Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Podlaskie
Wyniki matur 2018 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Przedmioty:
Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski
Miasta:
Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Podlaskie
Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Podlaskie - poziom podstawowy
| Przedmiot | Śr. wynik | Zdawalność |
|---|---|---|
| Język angielski | 72% | 96% |
| Język białoruski | 70% | 100% |
| Język francuski | 64% | 95% |
| Język hiszpański | 86% | 100% |
| Język niemiecki | 62% | 93% |
| Język polski | 56% | 97% |
| Język rosyjski | 64% | 96% |
| Język włoski | 89% | 100% |
| Matematyka | 56% | 84% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Język angielski | 57% |
| Język białoruski | 100% |
| Język francuski | 69% |
| Język hiszpański | 67% |
| Język łaciński | 60% |
| Język niemiecki | 62% |
| Język polski | 54% |
| Język rosyjski | 54% |
| Język włoski | 81% |
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Biologia | 32% |
| Chemia | 44% |
| Filozofia | 41% |
| Fizyka | 36% |
| Geografia | 31% |
| Historia | 34% |
| Historia muzyki | 45% |
| Historia sztuki | 46% |
| Informatyka | 35% |
| Matematyka | 29% |
| WOS | 28% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty
| Powiat | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | |
| Białystok | 59% | 98% | 60% | 86% | 77% | 97% |
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie podlaskim
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | ||
| 🥇 | I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok | 69.3% | 100% | 83.3% | 100% | 93.4% | 100% |
| 🥈 | II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok | 62.8% | 100% | 88.5% | 100% | 94.7% | 100% |
| 🥉 | III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok | 67.5% | 100% | 76.3% | 100% | 89.6% | 100% |
| 4. | IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok | 72.7% | 100% | 73.9% | 99.6% | 86% | 100% |
| 5. | Technikum Elektryczne - Białystok | 64.2% | 100% | 78.9% | 99.2% | 87% | 100% |
| 6. | VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok | 68.4% | 100% | 71.2% | 98.4% | 85.1% | 100% |
| 7. | VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok | 65.4% | 100% | 60.6% | 96.9% | 79.8% | 100% |
| 8. | XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok | 54.5% | 99.5% | 64.8% | 100% | 81% | 100% |
| 9. | X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok | 58.8% | 100% | 43.5% | 50% | 94% | 100% |
| 10. | V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok | 58.1% | 99.3% | 45.4% | 82.8% | 70.7% | 99.1% |
| 11. | XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok | 51.7% | 97.3% | 49.7% | 88.5% | 70.1% | 99% |
| 12. | Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok | 51.5% | 98.2% | 46.9% | 73% | 68% | 98% |
| 13. | Technikum Gastronomiczne - Białystok | 57.4% | 99% | 45.2% | 79.6% | 59.3% | 90.6% |
| 14. | Technikum Budowlano - Geodezyjne - Białystok | 53.7% | 95.7% | 44.3% | 77.7% | 63% | 93.9% |
| 15. | Liceum Integracyjne w ZSTiO - Białystok | 53% | 100% | 30% | 40% | 78% | 100% |
| 16. | VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok | 54.5% | 100% | 42.1% | 79.1% | 64% | 91.9% |
| 17. | XIII Liceum - Białystok | 48.7% | 100% | 46.2% | 60% | 65% | 90% |
| 18. | Technikum Mechaniczne - Białystok | 43.9% | 93.4% | 52.5% | 91.4% | 62.7% | 96.3% |
| 19. | XVII Liceum - Białystok | 62.3% | 100% | 41.5% | 0% | 54.6% | 86.7% |
| 20. | IX Liceum - Białystok | 47.9% | 93.5% | 44.7% | 93.5% | 64% | 93.2% |
| 21. | Technikum nr 1 - Białystok | 53.7% | 97.9% | 38.9% | 66% | 63.2% | 91.1% |
| 22. | Technikum nr 6 - Białystok | 53.7% | 97.9% | 38.9% | 66% | 63.2% | 91.1% |
| 23. | Technikum nr 4 - Białystok | 52.4% | 98.3% | 34.4% | 58.6% | 54.4% | 86.5% |
| 24. | Technikum nr 2 - Białystok | 52.7% | 100% | 26.6% | 33.3% | 51.3% | 94.7% |
| 25. | Technikum nr 3 im. gen. Władysława Andersa - Białystok | 45.9% | 90% | 27.8% | 32.5% | 48.4% | 69.4% |