Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Podlaskie

Wyniki matur 2023 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Białystok

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Podlaskie

Język polski

Śr. wynik 64%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 71%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 82%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Podlaskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 82% 98%
Język białoruski 75% 100%
Język francuski 92% 100%
Język hiszpański 72% 100%
Język litewski 73% 100%
Język niemiecki 74% 97%
Język polski 64% 97%
Język rosyjski 75% 99%
Język włoski 92% 100%
Matematyka 71% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 66%
Język białoruski 100%
Język francuski 63%
Język hiszpański 34%
Język litewski 76%
Język łaciński 54%
Język niemiecki 71%
Język polski 44%
Język rosyjski 59%
Język włoski 84%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 49%
Chemia 52%
Filozofia 38%
Fizyka 45%
Geografia 51%
Historia 42%
Historia muzyki 27%
Historia sztuki 48%
Informatyka 45%
Matematyka 53%
WOS 42%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
augustowski 66.9% 99.53% 69.16% 94.79% 83.71% 99.52%
białostocki 56.19% 89.86% 52.49% 71.01% 71.38% 93.85%
Białystok 64.84% 97.27% 73.98% 95.6% 85.12% 98.13%
bielski 64.79% 98.22% 68.31% 92.9% 83.97% 98.47%
grajewski 67.84% 100% 68.52% 91.73% 81.16% 98.45%
hajnowski 53.72% 91.38% 64.37% 79.31% 81.92% 94.23%
kolneński 73.56% 98.77% 73.72% 95.06% 80.68% 100%
Łomża 68.44% 97.05% 70.86% 93.55% 79.19% 96.07%
łomżyński 43.25% 85.71% 33.38% 71.43% 48.33% 80%
moniecki 63.33% 96.61% 61.15% 89.83% 79.4% 100%
sejneński 63.92% 100% 57.59% 78.72% 79.75% 97.96%
siemiatycki 52.3% 89.52% 61.4% 85.48% 76.53% 94.02%
sokólski 53.98% 89.74% 57.25% 86.15% 74.87% 98.84%
Suwałki 66.93% 98.85% 76.5% 97.94% 84.84% 98.13%
wysokomazowiecki 54.8% 93.64% 70.6% 97.11% 74.85% 95.73%
zambrowski 59.91% 95.35% 62.93% 89.15% 71.74% 96.85%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie podlaskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 77.82%100% 90.33%100% 95.96%100%
🥈 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 71.31%100% 92.47%100% 96.58%100%
🥉 Liceum Politechniki Białostockiej - Białystok 71.25%100% 90.61%100% 94.52%100%
4. III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 71.06%100% 87.95%99.52% 91.26%100%
5. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 70.71%100% 86.17%100% 92.69%100%
6. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża 75.47%100% 82.28%99.42% 91.36%100%
7. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 73.17%100% 81.61%100% 90.08%100%
8. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża 72.03%100% 83.2%100% 89.47%100%
9. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki 71.48%100% 80.53%98.33% 91.89%99.14%
10. I Społeczne Liceum - Białystok 62.46%100% 85.46%100% 93.82%100%
11. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki 71.39%100% 80.59%99.15% 88.97%100%
12. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 70.64%100% 78.51%100% 89.82%100%
13. Katolickie Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia - Białystok 62.77%100% 80.74%96.77% 88%100%
14. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 68.85%100% 74.76%100% 87.08%99.44%
15. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Kolno 73.56%98.77% 73.72%95.06% 80.68%100%
16. II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki 65.43%99.33% 78.9%100% 83.33%99.33%
17. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo 70.46%100% 72.04%94.87% 85.04%100%
18. Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Witolda Lutosławskiego - Białystok 66.38%100% 67.23%92.31% 88.54%92.31%
19. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski 65.61%100% 70.26%95.74% 85.25%100%
20. II Liceum - Hajnówka 58.85%97.47% 74.53%92.41% 87.43%100%
21. II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski 66.77%98.46% 67.55%90.77% 86.13%100%
22. I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów 65.4%99.24% 69.67%94.7% 84.96%100%
23. II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów 69.39%100% 68.29%94.94% 81.65%98.72%
24. Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie 60.14%100% 76.88%97% 80.62%98.94%
25. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 62.09%98.78% 65.79%95.73% 81.72%100%
26. Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża 72.81%100% 58.33%91.67% 78.22%97.22%
27. Liceum im. Szymona Konarskiego - Sejny 66%100% 61.11%82.76% 78.96%96.3%
28. Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki 63.33%96.61% 61.15%89.83% 79.4%100%
29. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów 61.74%97.06% 66.95%92.16% 74.56%98.04%
30. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Łapy 63.1%97.96% 59.92%83.67% 77.55%97.96%
31. III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża 63.03%96.9% 65.19%93.8% 69.3%96.09%
32. Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące - Białystok 59.44%100% 66.56%100% 70.11%100%
33. Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk 61.27%100% 52.11%72.22% 80.68%100%
34. Liceum - Siemiatycze 52.22%89.04% 66.84%89.04% 74.65%91.3%
35. II Społeczne Liceum im. Jana Pawła II - Białystok 53.75%100% 57.38%97.5% 81.73%97.5%
36. Liceum Mistrzostwa Sportowego Jagiellonia - Białystok 56.35%95% 56.8%100% 78%100%
37. XIII Liceum - Białystok 50.63%96.3% 59.24%92.59% 79.49%96.08%
38. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Sokółka 53.67%91.96% 59.29%86.61% 76.33%98.08%
39. Liceum im. ks. Jerzego Popiełuszki - Suchowola 52.5%87.5% 56.71%87.5% 79.65%100%
40. VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok 52.93%98.16% 55.83%94.48% 79.34%99.34%
41. Liceum Słoneczna Szkoła - Białystok 54.8%80% 57.2%80% 75.8%100%
42. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 53.97%98.89% 57.32%94.44% 74.09%95.45%
43. XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok 62.78%99.05% 55.84%91.43% 66.75%98.02%
44. Liceum Benedykta - Drohiczyn 52.42%90.2% 53.77%80.39% 79.16%97.92%
45. Liceum - Dąbrowa Białostocka 55.19%86.44% 53.61%84.75% 69.07%100%
46. Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Ciechanowiec 47.56%84.93% 62.1%97.26% 67.19%91.43%
47. I Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej - Hajnówka 49.55%87.88% 47.73%57.58% 76.61%90.32%
48. II Liceum - Zambrów 57.94%94.44% 52.06%83.33% 62.71%94.12%
49. Liceum ZDZ - Suwałki 50.57%91.43% 51.26%88.57% 62.89%85.71%
50. Liceum - Brańsk 44.2%80% 55%80% 65%80%