Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 | woj. Małopolskie

Wyniki matur 2024 w województwie małopolskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Kraków

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 formuła 2023 - woj. Małopolskie

Język polski

Śr. wynik 63%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 66%

Zdawalność 91%

Język angielski

Śr. wynik 79%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Małopolskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 79% 96%
Język francuski 86% 100%
Język hiszpański 83% 95%
Język niemiecki 65% 93%
Język polski 63% 97%
Język rosyjski 80% 96%
Język włoski 57% 80%
Matematyka 66% 91%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 woj. Małopolskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 61%
Język hiszpański 60%
Język łaciński 59%
Język łemkowski 100%
Język niemiecki 66%
Język polski 47%
Język rosyjski 85%
Język ukraiński 40%
Język włoski 61%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 41%
Chemia 42%
Filozofia 37%
Fizyka 46%
Geografia 42%
Historia 45%
Historia muzyki 44%
Historia sztuki 45%
Informatyka 41%
Matematyka 38%
WOS 41%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bocheński 61.95% 96.42% 65.29% 92.84% 76.15% 93.93%
brzeski 64.71% 98.59% 65.3% 91.06% 77.1% 97.87%
chrzanowski 58.95% 94.75% 62.5% 87.28% 79.64% 97.27%
dąbrowski 54.8% 95.1% 60.72% 94.12% 73.36% 94.06%
gorlicki 64.04% 96.94% 64.46% 91.4% 74.07% 95.86%
Kraków 66.21% 97.5% 70.92% 92.43% 85.38% 97.84%
krakowski 59.06% 94.21% 62.43% 91.57% 76.04% 94.34%
limanowski 61.66% 96.2% 58.72% 87.27% 69.74% 92.47%
miechowski 57.65% 95.08% 54.63% 83.28% 69.65% 90.79%
myślenicki 62.25% 96.54% 62.97% 89.74% 76.92% 95.79%
nowosądecki 54.83% 92.84% 55.35% 82.41% 68.66% 90.1%
nowotarski 62.07% 96.99% 65.15% 91.19% 77.28% 95.13%
Nowy Sącz 66.49% 98.22% 66.38% 91.05% 77.65% 95.28%
olkuski 63.04% 96.84% 69.13% 95.74% 81.04% 97.92%
oświęcimski 64.5% 97.92% 63.37% 89.68% 78.26% 95.56%
proszowicki 60.46% 96.3% 51.07% 82.41% 63.76% 87.96%
suski 62.65% 97.52% 63.02% 92.56% 75.49% 95.92%
Tarnów 64.27% 96.68% 67.03% 91.27% 81.33% 97.27%
tarnowski 59.9% 93.96% 54.39% 83.69% 67.86% 90%
tatrzański 55.58% 93.98% 61.24% 87.72% 76.75% 94.71%
wadowicki 61.13% 96.09% 65.9% 91.56% 78.57% 97%
wielicki 59.68% 94.84% 69.72% 95.21% 82.46% 97.21%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 w województwie małopolskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 82.29%100% 94.28%100% 97.65%100%
🥈 VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 81.32%100% 92.8%100% 97.59%100%
🥉 I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 79.1%100% 90.69%98.91% 97.39%100%
4. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 78.87%100% 92.26%100% 95.67%100%
5. VII Prywatne Liceum im. Mikołaja Reja - Kraków 82.32%100% 86.25%100% 97.59%100%
6. Akademickie Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Bolesława Chrobrego - Nowy Sącz 77.88%100% 89.24%100% 97.4%100%
7. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 77.62%100% 87.11%100% 97.48%100%
8. Technikum Łączności nr 14 - Kraków 70.81%100% 94.94%100% 94.78%100%
9. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia - Nowy Sącz 73.98%100% 92.29%100% 93.74%100%
10. Liceum Zgromadzenia Sióstr Augustianek im. św. Rity - Kraków 73.25%100% 96.05%100% 90.15%100%
11. I Liceum im. Marcina Wadowity - Wadowice 73.53%100% 89.94%100% 95.35%100%
12. XLII Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 78.94%100% 83.59%100% 94.42%100%
13. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 73.54%100% 86.8%100% 96.11%100%
14. XIII Liceum im. Bohaterów Westerplatte - Kraków 77.73%100% 84.34%100% 94.23%100%
15. VIII Prywatne Akademickie Liceum - Kraków 75.32%100% 83.96%100% 96.91%100%
16. Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 - Kraków 77.97%100% 89.31%100% 88.15%100%
17. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Tarnów 72.67%100% 86.96%100% 94.19%100%
18. Liceum - Piekary 76.02%100% 85.38%100% 92.26%100%
19. I Liceum im. K. Brodzińskiego - Tarnów 77.51%100% 84.17%100% 91.74%100%
20. III Liceum im. Jana Kochanowskiego - Kraków 74.17%100% 85.76%99.36% 92.99%99.36%
21. X Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Kraków 74.51%100% 85.21%100% 93.14%99.43%
22. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 68.6%100% 87.89%100% 96.36%100%
23. Społeczne Liceum Splot z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego - Nowy Sącz 81.71%100% 77.14%96.43% 93.82%100%
24. Liceum Salezjańskie - Kraków 76.54%100% 82.29%98.41% 93.04%100%
25. XI Liceum im. Marii Dąbrowskiej - Kraków 76.48%100% 82.68%100% 92.18%100%
26. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Nowy Sącz 76.66%100% 83.62%99.25% 90.25%99.25%
27. Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II Stopnia - Kraków 74.14%100% 79.14%100% 97.14%100%
28. Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego - Kraków 73.05%100% 84.78%100% 92.03%100%
29. Katolickie Liceum im. Jana Pawła II - Skawina 81.16%100% 79.53%100% 88.72%100%
30. Powiatowe Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kęty 78.32%100% 84.08%100% 86.72%98.73%
31. Technikum Energetyczno- Elektroniczne nr 9 im. Tadeusza Kościuszki - Kraków 71.13%100% 86.47%100% 90.64%100%
32. Liceum nr I im. Stanisława Konarskiego - Oświęcim 72.17%100% 82%99.23% 92.32%100%
33. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza - Nowy Sącz 74.27%99.6% 80.91%98.8% 90.94%100%
34. IV Liceum im. Jana Pawła II - Tarnów 70.93%100% 82.21%100% 92.6%100%
35. III Społeczne Liceum im. Juliusza Słowackiego STO - Kraków 65.3%100% 82.67%100% 97.53%100%
36. I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego - Nowy Targ 70.63%100% 82.11%99.5% 92.45%100%
37. I Liceum im. Stanisława Staszica - Chrzanów 69.96%99.43% 83.83%98.85% 91.01%100%
38. Liceum im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KSW - Libiąż 61.93%100% 85.14%100% 97.5%100%
39. Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki - Kraków 71.7%100% 80.85%100% 91.54%100%
40. Liceum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sucha Beskidzka 69.77%100% 81.55%100% 90.14%100%
41. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Myślenice 72.07%99.52% 79.49%98.1% 89.09%99.52%
42. Salezjańskie Publiczne Liceum - Oświęcim 72.19%98.91% 78.01%96.74% 90.15%98.9%
43. I Liceum im. Władysława Orkana - Limanowa 75.62%100% 78.25%97.45% 85.91%100%
44. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Olkusz 68.88%100% 80.07%97.95% 89.52%100%
45. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Bochnia 70.11%99.54% 78.94%98.17% 89.27%100%
46. Technikum Informatyczne im. ks. prof. Józefa Tischnera - Rabka-Zdrój 63.93%100% 78.3%96.67% 95.17%100%
47. Liceum SMS - Wieliczka 68.38%100% 80.15%100% 88.85%100%
48. II Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnów 69.92%100% 77.71%100% 89.56%100%
49. I Liceum im. Oswalda Balzera - Zakopane 66.92%100% 78.57%100% 90.78%100%
50. Katolicka Niepubliczna Szkoła Muzyczna II Stopnia im. bł. Piotra Frassati - Nowy Sącz 73.36%100% 72%100% 90.91%100%