Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2021 | woj. Podlaskie

Wyniki matur 2021 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Białystok

Wyniki egzaminu maturalnego 2021 formuła 2015 - woj. Podlaskie

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 62%

Zdawalność 88%

Język angielski

Śr. wynik 75%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2021 woj. Podlaskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 75% 93%
Język białoruski 67% 100%
Język francuski 73% 83%
Język hiszpański 84% 100%
Język niemiecki 61% 83%
Język polski 59% 94%
Język rosyjski 68% 94%
Język włoski 74% 67%
Matematyka 62% 88%

Wyniki egzaminu maturalnego 2021 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 64%
Język białoruski 100%
Język francuski 70%
Język hiszpański 62%
Język łaciński 47%
Język niemiecki 70%
Język polski 52%
Język rosyjski 60%
Język włoski 82%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 35%
Chemia 42%
Filozofia 15%
Fizyka 36%
Geografia 34%
Historia 37%
Historia muzyki 44%
Historia sztuki 54%
Informatyka 43%
Matematyka 32%
WOS 29%

Wyniki egzaminu maturalnego 2021 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
augustowski 62.85% 96.82% 57.29% 87.04% 78.91% 97.04%
białostocki 57.37% 95.24% 50.34% 82.86% 71% 90.91%
Białystok 61.35% 95.29% 68.16% 92.91% 79.21% 95.01%
bielski 55.63% 93.16% 61.81% 93.54% 75.08% 92.82%
grajewski 58.7% 91.56% 51.9% 73.42% 63.8% 88.24%
hajnowski 52.33% 87.35% 54.47% 77.08% 73.41% 92.97%
kolneński 52.18% 91.39% 53.23% 77.48% 64.42% 85.23%
Łomża 59.05% 93.64% 56.14% 80.67% 70.59% 92.3%
łomżyński 60.68% 94.74% 46.16% 89.47% 40% 68.42%
moniecki 59.25% 96.23% 51.36% 83.96% 68.18% 88.12%
sejneński 48.61% 87.76% 52.16% 71.13% 68.71% 87.36%
siemiatycki 57.93% 91.22% 61.4% 90.24% 71.35% 89.33%
sokólski 58.94% 95.45% 55.96% 84.74% 74.14% 92.09%
suwalski 64.5% 100% 44.1% 80% – –
Suwałki 56.49% 93.06% 58.15% 80.23% 76.81% 93.74%
wysokomazowiecki 53.43% 91.43% 62.91% 94.29% 67.43% 90.08%
zambrowski 61.16% 94.42% 58.61% 88.84% 68.1% 91.14%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2021 w województwie podlaskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 76.36%99.57% 92.97%100% 98.13%100%
🥈 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 70.77%99% 91.86%100% 97.57%100%
🥉 III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 71.49%98.17% 85.6%99.54% 94.82%100%
4. Liceum Politechniki Białostockiej - Białystok 67.82%100% 87.92%100% 93.64%100%
5. I Społeczne Liceum - Białystok 64.71%94.12% 85.47%100% 96.67%100%
6. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 68.05%98.7% 84.15%100% 93.22%100%
7. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża 69.78%98.88% 81.2%99.44% 92.23%99.42%
8. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 71.4%99.64% 80.02%100% 88.95%99.61%
9. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki 63.69%98.5% 77.38%99.25% 93.48%100%
10. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki 64.64%97.6% 75.82%98.8% 92.29%100%
11. Technikum Elektryczne - Białystok 59.74%96.38% 83.34%100% 89.48%100%
12. I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów 70.82%100% 69.74%96.33% 90.14%100%
13. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo 69.49%97.4% 75.97%98.7% 85.03%100%
14. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża 67.71%100% 77.87%100% 83.76%100%
15. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 68.62%100% 72.96%100% 84.55%100%
16. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera - Supraśl 69.8%97.14% 63.26%97.14% 89.6%100%
17. Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk 57.3%100% 74.64%95.45% 90.7%100%
18. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka - Łomża 71.96%96.3% 58.15%96.3% 92%100%
19. Liceum - Siemiatycze 66.49%97.47% 73.54%96.2% 81.94%97.18%
20. Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie 62.07%96% 76.62%100% 82.15%98.92%
21. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 60.47%95.85% 72.72%98.96% 87.49%100%
22. Katolickie Liceum im. Matki Bożej Miłosierdzia - Białystok 65%100% 67.93%92.59% 87.26%96.3%
23. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów 66.84%97.2% 69.33%96.26% 80.14%100%
24. II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów 69.69%98.82% 60.55%91.76% 84.03%98.65%
25. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski 62.53%97.65% 67.47%95.29% 82.56%98.67%
26. II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski 57.93%94.29% 66.5%94.29% 88.05%100%
27. II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki 61.87%99.2% 69.71%97.6% 80.82%99.17%
28. II Liceum - Hajnówka 60.26%93.02% 67.26%94.19% 84.59%100%
29. Liceum Benedykta - Drohiczyn 63.17%94.44% 56%80.56% 88.29%97.14%
30. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Sokółka 62.19%97.8% 61.85%85.71% 82.87%98.72%
31. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Kolno 59.36%98.8% 64.81%91.57% 81.31%100%
32. Liceum - Dąbrowa Białostocka 61.7%97.3% 61.04%90.54% 82.27%94.59%
33. Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża 62.53%94.55% 59.56%90.91% 81.13%100%
34. X Liceum im. Wisławy Szymborskiej - Białystok 64.69%100% 59.9%94.12% 78.04%97.87%
35. XIII Liceum - Białystok 55.11%91.67% 60.19%94.44% 86.94%100%
36. Akademickie Medyczne Liceum Ogólnokształcące - Białystok 56.64%96.43% 66.39%100% 78%100%
37. Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki 62.82%96.67% 57.47%95% 79.07%96.55%
38. Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok 62.87%98.43% 66.6%94.76% 69.02%94.35%
39. Liceum Mistrzostwa Sportowego Jagiellonia - Białystok 58.89%94.74% 64.32%94.74% 75.16%100%
40. Technikum nr 1 - Zambrów 65.25%100% 59.43%90.2% 70.32%94%
41. II Społeczne Liceum im. Jana Pawła II - Białystok 54.58%91.11% 55.36%91.11% 83.07%100%
42. Akademickie Technikum Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych - Łomża 61.06%100% 55.56%100% 72.75%100%
43. I Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej - Hajnówka 62%100% 52.18%75% 74.54%100%
44. Technikum TEB Edukacja - Białystok 55.74%94.44% 57%100% 76%100%
45. II Liceum - Zambrów 65.5%100% 49.88%92.31% 73.28%100%
46. Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Ciechanowiec 55.13%93.98% 65.13%98.8% 68.12%92.59%
47. III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża 61.33%95.38% 54.72%86.92% 71.66%96.88%
48. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 61.71%96.22% 54.07%90.81% 70.78%96.41%
49. Liceum im. ks. Jerzego Popiełuszki - Suchowola 60.12%100% 61.38%100% 64.77%88.46%
50. Technikum Budowlano - Geodezyjne - Białystok 57.63%95.97% 64.21%98.39% 63.62%91.67%