Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2020 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 53%

Zdawalność 93%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 72%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72% 93%
Język francuski 84% 100%
Język hiszpański 81% 94%
Język niemiecki 60% 90%
Język polski 53% 93%
Język rosyjski 75% 93%
Język włoski 84% 93%
Matematyka 55% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 61%
Język hiszpański 57%
Język łaciński 72%
Język niemiecki 61%
Język polski 61%
Język rosyjski 84%
Język ukraiński 76%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 45%
Chemia 42%
Filozofia 34%
Fizyka 38%
Geografia 20%
Historia 38%
Historia muzyki 51%
Historia sztuki 47%
Informatyka 33%
Matematyka 38%
WOS 35%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Kraków 54.71% 95% 60.34% 88% 79.89% 96%
Nowy Sącz 56.24% 97% 55.96% 87% 69.64% 94%
Tarnów 55.26% 97% 54.25% 86% 73.25% 95%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 74%100% 93%100% 98%100%
🥈 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 70%100% 87%100% 97%100%
🥉 II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%100% 86%100% 95%100%
4. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 70%100% 87%100% 94%100%
5. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 71%100% 77%99% 97%100%
6. Liceum Salezjańskie - Kraków 67%100% 81%100% 95%100%
7. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 65%100% 79%100% 95%100%
8. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 60%100% 87%100% 91%100%
9. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 65%100% 78%100% 91%100%
10. Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 66%100% 77%100% 91%100%
11. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 61%100% 81%100% 91%100%
12. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 62%100% 82%100% 88%100%
13. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 63%100% 75%100% 92%100%
14. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 70%100% 73%99% 87%100%
15. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 63%100% 77%100% 90%100%
16. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 63%100% 69%100% 93%100%
17. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 63%100% 76%100% 84%100%
18. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 69%100% 68%99% 85%100%
19. XLIV Liceum im. Stanisława Konarskiego - Kraków 60%100% 70%100% 90%100%
20. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 58%100% 68%99% 89%100%
21. Liceum Sióstr Prezentek - Kraków 63%100% 69%100% 83%100%
22. Liceum im. św. Rodziny z Nazaretu - Kraków 58%100% 69%100% 88%100%
23. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 51%100% 73%100% 89%100%
24. XXVI Liceum - Kraków 60%100% 70%97% 79%100%
25. Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki - Kraków 58%100% 63%98% 88%100%
26. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 54%99% 66%99% 83%100%
27. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 57%100% 63%98% 81%100%
28. XVII Liceum im. Młodej Polski - Kraków 61%99% 59%93% 80%96%
29. Liceum Sióstr Salezjanek im. św. Dominika Savio - Kraków 60%100% 60%100% 77%100%
30. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 50%100% 71%98% 75%100%
31. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 55%100% 58%96% 81%99%
32. IX Liceum im. Zygmunta Wróblewskiego - Kraków 56%100% 54%96% 84%100%
33. Technikum Budowlane nr 1 - Kraków 56%95% 66%98% 71%98%
34. XX Liceum im. Leopolda Staffa - Kraków 52%98% 53%96% 83%100%
35. Technikum nr 3 im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 64%100% 57%99% 67%100%
36. XXVIII Liceum im. Wojciecha Bednarskiego - Kraków 54%100% 54%99% 76%100%
37. XV Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Kraków 54%100% 50%94% 79%99%
38. Technikum nr 1 im. Ignacego Mościckiego - Tarnów 56%99% 53%93% 74%98%
39. XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Chrzanowskiej - Kraków 50%100% 54%97% 79%100%
40. XII Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Kraków 54%97% 52%95% 76%100%
41. Technikum nr 4 - Tarnów 49%100% 59%97% 74%99%
42. XXX Liceum im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego - Kraków 60%98% 44%86% 77%95%
43. III Liceum im. Władysława Grabskiego - Nowy Sącz 62%98% 49%97% 69%98%
44. XLI Liceum im. Jana Twardowskiego - Kraków 50%98% 51%88% 78%100%
45. V Liceum im. Janusza Korczaka - Tarnów 55%99% 44%91% 76%99%
46. Technikum Komunikacyjne nr 25 - Kraków 49%96% 52%90% 73%98%
47. XIV Liceum im. Jana Szczepanika - Tarnów 60%99% 46%95% 68%100%
48. V Liceum - Nowy Sącz 52%100% 50%95% 70%99%
49. Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie nr 4 - Kraków 55%96% 46%86% 69%97%
50. Technikum Elektryczno-Elektroniczne nr 7 im. Powstańców Śląskich - Kraków 45%96% 51%89% 74%97%