Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Rzeszowie

Wyniki matur 2020 w Rzeszowie - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - Rzeszów

Język polski

Śr. wynik 56.2%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 58.9%

Zdawalność 90%

Język angielski

Śr. wynik 74.14%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Rzeszów - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 74.14% 96%
Język francuski 76% 90%
Język hiszpański 74.55% 100%
Język niemiecki 70.26% 98%
Język polski 56.2% 95%
Język rosyjski 60.67% 78%
Język włoski 90% 100%
Matematyka 58.9% 90%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 Rzeszów - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język francuski 74%
Język hiszpański 72.17%
Język łaciński 58%
Język niemiecki 70%
Język polski 62%
Język rosyjski 84%
Język włoski 64%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 49%
Chemia 42%
Filozofia 34%
Fizyka 36%
Geografia 22%
Historia 34%
Historia muzyki 67%
Historia sztuki 42%
Informatyka 24%
Matematyka 37%
WOS 33%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Rzeszowie

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 74%100% 82%100% 94%100%
🥈 I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 69%100% 71%100% 89%100%
🥉 IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 65%100% 76%100% 88%100%
4. IX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Rzeszów 61%100% 76%98% 92%100%
5. Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 62%100% 72%100% 87%100%
6. Technikum nr 6 - Rzeszów 56%99% 64%99% 79%98%
7. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 62%100% 62%99% 75%100%
8. VI Liceum - Rzeszów 55%99% 56%97% 72%99%
9. Technikum nr 7 - Rzeszów 51%99% 57%97% 67%98%
10. Technikum nr 5 - Rzeszów 50%94% 51%87% 65%93%
11. VIII Liceum - Rzeszów 50%88% 43%83% 71%95%
12. Technikum nr 8 - Rzeszów 49%96% 46%87% 68%96%
13. Technikum nr 1 - Rzeszów 47%85% 50%81% 62%90%
14. XII Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Rzeszów 39%86% 33%71% 86%100%
15. Technikum nr 9 - Rzeszów 43%86% 47%82% 67%95%
16. VII Liceum - Rzeszów 54%100% 45%100% 57%100%
17. Technikum nr 2 - Rzeszów 47%94% 48%87% 61%94%
18. Liceum Mistrzostwa Sportowego Resovia - Rzeszów 40%93% 50%93% 63%100%
19. Technikum nr 10 - Rzeszów 50%89% 44%75% 57%89%
20. V Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Rzeszów 47%89% 43%74% 61%92%
21. XIV Liceum - Rzeszów 48%92% 44%77% 55%85%
22. Technikum nr 12 - Rzeszów 43%88% 45%79% 59%93%
23. Technikum nr 13 - Rzeszów 51%95% 35%64% 60%90%
24. Technikum nr 4 - Rzeszów 41%88% 38%69% 55%82%
25. Technikum nr 11 - Rzeszów 44%88% 39%68% 50%88%
26. Technikum ZDZ - Rzeszów 32%79% 33%71% 58%96%
27. X Liceum - Rzeszów 29%61% 31%56% 49%61%