Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Podlaskie

Wyniki matur 2025 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Białystok

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Podlaskie

Język polski

Śr. wynik 60%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 68%

Zdawalność 90%

Język angielski

Śr. wynik 81%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Podlaskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 81% 95%
Język białoruski 66% 99%
Język francuski 78% 100%
Język hiszpański 65% 85%
Język litewski 72% 100%
Język niemiecki 83% 97%
Język polski 60% 95%
Język rosyjski 73% 94%
Matematyka 68% 90%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 66%
Język białoruski 100%
Język francuski 55%
Język hiszpański 60%
Język litewski 73%
Język łaciński 45%
Język niemiecki 70%
Język polski 45%
Język rosyjski 64%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 53%
Chemia 49%
Filozofia 40%
Fizyka 62%
Geografia 41%
Historia 50%
Historia sztuki 60%
Informatyka 50%
Matematyka 39%
WOS 34%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
augustowski 52.46% 90.54% 58.29% 85.14% 69.83% 92.28%
białostocki 53.65% 92.5% 47.78% 70% 66.53% 85%
Białystok 57.79% 94.17% 66.35% 86.88% 79.69% 93.81%
bielski 58.65% 94.69% 59.79% 87.76% 74.52% 90.55%
grajewski 50.71% 89.14% 55.43% 85.97% 69.98% 90.19%
hajnowski 55.95% 90.95% 53.62% 79.74% 68.07% 87.63%
kolneński 64.54% 99.08% 63.69% 88.07% 74.61% 89.91%
Łomża 52.44% 89.34% 62.18% 84.44% 74.01% 90.9%
łomżyński 58.81% 100% 48.38% 87.5% 57.06% 81.25%
moniecki 51.9% 87.88% 50.12% 75.76% 65.74% 84.69%
sejneński 61.96% 95.12% 58.79% 93.83% 76.11% 95.12%
siemiatycki 55.56% 89.03% 52.77% 75.48% 71.43% 89.66%
sokólski 49.82% 85.82% 48.7% 73.18% 69.04% 88.43%
suwalski 45.5% 88.89% 30% 55.56% 46.17% 61.11%
Suwałki 57.83% 94.45% 62.14% 85.94% 76.88% 92.73%
wysokomazowiecki 53.8% 87.83% 58.87% 88.43% 70.02% 91.95%
zambrowski 58.36% 96.14% 58.76% 85.99% 73.92% 91.46%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie podlaskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 75.54%100% 91.43%100% 95.68%100%
🥈 Liceum Politechniki Białostockiej - Białystok 67.98%100% 95.92%100% 98.08%100%
🥉 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 70.92%100% 93.65%100% 95.99%100%
4. I Społeczne Liceum - Białystok 71.79%100% 86.67%100% 93.09%100%
5. III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 67.87%99.1% 85.77%100% 92.9%100%
6. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża 67.59%100% 86.72%100% 91.82%100%
7. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 64.6%99.56% 85.25%100% 92.43%99.54%
8. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża 65.31%100% 84.26%99.3% 88.54%100%
9. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki 66.61%100% 80.59%100% 90.85%100%
10. XIX Liceum Mistrzostwa Sportowego - Białystok 62.8%100% 81.2%100% 94%100%
11. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 68.98%100% 77.86%100% 90.65%99.41%
12. Technikum Elektryczne - Białystok 58.59%99.07% 86.83%100% 90.66%99.53%
13. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 63.37%99.56% 82.99%100% 88.86%100%
14. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki 68.41%98.77% 79.11%95.06% 86.57%97.47%
15. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Witolda Lutosławskiego - Białystok 73.14%100% 63.14%100% 95%100%
16. II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki 64.13%99.31% 77.08%100% 87.48%99.3%
17. Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk 65.5%100% 72.53%100% 86.35%100%
18. II Liceum - Hajnówka 65.26%98.68% 74.74%97.37% 83.58%97.01%
19. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski 61.65%100% 73.37%97.47% 87.1%100%
20. II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski 65%92.5% 68.75%97.5% 87.46%96.15%
21. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów 65.68%98.9% 73.6%95.6% 80.83%95.56%
22. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Kolno 67.41%100% 68.05%92.11% 83.3%96.05%
23. Katolickie Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia - Białystok 59.18%90.91% 69.09%90.91% 90%100%
24. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo 60.3%98.89% 71.36%98.89% 85.33%97.7%
25. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Łapy 67.8%100% 67.38%86.67% 81.47%95.56%
26. Liceum Mistrzostwa Sportowego Jagiellonia - Białystok 61.73%100% 68.45%100% 84.23%100%
27. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 59.67%96.79% 69.28%96.79% 84.28%99.54%
28. Liceum - Siemiatycze 63%96.36% 70.15%92.73% 77.29%94.23%
29. Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie 64.52%97.27% 68.91%95.45% 76.76%95.33%
30. I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów 60.66%95.58% 67.66%92.04% 81.21%98.21%
31. Technikum - Sejny 67.8%100% 62.4%100% 78.9%90%
32. Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża 61.33%96.3% 62.74%100% 82.48%100%
33. II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów 64.88%100% 64.14%94.74% 76.88%94.23%
34. Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki 63.84%98.36% 62.56%91.8% 79.19%98.33%
35. Liceum Infotech - Białystok 56.52%96.3% 63.63%92.59% 84.77%100%
36. Technikum Programistyczne INFOTECH - Białystok 49.12%87.76% 64.57%95.92% 89.24%100%
37. VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok 60.28%99.42% 57.23%94.22% 85.04%98.8%
38. II Społeczne Liceum im. Jana Pawła II - Białystok 54.73%96.67% 64.6%100% 82.66%96.55%
39. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 57.52%99.33% 68.28%97.32% 75.48%93.62%
40. II Liceum - Zambrów 63.79%100% 58.25%91.67% 78.61%100%
41. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera - Supraśl 63.78%100% 54%93.75% 80.72%96.88%
42. III Liceum - Zambrów 59.69%100% 53.54%92.31% 83.92%100%
43. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 57.8%98.94% 59.23%95.74% 77.74%93.33%
44. III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża 52.98%96.3% 66.41%93.52% 74.76%95.33%
45. XIII Liceum - Białystok 55.42%96.36% 59.45%74.55% 77.51%98.11%
46. Technikum nr 3 - Suwałki 57.95%98.81% 57.48%89.29% 76.55%96.39%
47. Liceum im. Szymona Konarskiego - Sejny 61.06%93.55% 54.77%87.1% 75.35%93.55%
48. Technikum Leśne - Białowieża 63.03%100% 56.61%94.59% 70.65%90.63%
49. Liceum Benedykta - Drohiczyn 59.13%85.42% 49.75%66.67% 80.91%95.74%
50. Technikum - Wysokie Mazowieckie 52.29%91.46% 63.76%96.34% 73.41%98.77%