Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Podlaskie

Wyniki matur 2020 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Białystok

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Podlaskie

Język polski

Śr. wynik 51%

Zdawalność 91%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 70%

Zdawalność 91%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Podlaskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 70% 91%
Język białoruski 71% 99%
Język francuski 82% 100%
Język hiszpański 52% 100%
Język niemiecki 62% 90%
Język polski 51% 91%
Język rosyjski 60% 89%
Język włoski 95% 100%
Matematyka 54% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język białoruski 100%
Język francuski 15%
Język hiszpański 47%
Język łaciński 45%
Język niemiecki 64%
Język polski 50%
Język rosyjski 49%
Język włoski 77%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 44%
Filozofia 42%
Fizyka 33%
Geografia 21%
Historia 35%
Historia muzyki 42%
Historia sztuki 47%
Informatyka 35%
Matematyka 35%
WOS 31%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Białystok 53% 95% 59% 88% 74% 92%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie podlaskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 67%100% 86%100% 95%100%
🥈 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 66%100% 85%100% 93%100%
🥉 III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 62%100% 77%100% 91%100%
4. Technikum Elektryczne - Białystok 60%99.5% 77%100% 85%99.5%
5. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 61%99.1% 71%99.6% 86%99.5%
6. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 62%98.6% 70%98.2% 82%98.9%
7. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 56%98.3% 64%99.6% 79%99.1%
8. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 52%98% 57%97.5% 80%97.9%
9. Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok 51%97.4% 56%93.5% 68%94.8%
10. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 55%97.1% 48%88.2% 65%92.6%
11. XIII Liceum - Białystok 47%91.3% 43%73.9% 72%91.3%
12. Technikum Budowlano - Geodezyjne - Białystok 46%92.3% 53%92.3% 60%82.8%
13. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 48%95.3% 44%81.4% 67%87.5%
14. Technikum nr 6 - Białystok 49%93% 37%69.6% 68%91.8%
15. VII Liceum im. Nauczycieli Tajnego Nauczania - Białystok 49%95.6% 40%75% 59%81.8%
16. XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok 43%93.3% 46%90.4% 56%84.6%
17. Technikum Mechaniczne - Białystok 40%86.1% 46%91% 57%86.3%
18. IX Liceum - Białystok 37%80.6% 45%90.3% 60%96.3%
19. Technikum Gastronomiczne - Białystok 41%79.2% 43%77.1% 53%77.8%
20. Technikum nr 2 - Białystok 37%87.2% 37%63.8% 55%82.5%
21. Technikum nr 4 - Białystok 43%88.4% 38%74.7% 46%67.4%
22. XVII Liceum - Białystok 31%80.8% 40%65.4% 52%84.6%
23. Liceum Integracyjne w ZSTiO - Białystok 36%75% 28%33.3% 51%90%
24. Technikum nr 3 im. gen. Władysława Andersa - Białystok 40%86% 28%38% 38%67.4%