% 94.83% 57.23% 87.08% 75.75% 93.78%
wadowicki 66.81% 98.17% 63.45% 87.97% 77.84% 92.59%
wielicki 62.11% 97.71% 63.15% 87.32% 80.42% 96.1%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 81%100% 93.78%99.58% 97.74%100%
🥈 Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 80.36%100% 92.4%100% 96.64%100%
🥉 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 80.97%100% 89.84%100% 97.43%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 76.73%100% 93.12%100% 97.59%100%
5. VIII Prywatne Akademickie Liceum - Kraków 82.05%100% 88.58%100% 96.74%100%
6. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 77.19%100% 91.35%100% 97.23%100%
7. VII Prywatne Liceum im. Mikołaja Reja - Kraków 81.46%100% 85.65%100% 97.58%100%
8. Społeczne Liceum Splot z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego - Nowy Sącz 81.75%100% 84.39%100% 96.92%100%
9. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 75.81%100% 89.98%100% 96.51%100%
10. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 74.45%100% 90.79%100% 96.91%100%
11. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 76.36%100% 87.84%99.57% 97.59%100%
12. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 76.68%100% 88.66%100% 96.45%100%
13. Akademickie Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego - Nowy Sącz 72.07%100% 91.26%100% 97%100%
14. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 77.25%100% 88.2%100% 94.84%100%
15. Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kraków 78.88%100% 85.88%100% 95.06%100%
16. I Liceum im. Marcina Wadowity - Wadowice 75.54%100% 86.4%98.52% 95.61%100%
17. Liceum Salezjańskie - Kraków 76.06%100% 84.52%99.35% 95.11%100%
18. Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego - Kraków 74.76%100% 87.32%99.03% 93.38%100%
19. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 66.49%100% 90.89%100% 97.62%100%
20. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 69.47%100% 91.01%100% 93.36%99.47%
21. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 71.58%100% 87.29%99.54% 94.53%100%
22. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 73.97%100% 88.78%100% 90.37%100%
23. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 76.18%100% 81.91%100% 93.31%100%
24. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 64.06%100% 92.8%100% 94.32%99.59%
25. Liceum nr I im. Stanisława Konarskiego - Oświęcim 74.53%99.37% 81.59%98.73% 94.52%100%
26. Prywatne Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Noblistów Polskich - Kraków 71.38%100% 83.75%100% 95.5%100%
27. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 67.79%100% 86.44%100% 95.85%100%
28. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 72.79%100% 82.82%100% 94.26%100%
29. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP - Kraków 73.92%100% 79.58%100% 96.38%100%
30. I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego - Nowy Targ 72.49%99.53% 84.46%99.53% 92.3%100%
31. III Społeczne Liceum im. Juliusza Słowackiego STO - Kraków 66.25%100% 81.97%98.36% 97.7%100%
32. IV Liceum - Bochnia 71.35%100% 82.94%100% 90.81%100%
33. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 72.09%100% 80.11%100% 91.75%100%
34. XLIV Liceum im. Stanisława Konarskiego - Kraków 70.45%99.32% 80.49%99.32% 92.75%100%
35. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 69.43%99.43% 81.28%99.43% 92.27%100%
36. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 72.42%99.67% 79.48%99.67% 90.91%99.66%
37. Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki - Kraków 65.77%99.03% 81.79%100% 94.56%100%
38. I Liceum im. Władysława Orkana - Limanowa 73.84%100% 81.53%100% 86.7%98.86%
39. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Bochnia 71.59%100% 80.18%98.6% 89.46%99.53%
40. Liceum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sucha Beskidzka 69.21%100% 79.86%99.29% 91.15%100%
41. Liceum im. Jana Matejki - Wieliczka 72.04%100% 77.75%99.49% 90.1%99.49%
42. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 71.32%100% 75.97%95.87% 92.34%100%
43. I Liceum im. Oswalda Balzera - Zakopane 75.58%100% 71.9%98% 91.44%100%
44. Salezjańskie Publiczne Liceum - Oświęcim 71.29%100% 76.72%98.92% 90.38%100%
45. Powiatowe Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kęty 69.9%100% 79.78%97.5% 88.4%100%
46. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 70.66%99.56% 79.52%99.56% 87.62%100%
47. Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Skawina 69.08%100% 74.56%100% 94.08%100%
48. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Myślenice 72.43%100% 77.06%97.49% 87.87%100%
49. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Cracow International School - Kraków 72.83%100% 66.33%100% 98.17%100%
50. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Olkusz 69.99%99.35% 78.87%100% 88.31%98.62%